Skocz do zawartości

Polecane posty

sim200    3

Piotre16- jak bedzie znowu po 5 albo 6 zeta to dawaj znac na priw gdzie mieszkasz ja zaoram swoje i pojde sam rwac, bo po co mi sie truc opryskami krzywic kregoslup przy plewieniu itd.

 

A Tobie na opryski i nawozy cos tam zostanie.... (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotre16    0

Ja w koszyczku mam na czysto 3,5 kg a za 3 to nie wiem czy by ktoś przyszedł, ja nie daje jedzenia ani zakwaterowania, niewiem jak Ty, opryski kosztują mnie na rok 200 (w tym nawozy dolistne i odżywki) zł + nawóz doglebowy. Mam 17 ary maliny. A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ja mam dwoje ukraincow i daje zakwterowanie i jedzenie (dobre warunki-ciepla woda, lazienka) rwa od 30-40 lubianek dziennie po 3 zl. (w tamtym roku jak nie bylo tyle deszczow to troszke wiecej rwaly) i przychodzi 2-3 polakow (daje obiad) rwa tyle samo lub troszke mniej po 3.5 za lub. Mam 50 arow letniej na opryski wydalem ok 2.5 tys. (nie liczac tego ze po zbiorze jeszcze beda 2 zabiegi od robalow i 2 od zamierania pedow) na nawozy 1.3 tys. Najmuje tez do przecinania i zaplatania. Nie chwalac sie na krzakach sa bomble na pol kciuka lub wieksze, lecz z duza dziura od szypulki wiec w lubiance pelnej na czysto wychodzi mi 2.85kg. 3.5kg w lubiance to w polanie wychodzi bo jest drobniejsza i nie ma takiej dziurki po szypulce wiec w lubiance sie ugniata i wiecej jej wchodzi. 1 lubianke rwa srednio mniej wiecej 20min. co polakowi daje okolo 11zl na godzine wiec bidy nie ma a ukr 9zl, gdzie tyle zarobi? W tym roku na szczescie nie trzeba podlewac.

 

Za 200 zl to ja samej basty kupuje to wypalenia pierwszych odrosto, pozniej jeszcze od jednolisciennych agilem i koniec lutego poczatek marca doglebowa od na kielkujace i wschodzace chwasty.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

marluk    29

Ja w koszyczku mam na czysto 3,5 kg a za 3 to nie wiem czy by ktoś przyszedł, ja nie daje jedzenia ani zakwaterowania, niewiem jak Ty, opryski kosztują mnie na rok 200 (w tym nawozy dolistne i odżywki) zł + nawóz doglebowy. Mam 17 ary maliny. A Ty?

na 17 arow zatrudniasz osoby? To jaka ty masz maline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Czym pryskasz doglebowo?

 

 

Ja znam 3 opryski ktore cos tam chamuja wschody chwastow- devrinol, stomp, panida. Pryskam co 2 lata bo w laszce ograniczaja wypuszczanie nowych pędow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    12

Jakie masz odmiany, że masz takie bomble na pół kciuka ?? i spytam sie jeszcze o pleśń na owocach... Występuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

glen ample i laszka, bomble to w cudzyslowiu powinny byc (: ale sa naprawde duze... duzo jest serio na pol kciuka, ale co z tego jak dziura po szypulce wzdluz maliny tez mala nie jest ( a laszka wiadomo ma twardy owoc i jej sie nie ugniecie w lubiance jeli sprzedajemy na extra lub 1dynke), wiec w lubianka nie wazy tyle co np polana. Plesn oczywiscie po tylu deszczach jest nie unikniona w glenie wiecej w laszce mniej. Pryskalem wczoraj teldorem, ale przy obecnym spadku ceny jest to zabieg zastanawiajacy ze wzgledu na cene oprysku, chociaz mam malo nadzieje ze po wysypie laszki cena troszke wzrosnie, a na jesiennej juz nie bedzie takich skokow typu 1zl w dol z dnia na dzien (jesienna sie powoli dojrzewa i nie ma takich wysypow) bo to jest ewidente wykorzystywanie sytuacji przez zaklady przetworcze lub zmowa skupow. Zreszta mam wrazenie ze to bylo ukartowane od samego poczatku- tzn." malina sie zaczyna dajemy cene 5-6zl/kg (wszyscy sa szczesliwi i wogole, przedtem po zakonczeniu ubieglego sezonu kazdy nadaje i chodza pogloski ze cena w roku 2014 ma byc tez dobra, wiec kazdy dba pryska ile moze-efekt ladna i duzo malin w tym roku) jest rok 2014 poczatek zbioru, cena piekna, wszyscy zadowoleni choc malin jeszcze duzo nie oddal, przychodzi wysyp (gdzie kazdy zajezdza na skup pelnymi busami, wozkami, przyczepkami nawet kilka razy dziennie) i co cena idzie w dol 1-1.5zl, (kazdy zly bluzga ile wejdzie) nastepnego dnia ceny nie ma (przychodzi lekkie uspokojenie ze moze wzrosnie i zarobimy sensowne pieniadze). A dzis pojedziemy na skup cena 4zl mniej wiecej,( przy zalozeniu ze koszt przez nas wyprodukowania 1 kg malin to 3.5zl/kg) i powiemy trudno jest to trzeba sprzedac-szkoda zeby z krzaka spadlo jesli wlozylismy w to tyle pracy pieniedzy, opryskow itd." Tak ja to widze, bo na przypadek mi to nie wyglada, szczegolnie te plotki po zeszlorocznym sezonie ze w tym roku cena tez bedzie dobra, najbardziej to zarobia producenci opryskow, nawozow i jogurtow- wiekszosc to przemysl z zachodniej granicy. W uni to my jestesmy na papierku z jakimis smiesznymi doplatami i podpuszczani przez wielkie zachodnie koncerny.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotre16    0

Sim200 to jakie plony przewidujesz? Ja mam starą plantacje ma z 12 lat.a może i starsza Ja odrostów nie pryskam tylko przecinek co niektóre, mam 6 zbieraczy znajomych wiec stary stąd ta większą cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    12

Ja mam wrażenie, ze jeśli przerwie sie te spleśniałe owoce towar będzie lepszy to i moze cena wzrosnie. Sporo osób mówi na skupie, że nie ma pogody na maline. A co jeszcze do ceny to wystawili nieźle na początek to i jest z czego opuscić. Pryskałem w zeszły piatek chyba też Teldorem a teraz musze jeszcze na dniach Switchem a moze Signum. Czym opryskać ?? a na jesienne od rdzy też coś trzeba zastosować teraz bo jakieś takie nie wyraźne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotre16    0

Te opryski mala zbyt długą karencję. Teodor ma jeden dzień to można.i jeszcze Rovral ma 3 dni karencji

Edytowano przez piotre16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

signum tez 3 dni karencji i jest mocniejszy od teldora wg mnie. Pogoda na maline jest dobra, u nas poki co nikt nie podlewa nawet ci co maja na psztyczek nawadnianie czyli jednym guzikiem wlacz i wylacz. Laszka jest juz za polmetkiem i zaczyna drobniec, niedlugo wysyp glenow i tu moga byc jaja z cena bo glen jest duzo plenniejszy od laszki jesli nie podmarznie co sie czesto zdarza. Od rdzy w jesiennych to score, ale nie ma rejestracji oraz opryski grzybobojcze typowe dla porzeczki. Nie wiem jakie plony, ale nie narzekam, znajomi znajomymi a kasa kasą (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskra1    0

Czy może ktoś mi podpowiedzieć jaka jest cena wiśni? Jestem z woj. lubelskiego...a pytam bo jeden gość ma mi zerwać 40 kg i prosił abym ja się dowiedziała po ile wiśnie skupują. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

dziś malina jak idzie 4,40 zł/kg a czarna 0,30 zł/kg

 

 

wczoraj laszka-5.2

glen ample- 4.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotre16    0

Ciekawe jak jutro będzie z ceną? U nas w sobotę też cena 4,4 chyba ze laszka na extra ale nie wiem po ile była. Porzeczka zdrożała z 0,35 na 40 za kg. Ale podobno mieli tylko do tego tygodnia brać.

Edytowano przez piotre16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0

dziś malina sucha 2,9 zł/kg a mokra 2,5 zł/kg i większość skupów zamknięta kończę rwać malinę,przestało mnie to bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

u nas 2.9 pulpa, 1klasa 3zl

 

hehe niezle jaja...

 

w dodatku polowa skupow zamknieta a na reszcie 2 tony limitu dziennie.

 

ale wczesniej pisalem ze jak glen bedzie sie wysypywal to tak bedzie, a do tego spadek ceny wspomogly deszcze jednego dnia a nastepnego 30 stopni w cieniu czyli grzyb ciapa zamiast maliny.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Macie jakieś info odnośnie ceny na malinę jesienną? Ja już słyszałam opcję 8 zł za kg ale i mniej niż 2 zł. Chyba w tym roku bardziej realna ta druga opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    7

Kolega już kilka dni temu rozpoczął sezon i cena na starcie to 5 zł/kg natomiast wczoraj ceny nie było wiadomo bo coś nie tak z jakością owoców. W tamtym roku na starcie płacili nam po 4 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×