aro

Problem z hydrauliką w 2130

Polecane posty

aro    1

Po wymianie pompy hydraulicznej, hydraulika działa normalnie przez jakieś 8 motogodzin, po tym czasie podnośnik zaczął coraz wolniej podnosić. teraz prawie wogóle nie reaguje na ruch dźwignią, ramiona unoszą się około 15 cm do góry ale po długiej pracy ciągnika na wysokich obrotach, wspomaganie czasami chodzi lekko a czasami niemożna ruszyć kierownicom. Przy wymianie pompy został wymieniony olej, filtr i wyczyszczony smog. nie mam pojęcia co może być przyczyna tej awarii? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem po wymianie oleju filtrów i czyszczeniu smoka w jd 4040(przed wymiana oleju wszystko było ok). Na początku ramiona podnosiły sie ledwo, teraz wcale. Brak podnoszenia i ciśnienia na końcówkach. Walcze z tym od miesiąca, jak dotąd udało sie przywrócić sprawność końcówek hydrauliki (zaciął sie zawór na dolocie oleju z pompy głównej do plecaka). Podnoszenie niestety nadal nie działa. Naprawdę ciężko znaleźć usterkę zwłaszcza że ma ona miejsce po wymianie oleju czy pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Witam,też mam jd tylko 3130 i też miałem z tym proble jeśli chodzi o wspomaganie to pod kabiną są rurki od oleju a w tych rurkach sa zaworki które nieraz się zatną i puszczają za mało oleju na pompę,sprawdź to, aro a ty w swoim jd masz hydrauliczny przedni napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem układ na schematach jd 2130 i jest on mniej skomplikowany niż w moim 4040. Proponuje sprawdzenie wszystkich zaworów. Moge przesłać zdjęcia, jeżeli potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

jeśli nie masz przedniego napędu to pompę będziesz miał inną niż ja,a którą pompę wymieniłeś tą z przodu czy tą tylną zębatą?nam dalej to nie działa i jak pogrzebiemy w zaworach w rurce olejowej to chwile działa i wychodzi na to że chyba zawory są wyrobione i się zacinają ale jeszcze nie jestesmy tego pewni w 100% , to moze u ciebie też może się to zacina sprwdz zawory i jeszcze jedno w moim żeby wszystko działało musi być górny stan oleju w hydraulice to sprawdz tez olej.Do kamiljanicki daj ten schemat do 2130 pomyślimy i jak masz do 3130 to jak możesz to daj też albo linka na gg mi wyślij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie pompy hydraulicznej, hydraulika działa normalnie przez jakieś 8 motogodzin, po tym czasie podnośnik zaczął coraz wolniej podnosić. teraz prawie wogóle nie reaguje na ruch dźwignią, ramiona unoszą się około 15 cm do góry ale po długiej pracy ciągnika na wysokich obrotach, wspomaganie czasami chodzi lekko a czasami niemożna ruszyć kierownicom. Przy wymianie pompy został wymieniony olej, filtr i wyczyszczony smog. nie mam pojęcia co może być przyczyna tej awarii? :)

 

 

 

Witam, mam problem posiadam ciągnik JD 2140, została wymieniona pompa olejowa (pompa jest nowa)na przodzie i nadal nie działa hydraulika.

Gdzie znajduje się druga pompa która podaje olej. Czy trzeba rozpoławiać ciągnik?

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Pompa druga znajduje się na tyle i żeby się do niej dostac to musisz rozpołowic ciągnik przy tyle jest to pompa zębata.My ten problem też mieliśmy i stwierdziliśmy że to czasami te zawory w rurkach się zawieszają i podrugie musi byc czysty uklad chydrauliczny bo wiadomo opiłki po jakimś czasie się nazbierają nawet z tych tarcz żółw,zając .My tego problemu się pozbyliśmy ale w inny sposób tylko niewiam jak wam to wytłumaczyc żeby nie na mieszac minus w tym że mnie przy tym czasami nie było jak tata to robił,bo robiłem co innego ale postaram się taty zapytac jak to zrobił ale jak wam to wytłumacze to jeszcze niewiem ale wiem że był dorabiany zawór gdzie śrubką można sobie rególowac ciśnienie i to idzie drogą okrężną jak w normalnym prostym ciągniku.Tylko my mamy JD 3130 ale to jest chyba to samo.

