Polecane posty

malkolm    25

na wahania ceny jest jeden sposób, mieć co roku taką samą plantację, rok się zarobi, rok wyjdzie na 0, raczej nie dołoży, ci co sadzą i orzą raczej rok wyjdą na + a ze dwa w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no wlasnie miec caly czas jeden areal a nie zwiekszac non stop bo sasiad zarobil to czemu ja nie moge miec wiecej od niego zobaczymy jakie beda ceny.snieg juz stopnial.moze w koncu sie wyjdzie w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

A ten rok będzie taki, że większość owoców wyjdzie w tym samym czasie tzn. wiśnia dogoni truskawkę. Przetwórnie ze względu na moce przerobowe będą będą ogłaszać że jest klęska urodzaju i dlatego muszą obniżać ceny.

Ale to tylko mój scenariusz i wolałbym aby się nie spełnił.

Szkoda że grupy producenckie z reguły nie mogą mrozić bo mogło by to upłynnić skup. Ale widocznie taki był cwany plan aby potentaci zapewnili sobie dostawę surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

moze tak byc ze sie spelni twoj plan duzo na to wskazuje na jaki zaklad bym nie dzwonil wszyscy mowia ze nic jeszcze nie wiadomo jak to bedzie.moze wszystkiego byc nadmiar.zastanawiam sie jaka zaproponuja cene na rampie?jak przewidujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Ja mam nadziej że cena będzie powyżej 3zł nawet 4 malin w skupie . w końcu wielu ludzi zlikwidowalo teraz maliny bo im się to już i nie opłacało a do tego zmienili ustawę dopłat do maliny.

Edytowano przez dominik55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

Jeżeli zakłady mają kontrakty na wiśnię , na Stany {a mają} to i tak ona będzie priorytetem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

ja to żałuje jedynie że w sejmie nie ma nikogo normalnego kto by się zajął naszymi problemami! wtedy te szopki ze sztucznymi nasadzeniami itp itd mogły by się zakończyć!

Przecież to jest chore, jak można egzystować na dłuższą metę, weź człowieku coś sobie zaplanuj jakąkolwiek inwestycję! przecież to jest loteria, umowy podpisywane z przetwórniami - to zwykłe śmieciówki działające w jedną stronę - oczywiście nie naszą!

ARiMR nie jest w stanie przygotować programów przed czasem i udostępnić tego ludziom aby mogli wcześniej wcześniej jakoś się nastawić przygotować finansowo i mentalnie!

STOP przeciesz mieszkamy w Naszej Kochanej Polsce - w której rządzą tacy a nie inni ludzie!

żal...


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego jarucki a powiedz jak to jest w mojej miejscowosci chlopak wziol dofinansowanie z uni na modernizacje postawil przechowalnie wylozyl podworko kostka a jak skonczyl inwestycje cale gospodarstwo wydzierzawil znajomemu oczywiscie dzierzawa slowna,ja to bym go pociagnal do odpowiedzialnosci zato i tak samo jest z programami gdzie ci ktozry blizej koryta maja cynak jaki bedzie program jak wyludzic kase posadza sady zeby byly nakupia pola i cos trezba z nimi robic.lolego jarucki z jakiego jestes regionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

najlepsza akcja jest taka że warszawiacy kupuja ha i sieja koniczyne ekologiczna i z tego spora kasa a po drugie wiecie czemu mamy takie niby wielki nowy budzet bo pewnie merkel dogadala sie z polakami aby nasz towar byl za bezcen to oni daja nam kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

z nas to oni zrobili sobie miejsce zbytu na maszyny i ostoje ekologi a w moich stronach ktos z warki lub okolic warki wzial dawny pgr sadowniczy karczuje drzewa i ma sadzic nowe ale beda jaja jak posadzi 170ha sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

pow. Puławski

ja znam ludzi, którzy przetrzymują sprzęt a potem go sprzedają w taki to oto sposób zarabiają wg okradając nas Wszystkich! ale cóż takie są przepisy UE ale pamiętajcie że to nie Bruksela tylko Polacy je ustanowili!!!!

 

Co do Warszawiaków z odzysku... a kto im sieje to koniczynę ?? przestać siać obrabiać pola i się ukróci!

 

My mamy budżet wielki ???

Zobacz artykuł Wojciechowskiego na temat tego co ta premierzyna przywiozła dla Nas Rolników z UE!!!!

Kasa z UE to jest ale na spójność... a na rolnictwo mniej niż w poprzednim albo tyle samo... ale tak jak wspomniałem przeczytajcie sobie artykuł Wojciechowskiego

Najpierw TEN

 

Tu jest link do jego Blog'a tam jest reszte news'ów

 

Co do zagranicy - oni NAS się BOJĄ!!!

Niech się znajdzie ktoś kto w końcu stanie za Polskim Rolnictwem !!! bo jak na razie to nas dymają na każdym kroku!!!

 

z nas to oni zrobili sobie miejsce zbytu na maszyny i ostoje ekologi a w moich stronach ktos z warki lub okolic warki wzial dawny pgr sadowniczy karczuje drzewa i ma sadzic nowe ale beda jaja jak posadzi 170ha sadu.

 

Pytanie, jak wyglądał przetarg...?

Zrobi nasadzenia więc dostanie dofinansowanie na sadzonki drzew !

170ha - jestem przekonany że nie jeden który ma 30-50ha będzie miał większą wydajność z 1ha niż w tym przypadku! ogarnięcie takiego "molocha" to nie lada wyzwanie!!! a samemu nie jest się w stanie wszystkiego dopilnować!

 

Qrcze niezły OFF TOPP się zrobił :(


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kolego jak byś dostał 200 ha koniczyny na pasze dla krów to byś korzystał czy nie oczywiscie za darmo a co do ceny powódz w hiszpani w maroko niekorzystne warunki pogodowe a w chinach susza od kilku miesięcy wiec cena moze byc dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

czego bedzie dobra cena?zaraz znajdzie sie ktos madry ktory ostudzi nam zapaly na lepsze zycie wieksza kase.wozilem swego czasu papryke na taka przetwornie cena 1,70kg wzieli dwa auta i stop pytam czemu a oni na to ze z macedoni lub serbi w sloikacha gotowa przyszla po 1,65 i jak my mamy konkurowac jak nas dymaja na kazdym kroku.

 

kolego jarucki do baranowa woze truskawki i do opola lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6378

Jak znam życie, to polityka cenowa w regionie i tak zostanie ustalona na spotkaniu przy obiedzie, w jakimś hotelu w okolicach Kazimierza nad Wisłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no oczywiscie popieram mirro , tak bedzie. my na to nie mamy wplywu ale osobiscie smiem sadzic ze malina bedzie w cenie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

Opole znam :)

co do Baranowa - to przed Baranów czy za Baranów :D jadąc od Puław ?

co do koniczyny - nie wiem jak to by bylo... bydła nie mam nie miałem i nie bede miał (bo znając mnie to by Wszystko padło :( ) ale przekładając to na mnie to w 95% nie chciałbym tej koniczyny!!!

 

jeżeli nie będzie zmowy cenowej - bo ktoś w tamtym roku nie nakupił czegoś - to będzie rywalizacja cenowa :) a jeśli się umówią tak jak w zeszłym roku to można pomarzyć o cenie! Znam jednego przetwórce który chciał wyprostować cene na przeczkę - podniósł cene - z całej polski walili do niego :) w rezultacie sie zapchał


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

tu masz racje ja znam taka sytuacje ze drugi zaklad placil lepiej to konkurencyjny wozil do nich tylko nikt oficjalnie o tym nie mowil.zmowa cenowa bedzie bo beda chcieli odbic straty za poprzedni rok.gorzej jak wszystko na raz wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

jak Końskowola to pewnie Chodzi wam o Way-pol :) no i w Czołnie też jest chłodnia :)


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

W tym roku liczyłem na 1,5 - 2 zł/kg za przemysłówkę z szypułką. Jeden ze skupów koło Czerwińska ma wystawić cenę 1,2 zł/kg (słownie: jeden zł dwadzieścia gr) i 3 zl/kg bez szypułki, u mnie w okolicy jeden ze skupów będzie kupował tylko z szypułką i cenę jaką wystawi to 1 zł/kg. Tak więc szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to ile ludziom trzeba dać żeby z tej złotówki jeszcze coś dla siebie zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj