Polecane posty

malkolm    25

jeśli będzie cena 3 zł bez szypułki to możliwe że coś tam się da zarobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

witam u mnie tzn w okolicach buska zdroju woj wodztwo swietokrzyskie planuja zaczac skup od 2,5zl za kilo odszypulkowanej i slyszalem rozmowe ze cena ma spadac.zobaczymy co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

a odnoście porzeczek czy truskawek to u mnie grad zbił wszystko i nie ma nic, nawet kombajnu nie bedę wyciągał...... też okolice buska zdroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Nie liczcie ze w tym roku zarobicie na truskawce....ja juz stracilem nadzieje :D wczoraj na hurcie ceny oscylowaly od 8-10zl za koszyk. Nie chce nawet myslec co bedzie za tydzien...zeby tylko była połowa tej ceny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no nie wiadomo co bedzie a to dopiero poczatek sezonu jest.tak na calego zacznie sie ok 10czerwca i wtedy cena sie wyklaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

Nie liczcie ze w tym roku zarobicie na truskawce....ja juz stracilem nadzieje :D wczoraj na hurcie ceny oscylowaly od 8-10zl za koszyk. Nie chce nawet myslec co bedzie za tydzien...zeby tylko była połowa tej ceny :lol:

jak będzie tak dalej padać to może nie będzie aż tak źle :D - pomimo pełnej ochrony trafiają się zgnite i to nie mało

ja sprzedałem dzisiaj po 13-15zł za kg truskawkę tyle że towar spod tuneli a i truskawka ładna -nie to co spod agro -także nie wszędzie jest truskawka po 5zł za kg -(no może honoye drobne) ale u mnie w tym roku alba elianny kimberly darselect

Edytowano przez Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

No to zaszalełeś. 90kg to jest ok. 45 łubianek. Takie ilości to pewnie w detalu. Jak byś sprzedał w hurcie 1000kg po takiej cenie to byłoby czym się chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

nie wszędzie oddają truskawkę po 10 czy 8 za koszyk handlarzom -"bo za dużo się nasadziło" -przecież chyba nie każdemu jeszcze się zaczęła truskawka w gruncie a wy już siejecie panikę że nie ma zainteresowania i będzie tania -najlepiej od razu zaorać -po co było sadzić ??

Edytowano przez Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

martwią się czy starczy im mocy przerobowych aby truskawke przerobić teraz niech sie martwia czy wogole cos przerobia jak dzien dnia pada deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

jak zacznie sie z gruntu to wtedy mozemy podyskutowac o cenach niech sie zacznie to i cena si wyklaruje.a teraz to takie gdybanie co bedzie za tydzien.w swietokrzyskim pada ale duzych strat w uprawie truskawki nie zrobilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dopiero zrobi, dziś byłem u sąsiada który nie pryska od pleśni to już się zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

w jednym regionie narobi szkod w drugim nie pozyjemy zobaczymy co bedzie.zaklady nie zamierzaja placic rewelacyjnie,a moze bedzie zmowa cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nie wszędzie oddają truskawkę po 10 czy 8 za koszyk handlarzom -"bo za dużo się nasadziło" -przecież chyba nie każdemu jeszcze się zaczęła truskawka w gruncie a wy już siejecie panikę że nie ma zainteresowania i będzie tania -najlepiej od razu zaorać -po co było sadzić ??

zaczyna sie, za 2-3 dni zahandlujemy ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja zbiory zacznę nie wcześniej niż za 2 tygodnie,

nie wiem nawet po ile jest na mieście, w tym tygodniu pewnie znajomy zacznie zbierać to więcej się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

truskawki na giełdzie opór i handlarze podchodza i dają po 4 zł łubianka a na szrot po 3,2 za łubianke gratulować tym co się napalili na truskawke jakie to zyski maja miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Miejmy nadzieje że przynajmniej połowa plantacji w kraju zgnije , wtedy sytuacja się poprawi ! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nie uprawiam truskawki dlatego pozwolę sobie Was zapytać jaka jest cena truskawki w hurcie teraz. W piątek szajka handlarzy na lokalny rynku sprzedawała hiszpańską truskawkę jako polską w cenie 10 zł kg, naród ciemny nie odróżnia czy to polska truskawka , czosnek itd, wystarczy że jest kartka z napisem polski,krajowa itd,kolejka jak za komuny za mięsem. Wczoraj i dziś jadąc do Wrocławia mijałem kilku sprzedajacych przy drodze truskawkę i wszyscy mieli kartkę 10 zł nie wiem czy kg czy kosz bo nie pytałem ani nie pisało. Natomiast dziś na jednym z targów we Wrocławiu truskawka była wcenie 3,5-6 zł kg ta od tej najsłabszej do tej najładniejszej . To ile stoi truskawka w hurcie 2-4 zl o tej porze i pogodzie to chyba kpina. Poprawcie mnie co do cen o ile żle to sobie wywnioskowałem i w rzeczywistości jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1977    5

Witam ! magnum123- naród owszem jest ciemny gorzej niż tabaka i głupi,a truskawka już na samym początku niestety jest pod względem cenowym na dnie. Goławin za wisłą cena w hurcie to nawet 4 zł za kosz !!!!!!.Także muszą zgnić , i w tym nadzieja na lepsze jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no cena nie napawa optymizmem ale moze sie ustabilizuje jak zaklady rusza.co o tym myslicie bedzie wyzsza czy jeszcze poleci w dol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj