Skocz do zawartości
kubus

Którą firmę zielonkową wybrać?

Polecane posty

patryk90    4

A zastanawiałeś sie kolego nad prasa Mchale? Rok temu tez stałem przed tym wyborem i po rozmowie z norweskim rolnikiem który robi 40000 bel rocznie(duzo uslug) doradził mi tą prase, On sam od kilkulat posiada dwie(zwykłą i prasoowijarkie) i niechce żadnej innej. A nad maszynami Kuhna tez pomyśl ja mam kosiarke i jestem z niej bardzo niezadowolony słabe wykonanie po dwóch latach wybiły sie tulejki na ramie a po scięciu 200ha w dyskach zrobiły sie dziury w miejscu gdzie mocuje sie nożyki a przed nią miałem starego pottingera który przyjechał z niemiec i tam już swoje dostał jak bym miał teraz wybierac to niezamienił bym tej starej na tą nowa. w tym roku kupując kosiarkę czolową postawiłem na pottingera choć był droższy ale wart polecenia, zgrabiarka nie jest zła choć z poczatku też miała wadę fabryczna widoczną gołym okiem i do dzis sie zastanawiam jak wogóle mogli to z fabryki wypuścić. Przetrząsarke użytkuje znajomy i po kilku hektarach rozsypały sie te krzyzaki na łamaniu ramy. Wóz paszowy tez miałem brac kuhna ale po tych wszystkich numerach strasznie mnie ta firma do siebie zniechęciła i kupiłem sano. JAk byś miał wiecej pytań pisz moge cos jeszcze podpowiedzięc

Edytowano przez patryk90

kondzio1579    2

Mam problem zimową porą będę myślał nad wyborem kosiarki dyskowej 2.70m - 3.00m i zgrabiarki ciąganej nad kosiarką się zastanawiałem firmy samasz i pronar a zgrabiarką to nie wiem kosiarka rocznie by kosiła ok 80ha

Połączony

Edytowano przez MAT912

Wiadomość z agroFakt.pl

mlodyhef    143

Same dobre rzeczy mogę powiedzieć o Samaszu bo takiego mam. Jak widzisz każdy może doradzić Ci co innego. Obie te frmy, które wymieniłeś są porządne, ale wybierz taką, która w razie czego (odpukać) awarii może zostać szybko naprawiona przez serwis bądź masz blisko do dealera lub po części.

kondzio1579    2

Kolega ma pronara i kosi już 3 sezon i chodzi mu nic nie robił przy niej oprucz wymiany nożyków co cakiś czas co potrzeba, ja mam kosiarkę samasza tylko że bębnowa posłużyła już mi 11 lat ale już swoje dostała i planuję kupić kosiarkę ale nie wiem czy firma samsz robi dobre kosiarki chodzi mi tylko kosiarki z centralnym zawieszeniu, która by mi posłużyła prawie tyle lat co tom mam, proszę o jakieś szersze wypowiedzi

Edytowano przez kondzio1579

FINN    994

zapomnij o tym, że jak teraz kupisz nową to będzie chodzić 10 lat... to już nie te lata co kiedyś maszyny chodziły po 20 lat... wybierz taka jak koledzy piszą, że w razie awarii będziesz mógł szybko i w miare tanio naprawić..

Ursusc385    518

Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

bercikoo    0

Polecam coś z zagranicznych firm, na pewno posłużą więcej niż polskie wynalazki. To samo dotyczy się zgrabiarki - odpuść polskie badziewia... Ja już przejechałem się na polskich maszynach nowych...

Ja tez juz sie przejechałem na polskich maszynach głownie z uni i akpila ale po tym jak 5 letnia kosiarka z claasa sie rozleciała kupiłem kosiarke z pronaru moze tu beda lepsze łozyska bo w claasie były koreanskie i jak narazie nie załuje tego wyboru kosiarka wyglada na porzadna

janusz20    105

Pronar składa swoje kosiarki na listwie COMER Samasz do tej pory tez od jakiegos czasu zaczyna montowac swoja konstrukcje. Kosiarka samaszu 3,5m z centralnym zawieszeniem spisuje sie dość interesujaco za to 2,6 z bocznym zawieszeniem po 2 dniach koszenia pekła rama wzdłuż spawu po całóści. Kosa z pronaru coś około 3m skosił a już blisko 100ha w ciężkich warunkach i żyje bez zastrzeżeń.

bercikoo cóż zawinił ci sprzęt z UNII a co z AKPIL-u

kamil_b    0

Dużo dobrego słyszałem o Samaszu, robią solidne ramy i rzadko wymagają naprawy. Nie wiem jak to wygląda cenowo, ale jakościowo podobno ostatnio znacznie się poprawili. Lely i JCB to też solidne firmy, także wybór w dużej mierze chyba zależy od ceny, rabatów, które mogą zaoferować i bliskości serwisu (jednak to jest istotny element...).

roter    2

Polskie dobre firmy a zachodnie to dziś raczej mała różnica...a czasem brak...a znów cenowo na miejscu produkują taniej, o części łatwiej czasem itd. Wszystko zależy od marki i dilera.

Zachodnie kiedyś a zachodnie dziś to duża różnica, taka jak mercedes 20 lat temu jeździł 20 lat a dziś po 8 nadaje się na złom.

Podziały typu zachodnie lepsze a Polskie słabsze już dawno są nieaktualne w wiekszości przypadków, bo żeby zachód wyprodukował w podobnej cenie to musi zrobić maszynę dużo gorszą.

otfin69    0

do roter piszesz tylko po to aby coś napisać. śmiem twierdzić,że niewiesz co piszesz chyba niemarz doświadczenia ani z jednym ani z drugim

FranasNH    32

Lely i Pottinger to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość wykonania produktu i cenę :D

corrado    217

Pottinger może i tak ale na pewno nie Lely i nie jestem pierwszym który tak mówi. Kosiarki nie są wcale takie dobre. Wygląd to maszyny od Lely mają designerski ale to tyle.

zetorr6441    25

znam gosia co skosil lely 1000ha i poza wymiana nozykow do niczego sie nie dotykal dopiero w tym sezonie mial zagladac do smaru bo producent po tylu wlasnie kaze to kontrolowac. Sam mam lely od roku i jak dla mnie super maszyna bardzo lekka na ciagnik szybko rusza i tak samo szybko zatrzymuje , dla pottingera od jakiegos czasu listwe samasz robi...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jazda
      witam ma takie pytanie czy opłaca się kupować byczki od takich firm:http://allegro.pl/ci...2076112972.html i czy są takie firmy w województwie Mazowieckim lub Lubelskim??
    • Przez robson341
      Czy ktoś z użytkowników agrofoto posiada przyczepę firmy mar pol z Ryk bo chciałbym znać opinię na ich temat
    • Przez sobol
      WItam!
      Chciałbym zakupić ładowacz czołowy firmy ART-TUR http://moto.allegro.pl/tur-ladowacz-c330-c360-mf-t25-zetor-mtz-i3102567084.html
      Czy może ktoś zakupił TUR 3-sekcyjny z tej firmy? Cena nie jest zbyt wygurowana, wiec nie wiadomo jak z jakością...
      Proszę o Wasze opinie
      Jest jeszcze druga sprawa, mianowicie właśnie naczytałem się o turach do mtz82 z mostam stożkowym i teraz jestem w kropce. Nie widzi mi sie co roku naprawa mostu:/
      Jak do tej pory mam tur w C-330 jednak nie spełnia już moich oczekiwań, potrzebuje coś mocniejszego (big-baki, palety, słoma) i nie ukrywam że nadzieje pokładałem w zamontowaniu tura do mtz, a ciapka zamiarzałem sprzedać bo ledwo co źipi. Mam jeszcze w gospodarstwie Ursusa 3512 ale bez napedu wiec tur odpada, a po drugie wiekszej rewelacji od tura z c330 by nie było.
      pozdrawiam wszystkich formułowiczów
    • Przez rafalo90
      witam mam pytanko do szanownych forumowiczów czy ktoś miał styczność z oponami firmy PETLAS w sumie ja słysze o niej pierwszy raz ale firma ta ma oponki do przyczep chodzi mi o rozmiar 12,5/80 ma je w dośc przystępnej cenie przy 16 płótnach ale nie chce czasami kupić jakiegoś szajsu z gumy od gaci... za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam