Taurus83

ogrodzenie z drutu kolczastego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

chce zrobić kilka ogrodzeń dla bydła mięsnego z drutu kolczastego.słyszałem że od bodajże 2011 w ramach cross compilance nie bedzie dozwolone grodzenie drutem kolczastym.czy to prawda?

1.czy te ogrodzenia po 20011 bede musiał rozebrać?

2.gdzie można znaleźć szczegóły cross compilance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Pewnie temu że jak kolec wlezie w (wyraz na cztery litery) to już więcej nie będzie chciała wyjść, to się nauczy porządku :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

my grodziliśmy rok temu drutem kolczastym. z tego co sobie obliczyłem na ogrodzenie 1 ha wydaliśmy ok 1100 zł na słupki (ale sami je cięliśmy z okrąglaków) no i drut coś ok 800 zł . Żadna sztuka nam nie wyszła tylko raz cielak od sąsiada sie znalazł na naszym polu ale chyba przeszedł pod drutem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mojego sąsiada krowa o drut kolczasty sobie całe wymie pokaleczyła i już się nie dawała do chowu mósiał ją sprzedać


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dlatego z drutu bo najtaniej i trwalej w stosunku do żerdzi.na pastuchu to u ,mnie krówki z małymi śmigają a i tak mam problem bo np łebki wracają z dysko i wyłamują słupkki albo mi ktoś drut poprzecina. w tamtym roku to wogóle ktoś mi jednego pastucha zaj....opasy od 400 kg z żerdzi robią wykałaczki a do drutu to się boja podejść.w przyszłym roku chce zrobić ze dwa-trzy ogrodzenia tylko nie wiem co z tym cross compilance??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja mam ogrodzone ponad 2 ha drutem kolczastym od ok 10 lat. Może jest to trwałe ale sam drut nie wystarczy. Jestem bardziej zadowolony z tradycyjnych ogrodzeń z żerdziami a z drutu mniej dlatego że bydło często pcha się w druty i się rani. Dobrym rozwiązaniem przy ogrodzeniu z drutu kolczastego jest pociągnięcie prądu, nie musi być włączony cały czas - wystarczy jak bydle poczuje raz na jakiś czas że "kopie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja niemiałem problemu z drutem kolczastym może dlatego że krowy są przyzwyczajone do pastucha (to niedotykają), choć jedna krowa pokaleczyła sobie leko wymie.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

dawaliśmy 3 druty za metr wychodziło 0,25 gr a długości różne my chyba po 200 m na szpuli braliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Moim zdaniem lepszy był by pastuch. My mamy ogrodzono drutem kolczastym (3 rzędy) około 30 arów. Biega tam 13 jałówek, są one poranione, jedna nayczyła się uciekać. Mamy zamiar dać 2 rzędy pastucha zamiast 3 rzędów drutu kolczsatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też tylko preferujemy pastuch jeden drut. I nie ma żadnego problemu.Jak jałówki sie uczy jak raz dotnie to potem metr od drutu chodzi hehe:) Więc też nie radze sie bawić w druty kolczaste tylko pastuch. Ale oczywiście przy bykach jest inny temat!


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

no nie wiem jak tam u was ale żadna krowa czy cielak u nas nie zrobiły sobie krzywdy przez ten drut. My robiliśmy z tego powodu bo czasami na polu są i byki a i cielak jakby chciał to pod pastuchem by przeszedł. inną łąkę mamy ogrodzoną pastuchem to zdarzają się ucieczki ale nie częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

chodzi mi głównie o byki.musze pogrodzic takie pagórki daleko dosyć od domu a chce spać spokojnie.co roku trafiają sie ze dwie sztuki ktore nic sobie nie robią z faktu zagrodzenia jakiejś powierzchni.w tym roku miałem byka 545 kg(sprzedany) który stawał przed nowiuśkim ogrodzeniem i poprostu sobie szedł.w tamtym roku, jak byl młodszy to pastuch na niego nie działał.nie zrozumiałe!!!

z żerdziami jest za dużo zabawy.zwieźć,poprzycinać, załadować ,rozwieźć, pozbijać.

a tak to tylko opalam słupki,smaruje olejem czy tam innym badziewiem. w dołki, potem poubijać dobrze ziemię i lecimy z drutem.DUżO SZYBCIEJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy zastosowaniu pastucha elektrycznego o energii wyładowania co najmniej 5J (dla porównania zwykłe pastuchy te za około 200 pln mają około 0,5J) zwierzę tylko raz próbuje, później na sam odgłos strzelającego kołka ucieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
przy zastosowaniu pastucha elektrycznego o energii wyładowania co najmniej 5J (dla porównania zwykłe pastuchy te za około 200 pln mają około 0,5J) zwierzę tylko raz próbuje, później na sam odgłos strzelającego kołka ucieka :)

 

a ile kosztuje taki pastuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Pastuch co ma 5J będzie kosztował około 1-2 tys zł, ale wystarczy taki 2.5-3J. Znajomy ma 1.6J, jak krowa zachaczyła o drut, to odskoczyła ze 3 m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Pastuch co ma 5J będzie kosztował około 1-2 tys zł, ale wystarczy taki 2.5-3J. Znajomy ma 1.6J, jak krowa zachaczyła o drut, to odskoczyła ze 3 m :)

a podpina sie go do sieci 230v czy jest przenośny na baterie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

z tym drutem to ciekawa sprawa w Luksemburgu nie można mieć od strony ulicy czy jakiejkolwiek drogi drutu kolczastego...nie mam pojęcia dlaczego...ja też polecam prąd mam wybieg na jałowiznę i cielaki i 4 druty w równych odstępach ostatni gdzieś na wysokości 1,5m, kołki co 2 metry, drut jest zwykły, dość cienki ale ocynkowany, co parę słupków owijam drut na plastykowym skoblu jeżeli jakieś zwierze jednak przerwie ogrodzenie to cały drut nie leży na ziemi, między słupkami na drutach zawiesiłem czerwone tasiemki aby bydło widziało drut. Belki stanowczo odradzam bydle będzie się ocierać, oprze się bo będzie chciało sięgnąć trawkę za ogrodzeniem i już żerdzi nie ma...do tego jeszcze gwoździe...miałem kiedyś problemy bo pastuch słabo kopał a nie było przebicia wlałem wiadro posolonej wody pod słupek uziemienia i już nie mam tego problemu kopie jak szalony, przewodność jest znacznie lepsza...wcześniej miałem belki więc ganianie za zwierzakami to była norma a teraz zupełny spokój acha! zapomnijcie o słupkach sosnowych nie warto to jest dobre na 2-3 lata szybko zgnije nawet konserwowane!!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie polecam okręcania co kilka słupków druta. Jak jest długie przęsło to jak krowa sie do tchnie to drut jest "elastyczny" i sie nie zrywa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILU    0

Witam,

przejrzałem dyskusję i co się rzuca w oczy, nie rozważa się trwałego ogrodzenia pastwiska np. siatką. A w krajach takich jak N. Zelandia, Australia czy również bliżej, w Europie Zachodniej, podstawą ogrodzeń dla bydła, szczególnie mięsnego, jest przede wszystkim porządna siatka (1-1,6 m), później druty gładkie, dalej gładkie na przemian z kolczastymi, a wszystko to może być uzupełnione porządnym pastuchem, zazwyczaj 1 drut (ale za to 2,5 mm), na izolatorach na wysięgniku. I jest "święty spokój" na wiele lat, tym dłużej, im lepszych materiałów się używa (słupki, siatka, drut itp.) i im lepiej się to wykona (dobór i osadzenie słupów, naciąg siatki oraz/lub drutów itp.). Polecam www.milu.com.pl , rozporowadzane przez nas siatki Cyclone zdobywają coraz więcej zwolenników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

wszystko się zgadza tylko w Europie Zachodniej może rolników stać na siatke plus druty a w naszym kochanym kraju rolnicy robią to jak najtaniej. A jak trzeba ogrodzić kilkadziesiąt hektarów to trzeba liczyć złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

mam opasy w glebokiej sciolce, chcialbym im zrobic wybieg ktory bedzie nie zbedny chociarzby przy wyzucaniu obornika.jedna strona wybiegu byla by sciana budynku myslalem zeby reszte ogrodzic kilkoma drutami kolczastymi na wysokosc 1,5 metra a dodatkowo podlaczyc pod prad. co myslicie o takim rozwiazaniu? czy byki nie rozniosa takiego ogrodzenia?

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj