Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Pytanie do urzytkowników agregatu kongskilde vibro compact

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrotron155    23

Zamierzam kupić taki agregat razem z siewnikem i mam pare pytań:

-Jak jest z jakością uprawy?

-Czy belka zębata nie spycha nawozu?

-Jaki wał byłby lepszy na ciężkie ziemie, strunowy czy rurowy?

brzozak2    236

zdecydowanie strunowy.

co do samego agregatu, to uwazam ze jest bardzo dobry, ale raczej na srednie i lekkie ziemie, badz w uprawie wiosennej. praca jesienia na wyschnietej ziemi, gdy tworza sie gigantyczne bryly, twarde jak kamien nie daje dostatecznych efektow. ja bym wolal w takim przypadku, aby przed sekcja zebow, byl agresywny ciezki wal strunowy, a za crosskill, w biernych agregatach na ciezkiej ziemi nie ma nic bardziej skutecznego. mozna jeszcze kombinowac z talerzami w uprawie wstepnej tez sie dobrze spisuja.

proponuje leknac na kompaktora lemkena - wg mnie genialny agregat bierny

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrotron155    23

bodzio110@ dziękuje za link

brzozak2@ nie stać mnie na lemkena i czy nie wiesz jak to jest z tym spychaniem nawozu przez belke zębatom????

Bodzio110    3

no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

yacenty    565

szczerze powiem to nie słyszałem za duzo o tym zeby agregat z plozą uzębiona garnął giemie i nawóz z przodu.

Ja mam nadzieje ze wał przy pługu rozbije mi grude i wyrówna pole w stopniu wystarczającym dla takiego agregatu.

Nie wiem dokładnie czy mówimy o takim samym sprzecie ale moj agregat to agrodan combi - a ze firma agrodan stała sie czescia kongskilde to chyba to jest jednak taka sama lub bardzo zblizona maszyna.

Niestety na dzień dzisiejszy nie powiem wam nic z własnej praktyki, jedynie z tego co czytałem, słyszałem czy tez widziałem na różnych zdjęciach wnioskuję ze taki rozwiązanie też może być bardzo skuteczne na ziemiach srednich i srednio ciezkich.

Co do praktycznego punktu widzenia to moge wrocic do tej dyskusji za około 2.5 miesiaca kiedy będę już miał za sobą siew rzepaku.

wydaje mi się ze kombinacja 2x700 cambell plus agregat (włóka, 3 rzedy łap spręzystych, wał) powinna zrobic wystarczająca robote dla siewnika.

do tej pory jezdzilo sie bez cambelli kombiakiem z unii na raz i jakos było to dlaczego takie rozwiązanie nie miałoby być skuteczne?

Agrotron155    23
no ja tez sie wahałem z ta belka, ale podobno jak ustawisz ja tak zeby nie ciagnela gleby to wyrownuja i krusza grupy juz te wystajace "noze", Ja tam biore ten 3m tylko ze z walem zebatym.

A Tak sobie mysle ze jak pole by bylo mocno nierowne to walne kultywatorek na tuza i przemiesza nawoz.

Prawdopodobnie też wezmę z wałem zębatym ponieważ słyszałem że jeszcze lepiej rozbija pecyny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.