Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrotron155    62

Zamierzam kupić taki agregat razem z siewnikem i mam pare pytań:

-Jak jest z jakością uprawy?

 

-Czy belka zębata nie spycha nawozu?

 

-Jaki wał byłby lepszy na ciężkie ziemie, strunowy czy rurowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zdecydowanie strunowy.

co do samego agregatu, to uwazam ze jest bardzo dobry, ale raczej na srednie i lekkie ziemie, badz w uprawie wiosennej. praca jesienia na wyschnietej ziemi, gdy tworza sie gigantyczne bryly, twarde jak kamien nie daje dostatecznych efektow. ja bym wolal w takim przypadku, aby przed sekcja zebow, byl agresywny ciezki wal strunowy, a za crosskill, w biernych agregatach na ciezkiej ziemi nie ma nic bardziej skutecznego. mozna jeszcze kombinowac z talerzami w uprawie wstepnej tez sie dobrze spisuja.

proponuje leknac na kompaktora lemkena - wg mnie genialny agregat bierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

bodzio110@ dziękuje za link

 

brzozak2@ nie stać mnie na lemkena i czy nie wiesz jak to jest z tym spychaniem nawozu przez belke zębatom????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

szczerze powiem to nie słyszałem za duzo o tym zeby agregat z plozą uzębiona garnął giemie i nawóz z przodu.

Ja mam nadzieje ze wał przy pługu rozbije mi grude i wyrówna pole w stopniu wystarczającym dla takiego agregatu.

Nie wiem dokładnie czy mówimy o takim samym sprzecie ale moj agregat to agrodan combi - a ze firma agrodan stała sie czescia kongskilde to chyba to jest jednak taka sama lub bardzo zblizona maszyna.

Niestety na dzień dzisiejszy nie powiem wam nic z własnej praktyki, jedynie z tego co czytałem, słyszałem czy tez widziałem na różnych zdjęciach wnioskuję ze taki rozwiązanie też może być bardzo skuteczne na ziemiach srednich i srednio ciezkich.

Co do praktycznego punktu widzenia to moge wrocic do tej dyskusji za około 2.5 miesiaca kiedy będę już miał za sobą siew rzepaku.

wydaje mi się ze kombinacja 2x700 cambell plus agregat (włóka, 3 rzedy łap spręzystych, wał) powinna zrobic wystarczająca robote dla siewnika.

do tej pory jezdzilo sie bez cambelli kombiakiem z unii na raz i jakos było to dlaczego takie rozwiązanie nie miałoby być skuteczne?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

 

Prawdopodobnie też wezmę z wałem zębatym ponieważ słyszałem że jeszcze lepiej rozbija pecyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj