kubus

Którą firmę zielonkową wybrać?

Polecane posty

pioter    46

jeżeli am to być sprzęt uzywany to bierz tą w lepszym stanie technicznym...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My na te sianokosy mamy nową kosiarkę , zgrabiarkę (Kuhna) i prasę NewHollanda. Chętnie opowiem o maszynach po sianokosach. Bo jak na razie tylko kosiarką wujek skosił 10 ha i mówił , że nie to samo co stara dyskowa ale też miło , cicho i co najważniejsze dokładnie kosi.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z tych trzech, brał bym krone, zapewne claas i deutz-fachr jak są składane do tyły są na kłach, czyli jeden wchodzi w drugi przy zamykaniu, strzesz się tego jak ognia, mam KUHN 5,2 m składana do tyłu, dostała luzu na głowiczce obrotowej, na przegubach, i się zaczęło, po prostu zaczęły się strasznie wybijać kły i bolec, 15 ha i bolec z tulejkami do wymiany, 30 ha, i kły do wymiany. Bolec z tulejkami nie aż tak straszny, bo to groszowe sprawy, lecz kły kosztują 250 zł sztuka w grene, o orginalnych kuhn nie wspomne. Więc tobie radze bierz krone, raz że hydraulika, dwa że jest na przegubie ( jak w wałku wom ) praktycznie nie zniszczalne :) trzy to dośc dobra marka, a cztery to szerokość ;) Ja sam w najbliższych latach szykuje się na zmiane na sześciokaruzelową, bo ta stała sie za mało wydajna, starcza na styk na 15 ha, aby dobrze rozplanować pracą w sezonie we dwóch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ok jak wyciągne ją na łąke, czyli za dwa tygodnie, to zrobie foty ;)

 

Ok jak wyciągne ją na łąke, czyli za dwa tygodnie, to zrobie foty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy zadowoleni z maszyn zielonkowych i prasy tych co kupiliśmy czyli jak wcześniej pisałem.Kosiarką samo osobiście nie kosiłem ale wydajność pracy jest nie do porównania. A zgrabiarka jest o wiele zwrotniejsza na takich małych polach i bardzo dobrze zgrabia. A prasą zrobione było tylko 3 bele tylko na uruchomienie ponieważ pierwszy pokosy zbieramy w pryzmę znaczy kolega wujka zbiera przyczepą samozbierającą Claasa. Ale co do bel z tej prasy są bardzo zbite a noże tną trawę na jakieś 6cm mniej więcej. Więc mogę polecić te maszyny na średnie gospodarstwa.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja bym zainwestowal w firme krone....ponoc dobre sprzety....ludzie sobie chwala i nie zaluja kupna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Ja również byłbym za Krone, powód: ta firma specjalizuje sie tylko w jednej lini produkcyjnej no może więcej presy i kombajny do kiszonki, ale to wszystko krązy koło tego samego. Mam dużo prospektów z tej firmy i jestem dobrze nastawiony na ta marke. Co prawda pottinger a krone to swoimi np: przewracarkami i przetrząsaczami sie prawie nie różnia, to samo wyposażenie i bajery. A inne marki to zabardzo nie wiem jak z nimi. ALe moim zdaniem taka która robi wszystko czyli np: Claas to wątpie żeby taki sam nacisk kładła na jakieś tam małe zgrabiarki, jak na kombajny,ale możę siemylę.

A jeśli chodzi o te sprzęty to jak ktoś ma dużo to lepiej brać sprawdzoną markę nawet jeśli jest droga a na małe areały to najleliej jak najtańszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ponawiam pytanie. Mógłby ktoś doradzić? Do tych 2 firm dodaję jeszcze Kuhna.

A więc w skład mają wchodzić:

Pottinger:

kosiarka NovaCat 265H

przetrząsacz HIT 540N

zgrabiarka EuroTop 421N

 

Vicon:

kosiarka Extra 428H

przetrząsacz Fanex 523

zgrabiarka Andex 433

 

Kuhn:

kosiarka GMD2810LF

przetrząsacz GF502

zgrabiarka GA4121GM

 

Kosiarka Pottinger ma taką przewagę nad resztą że składa się w 3 pozycjach a pozostałe tylko do tyłu. Czekam na wasze porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Ja posiadam te 3 maszyny i każda innej marki. I powiem że z każdej jestem zadowolony. Przetrząsacz claas volto 45 (2003) 4 karuzele. Maszyna bardzo ładnie przetrząsa i jak na razie serwisu nie widziała poza smarem ;) Zgrabiarka Jf-stoll (2006) coś koło 4.5m już nie pamiętam. Dokładnie zgrabia i też jak na razie serwisu nie widziała poza smarem. A najbardziej zadowolony jestem z kosiarki Krone easy cut 280 (2006).

Jej główną zaletą jest to że jest centralnie zawieszana i na nierównej łące bardzo dokładnie kosi. No i oczywiście niezawodność. Noże zrobione z dobrej stali. Na zwykłej szlifierce ich nie poostrzysz;p Każda maszyna pracuje na 15ha łąk przy przynajmniej 3 pokosach. Z tego wniosek że te maszyny są niezawodne i każda swoją prace wykonuje bardzo dobrze. Także polecam je tobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy c-360 poradzi sobie ze zgrabiarką EuroTop 421N czy ktoś takim zestawem pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@daniel zakładam, że kosisz 20ha 3/rok, czyli 60ha, do tego każda maszyna ma wydajność 3ha/h (albo i więcej) więc maszyny pracują w roku 20h. wniosek taki, że z każdej będziesz zadowolony jak kolega w poście wyżej, ja bym się skupił na cenie i dilerze, może coś da się więcej zahandlować, albo cen katalogowe, a w ramach upustu jakiś gratis.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

@Atsihosam- dzięki ;)

@kris31- u mnie też jeśli padnie na koniczynkę to zgrabiarka będzie do 3P. Słyszałem że poradzi sobie.

@pioter- rozumiem o co ci chodzi ;) Właśnie taki jest plan żeby wziąć pewien "gratis" ;)

 

A jaką szerokość kosiarki lepiej wziąć? 2,60m czy 3m, oczywiście z centralnym zawieszeniem do zetora 11441? Wiem że z 3m śmiało sobie poradzi ale czy 2,6m nie lepiej będzie kopiowała teren? Łąki są różne i nie wszystkie da się zaorać (40% to łąki torfowe) no i cenowo też się różnią...

Druga sprawa to jeśli bralibyśmy Vicona tam gdzie JD to przy upuście ładna suma by została z tych maszyn i JD tylko że w Viconie niezbyt podoba mi się składanie kosiarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A więc pisałem do kilku dilerów Vicona i katalogowo ceny wyglądają tak:

przetrząsacz Fanex 523 (Taarup 8052) - 19209,5 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)

zgrabiarka Andex 422 (Taarup 9043) - 19467 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)

kosiarka Extra 428H - 31824 zl netto (szybka wymiana noży + 1092 zl netto)

 

Ceny netto do negocjacji. Dowiedziałem się także że Vicona już nie ma w cenniku tylko od teraz będzie Taarup. Jutro będę wiedział na 100%.

Dostałem też na maila ofertę:

"ceny promocyjne"

1)17500

2)17500

3)26520

Czy ja dobrze liczę czy to jest 11% upustu? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

A więc pisałem do kilku dilerów Vicona i katalogowo ceny wyglądają tak:

przetrząsacz Fanex 523 (Taarup 8052) - 19209,5 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)

zgrabiarka Andex 422 (Taarup 9043) - 19467 zl netto (dopłata za dodatkowe koło podpierające - 1236 zl netto)

kosiarka Extra 428H - 31824 zl netto (szybka wymiana noży + 1092 zl netto)

 

Ceny netto do negocjacji. Dowiedziałem się także że Vicona już nie ma w cenniku tylko od teraz będzie Taarup. Jutro będę wiedział na 100%.

Dostałem też na maila ofertę:

"ceny promocyjne"

1)17500

2)17500

3)26520

Czy ja dobrze liczę czy to jest 11% upustu? :blink:

 

 

No to ładny upust. Najlepiej brac komplet u jednego dealera to właśnie można trochę z tej ceny urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Kosiarkę, zgrabiarkę, przerwacarkę zdecydowanie Poettinger (żywotność) o ile masz dobrego dilera w swoim rejonie.

Co do pras brałbym New Holland (opinie znajomych + łatwy dostęp do części), choć też nie skreślalbym Krone. Generalnie najważniejszy i tak jest serwis i dostęp do części w przyszłości i tym sugerowałbym się przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Jaką wziąść szerokość zgrabiarki EUROTOP 421 N 4,2m czy lepiej 380N. Chodzi mi o to czy nie będzie za gruby pokos do prasy przy grabieniu tam i zpowrotem? Co powiecie na firmę KUNH warto nią się zainteresować czy lepiej pottinger?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

W tym roku zastanawiamy się nad kupnem prasy . Do wyboru :Lely Welger RP 445 w podstawie oraz John Deere 854 Maxi Cut w pełnym wypasie . Cena netto ta sama. Kosicena arka ,przetsząsarka,zgrabiarka i wóz paszowy są Kuhna ,ale cena prasy jest nie zadowalająca . Co polecacie ? Papiery do agencji poszły na Lely ,ale w każdej chwili można to zmienić. Pozdrawiam .


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez andrzej1957
      Witam.Szukałem ostatnio ofert sprzedaży jakiegoś agregatu talerzowego i dzwoniąc po ogłoszeniach zostałem namówiony na zakup agregatu firmy rolex.Czas realizacji 2 tyg,cena przystępna.Ale szukając w internecie nie znalazłem żadnej informacji ani opinii na temat tej maszyny ani producenta.Ma może z Was ktoś jakieś informacje na ten temat??Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj