Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1986    2

Ja gadałem z gościem co ma mrożnie i mrozi 1000 ton maliny i x Ton truskawki wszystko już poszło dawno do Niemiec.

ja bardziej interesuje się porzeczka ale mnie nie pocieszył mówił ze kilku jego znajomych mrozi porzeczkę jeszcze wszystko leży na magazynach i nikt nawet o to nie pyta. Myślę że duży wpływ będzie miała pogoda na ceny w tym roku ale zapasy z tamtego sezonu na pewno też.

 

ps. sieje już ktoś N na czarną porzeczkę??? zaczyna się faza mysiego uszka siać czy czekać doradzi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja juz posialem. Nie wiem z jakiego regionu polski jestes. Ja w lubelskim posialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie zobaczymy jaka bedzie pogoda wszystko zalezy od pogody czy bedzie towar czy nie i jaka bedzie cena.oby tylko zaklady sie nie zmowily zeby odbic straty za rok 2012 gdzie truskawka byla bardzo droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

na razie to zapowiada się susza ale jak kto moze to poleje straty to mogli juz podrobić i teraz byc na zero ale moga sobie wypracować zysk najgorsza z opcji jaka moze być to wybuch wojny wtedy to napewno nic nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

wtedy moze nic nie byc ale moze byc duzo uchodzcow i powalanie do wojska.mysle ze beda chcieli duzo zarobic na tanim towarze.ale to sie okaze w czerwcu co bedzie z jaka cena wyjda.obstawiamy jaka bedzie cena za truskawke bez szypulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

w czerwcu to może juz po zbiorach duże przyśpieszenie w wegetacji 1 maja już mogą być truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Wczoraj w sklepie, jak kupowałem ŚOR wywiązała się rozmowa i okazało się, że zakłady obecnie kontraktują porzeczkę po 60 groszy. Ciekawe czy to prawda, bo jak tak, to szkoda będzie dzwonić po kombajn. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

raczej nie, rzadko mrozy sa globalnie i niszcza cale uprawy, przewaznie wystepuja lokalnie i nie maja wplywu na cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

my na chłodni kontraktujemy z ceną minimalną 0,50gr.... nie będzie ceny na porzeczkę w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To się chłodnie zdziwią jak będą takie ceny. Ja już założyłem na ten rok plan ochrony "totalne minimum". Przy cenie 50groszy nikt tego nie będzie zrywał. Jak mi kombajnista weźmie 40 groszy to mi się w pole nie opłaca jechać. Jak ktoś ma swój kombajn, to też będzie się zastanawiał czy opłaca się maszynę wyciągać. Opłacić do tego pracowników do zbioru i wyjdzie, że do samego zbioru trzeba będzie dołożyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

zdziwią nie zdziwią.... jak była po 30gr 13lat temu to ludzie też zbierali, potem po 50gr była też zbierali. My dajemy taką cenę min. oby była większa bo sam mam porzeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

30 goszy 13 lat temu miało inną wartość nabywczą niż teraz. Weż chociażby pod uwagę cenę usług, cenę paliwa (chyba ze 4 razy niższa była), cenę ŚOR i masz odpowiedź. Teraz każdy wyjazd w pole rolnik przemyśla kilka razy co by za dużo nie kosztowało bo paliwo i środki produkcji bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

po 0,5zl ludzie beda zrywac na pewno. ale koszta uslugi kombajnu tez poleca, nie 0,4zl tylko 0,2zl. zysku nie bedzie tylko minimalizowanie strat. towaru jest za duzo, musi sie podaz zmniejszyc to i ceny wskocza do gory, spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj