Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrotron155    42

Zamierzam kupić taki agregat razem z siewnikem i mam pare pytań:

-Jak jest z jakością uprawy?

-Czy belka zębata nie spycha nawozu?

-Jaki wał byłby lepszy na ciężkie ziemie, strunowy czy rurowy?

brzozak2    237

zdecydowanie strunowy.

co do samego agregatu, to uwazam ze jest bardzo dobry, ale raczej na srednie i lekkie ziemie, badz w uprawie wiosennej. praca jesienia na wyschnietej ziemi, gdy tworza sie gigantyczne bryly, twarde jak kamien nie daje dostatecznych efektow. ja bym wolal w takim przypadku, aby przed sekcja zebow, byl agresywny ciezki wal strunowy, a za crosskill, w biernych agregatach na ciezkiej ziemi nie ma nic bardziej skutecznego. mozna jeszcze kombinowac z talerzami w uprawie wstepnej tez sie dobrze spisuja.

proponuje leknac na kompaktora lemkena - wg mnie genialny agregat bierny

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrotron155    42

bodzio110@ dziękuje za link

brzozak2@ nie stać mnie na lemkena i czy nie wiesz jak to jest z tym spychaniem nawozu przez belke zębatom????

Bodzio110    3

no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

yacenty    732

szczerze powiem to nie słyszałem za duzo o tym zeby agregat z plozą uzębiona garnął giemie i nawóz z przodu.

Ja mam nadzieje ze wał przy pługu rozbije mi grude i wyrówna pole w stopniu wystarczającym dla takiego agregatu.

Nie wiem dokładnie czy mówimy o takim samym sprzecie ale moj agregat to agrodan combi - a ze firma agrodan stała sie czescia kongskilde to chyba to jest jednak taka sama lub bardzo zblizona maszyna.

Niestety na dzień dzisiejszy nie powiem wam nic z własnej praktyki, jedynie z tego co czytałem, słyszałem czy tez widziałem na różnych zdjęciach wnioskuję ze taki rozwiązanie też może być bardzo skuteczne na ziemiach srednich i srednio ciezkich.

Co do praktycznego punktu widzenia to moge wrocic do tej dyskusji za około 2.5 miesiaca kiedy będę już miał za sobą siew rzepaku.

wydaje mi się ze kombinacja 2x700 cambell plus agregat (włóka, 3 rzedy łap spręzystych, wał) powinna zrobic wystarczająca robote dla siewnika.

do tej pory jezdzilo sie bez cambelli kombiakiem z unii na raz i jakos było to dlaczego takie rozwiązanie nie miałoby być skuteczne?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Agrotron155    42
no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

Prawdopodobnie też wezmę z wałem zębatym ponieważ słyszałem że jeszcze lepiej rozbija pecyny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez miwigos
      Prosze o porade jak rozebrać wał cambela,nie idzie zbić pierścieni z ośki
    • Przez FotoFan
      Poszukuje wirnika do brony Niemeyer kr 3010. Posiada może ktoś taką bronę na części? 
    • Przez Narko
      Witam.
      Od tego roku pod zboza ozime chciałbym zacząć stosować lopate mechaniczna. Rok temu tak na szybko zrobiłem krotki test na sciernisku… jadac wolno ( może 2-3km/ha) z opuszczona oslona,o która grudy ziemi sie rozbijają. Efekt jest taki,ze ziemia jest bardzo pulchna... roznica wysokości terenu po przejeździe lopata to ok.15cm. Mam gleby lekkie piaszczyste klasy 3/4a.
      Narodzil sie pomysl aby po zastosowaniu lopaty mechanicznej  przygotować pole pod siew... problem jedynie z ta spulchniona gleba... musze ja czyms troche ubic.  Poszperalem troche w necie i znalazłem takie rozwiązanie 
      Czy zastosowanie takiego walu ma sens na polu,przy wielkości oczek siatki 90x31mm i grubości materialu 4mm? Jeśli z lopata mechaniczna w jade w przedplon z lubinu bądź gorczycy z takim walem to nie będzie sie wal oblepial? Przedplon moglbym wcześniej skosic kosiarka bijakowa. Waszym zdaniem jaki wal bylby lepszy? Mam wal strunowy na podwojnych walkach... zdalby egzamin?
      Do uprawy na dzień dzisiejszy mam do uprawy cos ponad 4ha... z możliwościami na więcej... orka szla plugiem zagonowym na polach szerokich... troche mordega, nastepnie brona aktywna i siewnik. Chciałbym ta prace troche usprawnić i polepszyć jakościowo. Susza tego roku daje wszystkim popalić dlatego zdecydowałem sie na lopate mechaniczna ( o zaletach jej stosowania można znaleźć w necie)… tak z grubsza to zapobiega powstawaniu podeszwy pluznej,poprawia podsiąkanie wody itp.
      Jednym słowem... chce zastosować lopate mechaniczna z odpowiednim walem by można było wjechać z siewnikiem... pomijając uprawe brona aktywna... wiadomo im mniej przewracamy glebe tym więcej wody w niej zostanie.
      Zapraszam do dyskusji.
      Kilka filmikow dla zobrazowania tematu.
      Zwrodzcie uwagę,ze im wolniejsza predkosc ciągnika tym efekt lepszy. Wielkosc odrzucanych kawalkow gleby zależy od predkosci pracy.

Na tym filmiku jakby troche wolniej jechal i zamiast plaskownikow rozbijających grudy ziemi miał oslone jak na filmiku wyżej to efekt bylby dużo lepszy.

• Przez MtrzeszczM
      Witam jak w tytule czy jest znacząca różnica w jakości  zębów  do brony wirowej Amazone kg 303  bo z tego co sie orientuje w cenie 2 x drozej orginał  ale czy to sie przekłada na żywotność ? moze ktos sie orientuje?
    • Przez jprzemko
      Witam, Posiadam nowego poznaniaka na talerzu i kółku kopiujacym(420 l).  Planuję do niego dokupić agregat uprawowo siewny taki jak w linku: https://m.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-lekki-agro-system-CID757-IDv6qcA.html/#position=9&page=1
      Producent powiedział że agregat waży około 700 kg. 
      Czy Proxima 8441 z podwójnie wzmocnionym podnośnikiem i turem na przodzie da sobie radę???
      Jakie opinie o producencie Agro System? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.