 

BoleslawiceDolnySlask123 ty masz przedni napęd chydrauliczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pompa druga znajduje się na tyle i żeby się do niej dostac to musisz rozpołowic ciągnik przy tyle jest to pompa zębata.My ten problem też mieliśmy i stwierdziliśmy że to czasami te zawory w rurkach się zawieszają i podrugie musi byc czysty uklad chydrauliczny bo wiadomo opiłki po jakimś czasie się nazbierają nawet z tych tarcz żółw,zając .My tego problemu się pozbyliśmy ale w inny sposób tylko niewiam jak wam to wytłumaczyc żeby nie na mieszac minus w tym że mnie przy tym czasami nie było jak tata to robił,bo robiłem co innego ale postaram się taty zapytac jak to zrobił ale jak wam to wytłumacze to jeszcze niewiem ale wiem że był dorabiany zawór gdzie śrubką można sobie rególowac ciśnienie i to idzie drogą okrężną jak w normalnym prostym ciągniku.Tylko my mamy JD 3130 ale to jest chyba to samo.

 

BoleslawiceDolnySlask123 ty masz przedni napęd chydrauliczny?

 

Witam,

Mamy napęd hydrualiczny , ale jest w tym problem że nie idzie wcale ciśnienie przez zawory na rodzielacze tył na przyczepe.

Jak wyregulowac te zawory i jak rozwiązać ten problem. Gdzie ten zawór był dorabainy żeby można było śrubką wyregulować ciśnienie bo olej nie idzie na tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

Usterka usunieta. Przyczyną nie działającej hydrauliki była jednaka ta nowa pompa z przodu, a konkretnie na jednym z zaworków wygieła sie sprężynka.Przez którą, zaworek stał w miejscu i uciekało ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aras21    0
Usterka usunieta. Przyczyną nie działającej hydrauliki była jednaka ta nowa pompa z przodu, a konkretnie na jednym z zaworków wygieła sie sprężynka.Przez którą, zaworek stał w miejscu i uciekało ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

a co konkretnie się popsuło lub nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas181    0

ja mam JD 2130 z 90r z przednim napędem hydraulicznym i w ciągniku grzeje się pompa przednia hydrauliczna bez obciążenia i wszystko jest po za tym sprawne podnośnik,wspomaganie i przedni napęd co to morze być z guru dziękuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos    0

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laser221    0

Panowie co do pompy to sprawdźcie jeszcze pod filtrem od hydrauliki.. Miałem podobny problem w swoim jd 1640 chwile działał dobrze pózniej wszystko siadło- wspomaganie, podnośnik, tur.. usterka została znaleziona po zdjęciu kabiny i dostaniu sie w okolice skrzyni.. okazało sie ze w skrzyni jest druga pompa hydrauliczna i od tej pompy ida jakes rurki i jedna była luźna i okazało sie ze ta rurka była zabezpieczona taka niby tulejka i ta tulejka sie wysuneła - ciśnienie uciekało bokiem spowrotem do skrzyni przez co hydraulika padała. wystarczylo wkleic tą tulejke i wszytko git;] jak juz wspomniałem do tej tulejki można sie dostac przez filtr hydrauliki wystarczy wykręcić filtr i od dołu powinno być widać luźną tulejke... niewiem czy zrozumiale to napisałem ale wrazie czego piszcie na pw. postaram sie dokładniej wytłumaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek0125    0

I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoci na rozgrzanym oleju nie chce wejsc zając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateysn    0
Dnia 23.03.2014 o 13:07, radek0125 napisał:

I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoci na rozgrzanym oleju nie chce wejsc zając

Co było przyczyną mam ten sam problem i proszę o odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj