Polecane posty

Samson1    1

a jakby inaczej,

z szypułką jeszcze nikt nie kupuje

 

z szypułką nikt nie kupuje? w mazowieckim od dwóch tygodni biora, początkowo było 1.7zł a dziś jest 1.4 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

post-68157-0-28100600-1371219258_thumb.jpg

Maniek i Cinek dzięki wielkie zastosuję je do truskawek mam nadzieję że do końca zbiorów trochę krzaków zostanie a tak wygląda moja biedna truskawka

A cena u nas bez szypułki nadal 2.7 za kg

napisz do http://www.agrofoto.pl/forum/user/61092-dami21/ on miał podobny problem i pare rad mu udzieliłem moze pomoze ci skutecznie zwalczyć opuchlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

swietokrzyskie okolice buska cena 2,6 towaru coraz wiecej,sa skupy co placa 2,5 a z szypulka 1,5 ale brak zainteresowania ze strony kupujacych sam nie kupuje z szypulka interesuje mnie tylko bez szypulki.mysle ze cena utrzyma sie na takim poziomie caly czas.nie przewiduje spadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

A wie już ktoś coś na temat ceny maliny jesiennej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A nie dziwi was że w całym kraju cena truskawki jest praktycznie identyczna bez względu na powodzie, podtopienia i niesprzyjającą pogodę. A ile płacici się ludziom za zrywanie bo na wschodzie kraju bo podejrzewam że około 1,5 zł za koszyk a w moich okolicach (kuj-pom) ledwo drugi dzień skupu a ludzie poniżej 2 zł nie chcą zbierać a za tydzień trzeba będzie dać 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Mnie już w tym kraju nic nie ździwi... tak to już jest zarabia pośrednik nie ten co produkuje ... pozostaje tylko przywyknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Wschód polski - ominęły nas powodzie, gradobicia oraz susze, cena przemysłówki 2,60zł/kg, ale nie piszcie że ktoś przyjedzie rwać truskawkę za 75gr/kg, minimum to 1zł i to bez względu czy to wschód czy zachód polski, przecież słońce tak samo mocno świeci na wschodzi czy zachodzi polski a zbieranie truskawki do najlżejszej pracy nie należy.

Podobna sprawa to koszty produkcji, czy na zachodzi polski są tańsze opryski? Jeśli tak to nie ma problemu wysłać je kurierem, paczką do 30kg za 16zł na wschód czy tez w drugą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u nas jednak kupują z szypułką po 1,7 zł, bez po 2,7 skup, a 2,9 rampa zakładu, tylko ze tam jakieś dziwne potrącenia dają więc nie wiem czy to gorzej niż po 2,7 nie będzie,

ale nie jest źle, wszyscy skupujący pod stołem dorzucają jeszcze po 20 gr za dobry towar w większej ilości, chyba jednak truskawki brakuje , tylko wszyscy się zgadali i nikt nie chce się wyłamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Może na wschodzie powodzi nie było - przynajmniej tam gdzie nie ma rzek ale... deszcze padały i truskawka choruje. Jare, ziemniaki, kukurydze - wszystko poczuło nadmiar wody tyle że strat 100% nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

U mnie 2.8 zł/kg oszypułkowana. Cena ze wczoraj, odstawiłem w jeden dzień grubo ponad 500kg (zbieraliśmy aby we czterech)

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

No dokładnie może i powodzi nie było ale deszczu też sporo napadało (nawet dziś w nocy lało) i ziemia jest nasiąknięta jak gąbka a z wierzchu robi się skorupa bo słońce przypieka. Kto ma truskawki gdzie jest trochę wyżej to są nawet niezłe ale kto ma na dołkach( tak jak w większości ja) to masakra jest. Zbiór w gumiakach które ciężko wyciągnąć z błota, albo co niektórzy po prostu na boso zbierają. Cena na skupie utrzymuje się po 2.80 no i do tego dojdzie 7% więcej na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Ja mam właśnie na górce i wszystka woda z truskawek spłynęła do rowu a rowem do rzeki i na szczęście zbieram bez gumiaków.

 

U mnie minusem są duże krzaki, które rozkładają się na boki i nie ma gdzie nogi postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

u mnie cena skoczyla o 10gr do 2,80 za kg w skupie. powiat łukowski, woj lubelskie

Edytowano przez tomtom22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manius59    0

woj. mazowieckie, pow.kozienicki- na skupie 2,80zł/kg (konwencja), natomiast truskawka ekologiczna 4,30zł/kg . Jak widać opłaca się wejść w uprawę ekologiczną.( Oczywiście bez szypułki.)

Edytowano przez manius59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Truskawka 2,9/1,4. Skup jeszcze 2 dni i koniec. Ludzie wiozą błoto. Na myjce jak wysypią to nic nie zostaje... łyżką można nabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Co prawda gdzie indziej swoje owoce wywożę, ale u mnie na wsi - Mazowsze, jest skup i truskawka przemysłowa - 1,50/kg, ale nawet wszystkiej nie biorą. Jak ktoś ma dużo to lepiej do lubelskiego zawieźć, bo cena tam jest dobra.

Edytowano przez Niebieskooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

oklice Janowa Lubelskiego, truskawka 3zł, z szypulka 1,8zł, malina 3,5 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj