Polecane posty

marcin974    30

W detalu cena idzie w gore,

01.06 -14zl

03.06 -12zl,

05.06 na koniec dnia 15zl/łubianka ;)

 

 

 

 

A do tego jak sie ustosunkujecie? Wychodzi na to ze przy 1,5zl/kg jeszcze zauwazalny zysk jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

z 2 ha pszenicy to z dopłatami bedzie dobrze jak zostanie 5 tys. A pszenica sama nie rosnie... Nawozenia 4 razy, fungicydy 3 razy, herbicydy raz, regulator conajmniej raz. Czyli w sumie 4 razy z rozsiewaczem i conajmniej 5 razy z opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Aj panowie panowie... To raczej wiadome że jak będzie urodzaj to pracujemy za darmo :) Truskawka ma cenę od chyba 2 lat jak pamiętam. W tamtym roku wymarzły więc w tym "młode" plantacje wiele na rynek nie urodzą. Nie trzeba zwiększać areału żeby cena była niska. Wystarczą rekordowe zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dziś widziałem truskawki w sklepie po 3,50 zł, za kg, ale wyglądały okrutnie, przemysł podobno zaczął od 2,5 , ale to wiem z drugiej ręki więc nie jest to informacja pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie a jak u Was plantacje malin? Jakie przewidywalne zbiory?

 

u mnie w tym roku nie najgorzej, prysne jescze od grzyba, odżywka i nie powinno byc zle tylko teraz wszystko zalezy od ceny jaka nam zaoferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie swietokrzyskie cena 4,50bez szypulki koszyk 3zl z szypulka towaru jest.dzis 13ton w tym tylko 300kg z szypulka.ja jestem skupujacym ale wg mnie ta cena jest za niska jak na koszty ktore ponosi rolnik minimu 5-6zl za odszypulkowana.to jest moje skromne zdanie,ale zaklady przetworcze maja swoja polityke cenowa i tego nie przeskoczymy.pozdrawiam producentow miejmy nadzieje ze zdrozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

czarny scenariusz się sprawdził cena na skupie bardzo niska i mają brac tylko do konca tygodnia do kupili truskawki z maroka na gieldzie nie ma komu kupić a maista całe zawalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicach Zamościa dziś jescze cena 2.70 za kg. I co z tego jak mi pole truskawek zaatakował opuchlak a larwy siedzą w truskawce i zjadają korzenie i wysychają wszystko leci mam dość a jeszcze cena. Może ma ktoś dobre metody na pozbycie się opuchlaków a naprawdę mam ich pod każdym krzakiem larwy a dojrzałe latają i zjadają liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Agnieszko nie wiem jak teraz bo owocują więc kiepsko z pryskaniem ale po zbiorach na dzień dobry dla zgrai darmozjadów mospilan, tylko dokładnie opryskać krzaczki następnie podlać każdy roztworem Nurelled na ulotce pisze ile. Jeśli ocaleje choć jeden to będzie cud. A roztocz i przędziorki? Jeśli są polecam Omite bardzo duża skuteczność. Każdy zabieg wykonaj jak najdokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego ta cena 1,3 to zart czy prawda ja wczoraj placilem 2,60kg bez szypulki.region swietokrzyski okolice buska zdroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Agnieszko nie wiem jak teraz bo owocują więc kiepsko z pryskaniem ale po zbiorach na dzień dobry dla zgrai darmozjadów mospilan, tylko dokładnie opryskać krzaczki następnie podlać każdy roztworem Nurelled na ulotce pisze ile. Jeśli ocaleje choć jeden to będzie cud. A roztocz i przędziorki? Jeśli są polecam Omite bardzo duża skuteczność. Każdy zabieg wykonaj jak najdokładniej.

Nurelli juz chyba nie ma dostępnej ale mozna zrobic samemu decis + dursban = nurella a na przedziorka to lepszy jest sumo

 

czy tylko w mazowieckim tak słabo płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Łódzkie Skierniewice cena na runku od 3,5-4.5 zł cena średnia z dzisiejszego ranko a skup wczoraj około 5 zł za koszyk szypułkowana (podobno tak słyszałem sam swoją sprzedają na rynku) a wczoraj na zjazdowej do 7 zł za koszyk ( informacja od znajomego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post-68157-0-28100600-1371219258_thumb.jpg

Maniek i Cinek dzięki wielkie zastosuję je do truskawek mam nadzieję że do końca zbiorów trochę krzaków zostanie a tak wygląda moja biedna truskawka

A cena u nas bez szypułki nadal 2.7 za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj