Polecane posty

U nas nigdy nie sprzedawaliśmy w detalu. Zawsze do przetwórni, chłodni. Ile u was zbieracie w 1 dzień. U mnie to jak są ludzie to ok 1000kg. A pełny zbiór to za jakiś tydzień powinien być.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Truskawki na dziś 3,5 zł/kg na targowisku i dość ładnie schodzą ale wiadomo że truskawek więcej niż można sprzedać więc oddaje szypułkowane do skupu po 2,4 zł/kg.

Jeśli chodzi o maliny to plantacja młoda i w tym roku nie będzie zbyt wielkiego owocowania. Ktoś wcześniej napisał że malin nie będzie bo sucho. Kolego jak się myśli o tym interesie poważnie to się podlewa. U mnie nie padało od ... hmm tak dawno że nie pamiętam i co kilka dni podlewam.

Kolego w pamietam rok w ktorym była duzo wieksza susza jak teraz i nie mozna bylo podlewac bo wody miało brakować. Maliny były i to bardzo ładne, zbiory super a w tym roku co? Nie dośc ze sie słabo rozwineły to jeszcze uschły nie wiadomo dlaczego jak maj był deszczowy :)

 

Maliny mamy już ponad 10 lat także co nieco wiemy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Dzisiaj w detalu 5zł za łubiankę, ładniejsze truskawki po 7zł, skup płaci 4.6zł za łubiankę bez szypułki i 2.60zł z szypułką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Kolego w pamietam rok w ktorym była duzo wieksza susza jak teraz i nie mozna bylo podlewac bo wody miało brakować. Maliny były i to bardzo ładne, zbiory super a w tym roku co? Nie dośc ze sie słabo rozwineły to jeszcze uschły nie wiadomo dlaczego jak maj był deszczowy :)

 

Maliny mamy już ponad 10 lat także co nieco wiemy na ten temat.

 

A ja tylko mówię że u mnie nie jest tak źle z malinami bo praktycznie co 3 dzień podlewam i dość ładnie rosną, a woda + słoneczko = ładne roślinki :)

Niestety truskawek jest zbyt dużo aby podlewać ale na szczęście one lepiej sobie radzą z suszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
dzsiaj sprzedalem po 4.5 -5 zl za lubiankie

a skup nie wiem

Jeśli to nie problem to piszcie w kg bo poprzez łubiankę, koszyk itp można rozumieć wiele. W koszyku może być 2-3-3,5 kg a może być malutki 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskawki na dziś 3,5 zł/kg na targowisku i dość ładnie schodzą ale wiadomo że truskawek więcej niż można sprzedać więc oddaje szypułkowane do skupu po 2,4 zł/kg.

Jeśli chodzi o maliny to plantacja młoda i w tym roku nie będzie zbyt wielkiego owocowania. Ktoś wcześniej napisał że malin nie będzie bo sucho. Kolego jak się myśli o tym interesie poważnie to się podlewa. U mnie nie padało od ... hmm tak dawno że nie pamiętam i co kilka dni podlewam.

 

 

Podlewać to można sobie pół ha, ile ty masz malin. Jak by była dobra cena to i by się nawadnianie zrobiło.

 

U nas truskawka dzisiaj 2,8 dla każdego, dla większych dostawców 2,95+VAT.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Podlewać to można sobie pół ha, ile ty masz malin. Jak by była dobra cena to i by się nawadnianie zrobiło.

 

Z maliną dopiero zaczynam i mam 30 arów więc tak jak mówisz mogę sobie podlewać co 2 czy 3 dzień ale nawet jak bym miał hektar 2 czy nawet 3 (a tyle zamierzam mieć) to i tak bym podlewał, może nie tak często ale bym podlewał bo u mnie nie padało od tak dawna że malina usycha więc jeśli bym nie podlał to po plantacji.

ps: 2 ha truskawki nawodniłem to dlaczego miałbym z maliną ni podołać :)

ps2: a jak ktoś ma plantację 10 ha to na pewno ma deszczownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z maliną dopiero zaczynam i mam 30 arów więc tak jak mówisz mogę sobie podlewać co 2 czy 3 dzień ale nawet jak bym miał hektar 2 czy nawet 3 (a tyle zamierzam mieć) to i tak bym podlewał, może nie tak często ale bym podlewał bo u mnie nie padało od tak dawna że malina usycha więc jeśli bym nie podlał to po plantacji.

ps: 2 ha truskawki nawodniłem to dlaczego miałbym z maliną ni podołać :)

ps2: a jak ktoś ma plantację 10 ha to na pewno ma deszczownie

 

 

Deszczowania raczej nie stosuje sie w malinach. Tylko kropelkowe nawadnianie.

 

Dzisiaj cena truskawek 2,7-2,85 zł za kg.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No u mnie 3zł za kilo truskawek.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malin to ja nie mam, mam za to truskawki. Po pierwsze to chlodnie w europie są puste!!! te ceny ktore dostajemy za owoce to parodia, z tego wzgledu ze sezon trwal jakies 2 tygodnie, gdzie zwykle trwal okolo miesiaca, na dzien dzisiejszy, i wlasciwie to od jakis 4 dni cena za kg truskawki w skupach to 3zl + vat czyli 3,18zl/kg. niestety, wschod polski niech walczy o cene, poki jeszcze macie z czym walczyc, bo niedlugo braknie owocow!!! trzeba nauczyc przetwornie ze nie są panami.


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja odstawiam po 3zł na skup, a jak ktoś chce z domu ładnych z szypułką to po 7zł :)

Mozna powiedzieć ze truskawkę mam ładną bo przez 10godz jedna osoba narwie mi 30-40 łubianek (60-80kg), u mnie rwą dorośli jak i mlodziez (13-14lat) to wiadomo ze oni narwą 30 łubianek ale za to dorosły narwie ponad 50 :)

jak sie rwie to z dwóch redlin tak co 150-170cm łubianka jest

Ludziom płacimy po 6zł na godzine, i jak narazie nie ma problemów,

 

dzisiaj sie opuściły deszcze i owoc moze zacząć gnic...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcinek, jak Ty mozesz placic 7zl na godzine?? dla mnie to troche dziwne, na moim terenie od zawsze placilo sie od kosza, przy obecnej cenie truskawki jest to 2,5 zl za koszyk, troche dla mnie to dziwne, wlasciwie to chyba lepiej na tym wychodzisz niz ja, ale nie u mnie nie mozliwosci zeby ktos poszedl na ten uklad...


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas wczoraj troje rwaczy urwało 550 kg. Rwaczom płacimy 1 zł za kg. Wczoraj w skupie 3,10 dla wszystkich, dla większych dostawców 3,25.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

...a w moim przypadku place 1,2zl za zebranie łubianki 2kg...dlatego ze to nie jest region truskawkowy stad niskie wymagania płacowe zbieraczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Marcinek, jak Ty mozesz placic 7zl na godzine?? dla mnie to troche dziwne, na moim terenie od zawsze placilo sie od kosza, przy obecnej cenie truskawki jest to 2,5 zl za koszyk, troche dla mnie to dziwne, wlasciwie to chyba lepiej na tym wychodzisz niz ja, ale nie u mnie nie mozliwosci zeby ktos poszedl na ten uklad...

kolego nie doczytałeś -po 6zł płacę ludziom -dzisiaj np. miałem dwudziestu :)

U mnie truskawka jak narzazie po deszczach nie staniała, ale na skupie sie bardziej czepiać zaczynają...

 

 

P.S płaciłem od kosza to tych drobnych albo nie zbierali albo zgniatali je -miałem taki przypadek ze kradli sobie narwane łubianki ;)

 

No i wolimy płacic dniówkę, ludzie podchodzą do tego z rozsądkiem bo nie widać by obijali sie, a jak sie ktos taki trafi to dziękujemy mu...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Rany dwudziestu ludzi, to ile masz tych truskawek, z 5ha? U mnie 5 osób rwie spokojnie dziennie ok 150 łubianek, jak trzeba to się bierze 2 osoby do pomocy.

 

Ceny truskawek na targu: wczoraj po 6-8zł za 2kg, dzisiaj po 6,7,8 i 10zł za 2kg (marudzili ale kupywali:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U nas 3 dni temu jak sprzedawałem byly po 2,70 zł/kg dzisiaj jak oddawałem ceny jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj