Polecane posty

marcel00787    1

W tamtym roku malinę jesienną mieli kupować po 2zł za ekstra maks a przyszła susza i cena za pulpę dochodziła do 6zł. Teraz jest początek i wszystko przed nami do zbioru mamy 3, 4 miesiące jeszcze przed nami zimne ogrodniki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

wszyscy mowia ze nie beda rwac a i tak kazdy bedzie rwal bo szkoda zostawic na polu a jak przewidujecie truskawke,jaka bedzie cena wg was koledzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Chłodnia z okolic podpisała spory kontrakt na truskawkę i malinę podobno na 5 lat wiec liczę że cenę dobrą dadzą. Poza tym już pytają się o świeży towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

perelka znam ta firme wlascicielem jest chyba niemiec lub holender pamietam jak tam wozilem to szybki byl rozladunek.ogolnie fajnie tam bylo.wszyscy chca podpisac umowy tylko jak cos to sie wypna bo zawsze sie jakis powod znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

waldemaros zgadza się właścicielem jest Niemiec. Jest to nawet fajny zakład ale Zomar w Lublinie bardziej nowoczesny. Ale jest dobra wiadomość oba te zakłady podobno są wyczyszczone z truskawki i maliny więc cenę powinny dać. A wie ktoś jak jak sprawa w Maternie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no masz racje ze cene powinny dac ale ciekawe jak inne kraje w europie czy nie bedzie taniej i wtedy polskie zaklady sciagna z zagranicy i zminimalizuja koszty podobno w hiszpani jest urodzaj truskawki ciekawe jak maroko i chiny.wszyscy mowia ze cena zacznie sie od 2zl za kilo bez szypulki ale to sie okaze jak sie zacznie czerwone zloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Nie strasz tą ceną bo ludzie z miasta ogrudki będą obsadzać, a i co niekórzy więksi będą pytać jak to siać. :D

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no tak cena 8zl i obszarnicy sie rzuca na uprawe owocow malina ma podobno byc w cenie ale kto to wie co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no serio... jest szansa ze nawet do 12 moze dojsc ale to nie wiadomo. po 5-6zl to nie oplaca sie rwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

zbierać to się nie opłaca po 2 zł a po 5 zł to można na lajcie z browarkiem w ręku wyrobić taką dniówkę że nie jeden magisterek pozazdrości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Niech na początek dadzą 5 to będzie dobrze, bo w tym kraju nigdy nic nie wiedomo. A jak bedzie więcej to super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Kolego jezeli 3 zł za kilogram to niezła cena to ile płacisz ludziom za zbieranie 1zł za koszyk? U nas (kuj-pom) za 2 zł od koszyka nikt nie przyjdzie zbierać, 2,5 na początek a co drugi dzień podwyżkę o 50gr by chcieli. w zeszłym sezonie ostatnią zrywkę za 5zł od koszyka nie było chętnych do zbierania. Poniżej 3zł za kilogram to lepiej obsiać pole rzepakiem i mieć wszystko w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ale ja sie z toba zgadzam. Tez napisalem ze ponizej 3 zl sie nie oplaca. Nie mam ludzi. Mam spora rodzine i zrywamy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3
Napisano (edytowany)

chodzi zapewne o to ze 3zl jest dobra ceną jezeli masz areał ktory sam z rodzina jestes w stanie obrobic jestem tego samego zdania ze 3zł wzwyż jest dobra cena oczywiscie dla osob (takich jak ja) miejcych tyle ile sami damy rade sobie obrobic mam około 60arów pół na pół letnia i jesienną co roku sie cos dosadza bo mysle ze mozna i do hektara obrobic w 4 osoby.

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Rachunek jest prosty jak drut: Zakładając że cena 1 kg truskawek to 3zł a płaca dla pracownika średnio 3zł za koszyk(2,5kg) to wychodzi że: (2,5kg x 3zł - 3zł/koszyk) = 4,5zł za koszyk/2,5= 1,8zł za 1kg na czysto. Z tego wynika że 1ha zbierany samemu = 1,67ha zatrudniając pracowników. Doliczając koszty nawozów i środków ochrony roślin i paliwa na te dodatkowe 0,67ha to wychodzi że trzeba mieć prawie 2 ha truskawek żeby zrównoważyć zysk z 1ha bez zatrudniania ludzi do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj