Polecane posty

magnum123    288

Ja Wam życzę ceny conajmniej 5-6 zł w hurcie. To ile przemysł da 5 zł czy 3 zł za kosz czy jeszcze mniej żadna pociecha a gdzie koszty zbierania,łubianek paliwa nawozu oj szkoda dalej wymieniać n awet. Jeszcze jak ktoś ma nie daleko to jak cię mogę ale tak podsłuchałem handlarzy z placu to wręcz się śmiali jak mazowieckie dowaliło truskawki na Wrocławiu. A jak juz przyjechał to musi sprzedac bo ile ona wytrzyma. Nic tylko Wam współczuję bo też w tym siedzę tylko że w warzywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

Witam brak umiaru nie tylko w jedzeniu i piciu szkodzi .Masowe i nieobliczalne nasadzenia truskawek doprowadziły do tego co mamy obecnie z ich cenami.To nie jest wina handlarzy poprostu jest za dużo towaru ,a gdyby handlarze nie kupowali dopiero byłby prawdziwy pat w tym Goławinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nawet po 1,5zl/kg nie wychodzi sie do tylu, A co... za pszenice czy rzepak zapowiada sie ciekawa cena?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cofnijcie się rok do tyłu, pamiętacie jak hektarami wymarzły truskawki? Na skupie nawet nie patrzyli co im kto się przywoził byle by truskawką się nazywało a że zgniłe czy zielone to nie ma znaczenia. Z nasadzeniami to fakt bo sprzedawałem sadzonki i jeśli bym tylko miał sprzedał bym 3 razy tyle (miałem 20 tys. szt.). Jak mi wytłumaczycie fakt że jeśli komuś wymarzł 1 ha czyli 15 - 20 ton owocu i nasadził nowe i teraz będzie z miał 5 ton wpywana dzisiejszą cenę? Z wami to jak z drogowcami których w grudniu zima zaskoczyła nie raz, wszyscy wiedzą że dobra cena jest raz na 3 lata a później jest słabo ale ździwiony każdy. A zresztą ile wy inwestujeci w gruntową truskawkę że takie straty i do skupu po kosztach? Ja na 20 arów może 500 - 600zł wydam a o plonie napiszę po zbiorach. A to że za 50 gr nikomu się nie chce a po 5 zł to 24 h na dobę wszyscy by zbierali to oczywiste.

PS: SLAWO1 napisałeś 4 posty na portalu a w tym temacie taki filozoficzny, pochwal się swoją plantacją lepiej

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

nawet po 1,5zl/kg nie wychodzi sie do tylu, A co... za pszenice czy rzepak zapowiada sie ciekawa cena?

 

O ekonomista się znalazł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

ludzie nie plujcie na siebie mamy rok jaki mamy.miejmy nadzieje ze skoczy cos do gory a mysle ze 1,5zl za kilo to nawet na jedzenie nie zostanie.5-6zl za koszyk odszypulkowanej wszystkich by zadowolilo.ja nie mam plantacji tylko skupuje.na tanim towarze to sie nic nie zarobi jak jest drogi to i wieksze bicie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

 

O ekonomista się znalazł !

Ups.... mam doczynienia w wielkoobszarowym gospodarzem :unsure:

 

 

Wiesz... planacja plantacji nie równa, nadal podtrzymuje to ze przy 1,5zl/kg jest zauważalny zysk...

 

 

Rozumie Wasze zlosci... wielu zaczęło przygodę z truskawkami na szeroka skale bo ostatnie lata byly dochodowe a tutaj prosze... niespodzianka... :rolleyes:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

A zresztą ile wy inwestujeci w gruntową truskawkę że takie straty i do skupu po kosztach? Ja na 20 arów może 500 - 600zł wydam a o plonie napiszę po zbiorach.

to ty chyba masz truskawki aby tylko rosły jak tak mało wydajesz policz same nawozy i opryski a gdzie robota i zbieracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Co ty za głupoty wypisujesz,jaki zysk pozostaje przy tej cenie jeśli nie masz pojęcia o truskawce to nie zabieraj głosu w tym temacie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak u was do zbioru zatrudniacie ukraincow czy polakow i jakie ceny za lubianke i od pielania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

coś już jutro będzie można napisać, rusza skup przemysłowej,

u nas płacą za zbieranie 2 zł za łubiankę

cena aby wyjść na 0 to minimum 2 zł za kg, samo założenie plantacji to koszt tak jak w moim przypadku około 30 000 zł za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jakie 30 tys? to po 1,5zl za sadzonkę płacisz? czy 100tys szt/ha sadzisz? :)

 

U nas kupując hurtowo z szkółki wychodzi 10tys zl/ha

 

 

Co ty za głupoty wypisujesz,jaki zysk pozostaje przy tej cenie jeśli nie masz pojęcia o truskawce to nie zabieraj głosu w tym temacie!!!!

Wy chyba poziomki macie a nie truskawki... w pełni sezonu zbiera się u nas 4lubianki na godzinę przy cenie 1,5zl/kg pracownik uzbiera za 12zl. wynagrodzenia dostawał 7zl, podtrzymuje ze jest zauważalny zysk przy przyzwoitej wydajności, aaa przepraszam, chyba ze macie plantacje liczące 0,2ha to faktycznie moze byc niezauważalny zysk ;)

 

kilka lat temu tez d**y nie urywało z cenami i opłaciło się studnie wywiercić i wyposażyć się w nawadnianie w tym roku co prawda wody jest duzo za duzo ale w przypadku owej truskawki to byl akurat strzał w dziesiątkę...

 

 

Wiadomo, każdy by chciał by po 5zl/kg w skupie były...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

kolego Marcin974 jak czytam Twe wypowiedzi to dochodzę do wniosku że zdrowy to Ty nie jesteś !!!

Proponuje byś wziął sie za jakąś pożyteczną robotę.

Edytowano przez szymon1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Moze i nie... Ale rozwiń trochę swoja wypowiedz ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

@marcin974, coś mi się wydaje ze miales pałę z matmy...albo dokladasz do truskawek z emerytury swoich dziadków :-D robie truskawke od kilkunastu lat ale u mnie rachunek ekonomiczny ma sie inaczej niz wg Ciebie :-D Gdyby mialo mi sie zostac 62gr( nie ujales kosztów ponizej) z kg truskawki to wolalbym zasadzic w to miejsce ziemniaki. Z tych wyliczen wynika, ze nie ponosisz zadnych kosztów na zabiegi chemiczne, nawozy, paliwo, nawodnienie, swoja robocizne, amortyzacje maszyn. Dziwna teoria, ale skoro zyski z innych upraw mozna pakowac w produkcje truskawki, to czemu nie :-D sztuka dla sztuki...mozna i tak :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A wydajność? Masz wydajność, masz zysk...

Jak wyprodukujesz 10t/ha ziemniaka to chyba tez nie będziesz mial zysku ;)

 

 

Nie masz zielonego pojęcia o produkcji truskawek, pisząc że cena 1,5 za kg jest zauważalnym zyskiem.

 

 

Czy jest ktoś obecny w tym temacie kto wyszedł sporo do tylu któregoś roku na truskawce? Nie przykrywasz truskawek? Nie sprzedajesz częściowo w detalu? Zaczynasz zbory z cena 1,5zl.kg? Nie bierzesz po ponad 2tys zl do hektara dopłat? Nie rozumie tutaj Twojego podejścia, uprawiałeś kiedyś pomidory? Otarłeś sie o koszty wyprodukowania pomidorów? Od polowy marca dygasz, kilka razy ciężej jak w truskawkach i dopóki nie wrześniowych przelewów na koncie nie masz pewności czy nie poniesiesz straty, wielkie ubolewania bo nakłady na truskawkę wielkie... co wielkie? 10tys zl sadzonki na 3-4 lata? 3 zabiegi chemiczne po 500zl na hektar i trochę mikroelementów i paliwa by mechanicznie w międzyrzędziach uprawić?

 

 

 

Mentalność polskich rolników "ooo bo to sie nie opłaci tamto tez nie..." To co sie opaci? Pod sklepem z mozgotrzepem stać? do wszystkiego dokladaja ale gospodarstwa w jakims tam tempie sie rozwijają ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Nie wyszedłem nigdy ze stratą w uprawie truskawki, ale...stary...dla 10K zysku jest sens zap.....lac w tym. Wole zasiac 2 ha pszenicy i ta sama kasa zostaje....i lezysz h...em do gory. A w truskawce ciagle cos...jak nie chwasty, to przedzior...a niech trafi sie roztocz...to maczniak i ciagle sr**zka....a Ty piszesz jakby to byla uprawa typu ziemniaki . Zrob hektar porządnej truskawki na giełde to przekonasz sie o PRWADZIWYCH kosztach...a przemysl to przemysl...byle waga byla...no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

marcin974 poziomki to ty masz jeśli zbiera się u ciebie w środku sezonu 4 kosze w godzinę :D

Widzę że jesteś młodym człowiekiem dlatego posłuchaj starszych i nie pisz bzdur typu sadzonki na ha 10 tyś ,utrzymywanie plantacji przez 4 lata,ochrona 3 * 500zł bo tylko się ośmieszasz

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u mnie zbieracze jak jest wysyp w 10 godzin po 200 łubianke zbierają a co do oprysków to 2x maczniaka 180 zl na ha + 3 x szara pleśn 600 zl na ha + przedzior 300 zl na ha, odzywka 200 zl na ha + nawozy ok 500 kg po 2400 za tone= 1200 zl zbieracz 1 zl od lubianki 7 zl za pielanie za godzine + sciólkowanie + paliwo za kazdym razem gdy robisz opryslk lub pielacem sadzonki nie licze bo mozna miec swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

marcin974 poziomki to ty masz jeśli zbiera się u ciebie w środku sezonu 4 kosze w godzinę :D

Widzę że jesteś młodym człowiekiem dlatego posłuchaj starszych i nie pisz bzdur typu sadzonki na ha 10 tyś ,utrzymywanie plantacji przez 4 lata,ochrona 3 * 500zł bo tylko się ośmieszasz

pozdrawiam

Poświeciłbyś się i pokazał nam foto swojej plantacji na dzień dzisiejszy? ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie wiem jak u was się prowadzi plantacje ale w moim terenie po 35-40 ton w drugim i trzecim roku z hektara trzeba zebrać. Ja osobiście 25 kilo na godzinę urwę( oczywiście w wysypie). Znajomy robi ok 15 ha truskawki ale chyba na przemysł już nie. I u niego zawsze jest stawka godzinowa a nie akord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

malkolm napisz z jaką ceną wystartował skup przemysłówki, napisz też skąd jesteś

Edytowano przez prome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj