rabin

FADN

Polecane posty

rabin    0

witam

czy prowadzi moze ktos rachunkowosc rolna w ksiazkach FADN-u?? a moze slyszeliscie cos o tych ksiazkach??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie pan z odr przyjezdza co miesiac od 3 lat i sporzadza na biezaco zmiany w gospodarstwie sprzedaz kupno itd. w ten sposób wylicz na koniec roku rózne symulacje i oblicza rozne wskaźnikigodizne w miesiacu dl aniej poswiecam a on atylko uzupełnia. na koniec roku dostaje 200 zł. wiem ze ten program FADN jest w w ładnych paru gospodartsywach w Poslceprowadzony, jak jakies pytania to dawaj


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

@atomik a Ty sam niewypelniasz tej ksiazki?? my sami wypelniamy i tylko co jakis czas wlasnie przyjezdza pan z odr i tylko to sprawdza.raporty koncowe to jest fajna sprawa, wiesz praktycznie wszystko, sr. ceny ,zbiory. ale te 200zl to troche malo. widze ile czasami siostra siedzi i wpisuje. wogule jak pierwszy rok mielismy, trzeba bylo pare razy sie zastanowic nim sie cos wpisalo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja sie ucze o tym na lekcjach ale u siebie takiego jeszcze nie prowadze


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

też to prowadzę od czterech lat i zaczyna mi sie to nudzić. Wszystkie wpłaty, wypłaty i inne zdarzenia piszemy na brudno w zeszycie i raz na dwa, trzy miesiące wpadnie babka z ODR powpisuje w książki i po robocie, tak to u mnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

U mnie od 4 lat też przyjeżdrza pani z ODR i prowadzi wpisy do książek, chociaż większośc wpisuje sam. Dobra rzecz, bo wszystkie informacje o wpływach i wydatkach są w jednym miejscu. A na koniec roku dodatkowo sporządzają raport. Ogólnie prowadzi się to bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

fadn jest to system rachunkowości drugi w polsce po zsrgr który jest dostosowany do norm unijnych. Jest to system który jest "próbką" - obrazem polskiej wsi - gospodarstw rolnych. Wszystko ląduje w Brukseli i na podstawie tego wyliczane są różnice między krajami UE. Jednym słowem wyniki FADN reprezentują całe rolnictwo Polski. ODRowcy mieli znaleźć gospodarstwa np. w powiecie jedno z krowami i zbożami, dwa ze świniami, jedno z warzywami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
fadn jest to system rachunkowości drugi w polsce po zsrgr który jest dostosowany do norm unijnych. Jest to system który jest "próbką" - obrazem polskiej wsi - gospodarstw rolnych. Wszystko ląduje w Brukseli i na podstawie tego wyliczane są różnice między krajami UE. Jednym słowem wyniki FADN reprezentują całe rolnictwo Polski. ODRowcy mieli znaleźć gospodarstwa np. w powiecie jedno z krowami i zbożami, dwa ze świniami, jedno z warzywami itd.

dokładnie tak jest, nie ja sam nie wpisuje te ksiazki sa u mnie ale pani przyjezdz z odr i tata jej podaje wyniki. własnie to jest najciekawsze ze dzieki temu kreowany jest polski obraz rolnictwa dane statystyczne w Brukseli


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

W Polsce tym programem objętych jest 12 000 gospodarstw rolnych. Z tego co pamiętam to jakieś 1,5 roku temu ukazała się pierwsza publikacja wszystko można doczytać na stronce http://www.fadn.pl/ A dla tych co prowadzą mam pytanko jak zapisujecie pracę na czarno (dorywczą, pracowników sezonowych) fadn to uwzględnia czy trzeba te koszty utopić pod inną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

Ja od wczoraj przystąpiłem do FADN, ponad 2godziny siedzieliśmy wpisywaliśmy cały majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj