kubus

Którą firmę zielonkową wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oliver    0

Maszyny maja byc nowe.. Bede brał je na Prow... A ciagnik tez chce wziac 80 konny.. A słomy do prasowania bedzie okolo 70h...

 

Myslalem nad prasa weglera stalokomorowa a reszta to chyba pottingera ale nie wiem jak sie te marki maja cenowo i jakosciowo do innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Jeżeli chodzi o prasę to możesz poszukać czegoś w Viconach, podobno są bardzo dobre. @robertbara ma taką tylko że zmiennokomorówkę i chwali ją sobie.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No więc ja polecam prasę JD , kosiarke VICON , zgrabiarke claas , ale podobno pottinger ma dobre , przetrząsarke kuhn , a jak coś do tych marek , to np. kuhn , najlepiej brać na przgubach , bo na szczękach szybko się wybijają , a części nie są takie tanie , a jak coś do innych marek , to jestem otwarty na putania odnośnie KUHN-a , i JD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A nie lepiej już zgrabiarkę, kosiarkę, przetrząsarkę wziąć jednej firmy może dadzą ci jakiś większy upust. Znów po co tak brać każde innej firmy.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne mszyny wziełem na PROW więc wymienie i możesz sie zastanowić rownierz nad tymi markami.

Prasa zwijająca NewHolland Br 7060 to jest prasa pasowa z rotorem nożami siatka

Kosiarka dyskowa KUHN symbolu nie pamiętam ale szerokośc robocz o 2.4

Co do przetsąsarki to posiadam od 2 lat KUHNA 4 karuzele i jestem z niej bardzo zadowolony

Zgrabiarki narazie nie kupujemy ale myśle że była to KUHNA


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliver    0

jezeli chodzi o prase New Holland to odpana bo ja chce walcowa... Bylem nie dawno na pokazie maszyn pottingera i jak zobaczylem jak przetrzasarka ulozyla trawe to sie zdziwilem... Rowno jak na stole... Chociaz nie widzialem innego nowego sprzetu w akcji... A co sadzicie o prasie Weglera czy moze lepij Krona?? Bo jakos do cllasa nie mam przekonania... Mam obecnie starsza prase cllasa... Nie chodzi tu o jakos wykonania wiadomo jak ma sprzet swoje lata to sie troszke psuje ale o cene czesci... A i jeszcze jedno cllas specjalnie robi takie czesci zeby pasowaly tylko jego... A z reszta maszyn cllasa to nie wiem ale podejrzewam ze podobnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Znajomy wujka kupił przed żniwami Velger http://www.agrofoto.pl/forum/Case-5140-Pra...image81383.html bele zbija idealnie. Jaki model to dokładnie wie @lysyrolnik cena chyba jest coś koło 150tyś. To jest chyba RP 535 http://www.welger.com/cms/index.php?id=489&L=1

 

Drugi znajomy kupił Krone http://www.agrofoto.pl/forum/John-Deere-i-...image82025.html fotki nie są dobre, ale cóż. Krone też robi bardzo ładne bele ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

My uderzliśmy w maszyny zielonkowe pottingera, co prawda mamy narazie kosiarke, ale na prow zapisana jest zgrabiarka, a na młodego przetrząsarka. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pottingera. Co do prasy mamy sipme :o , ale zdało by się pomyśleć w przyszłości nad jakimś vikonem lub czymś podobnym ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliver    0

No ladny ten Wegler... Ale to chyba zmiennokomorowa... A mi wystarczy zwykla i mniej bedzie kosztowac...:o A co do Vicona to nie wiem...;) Bo jak kupywalem ciagnik u delera New Holland to pytalem sie tez o prasy to zaproponowal mi vicona.. Ale powiedzialem ze mi sie nie podoba i ze jakas inna wezme to powiedzial do mnie ze switne prasy robi Krone i ze chyba to sa najlepsze prasy... A cenoiwo Vikon ,Wegler,Krone to tyle samo kosztuje..:D Dlategoi bedzie ciezki wybor..:D

A kamieniak89 jaka jest szeroka ta twoja kosiarka?? I ile za nia dales I jakiej szerokosci zamowiles reszte sprzetu i ile kosztuja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na 15ha UZ to każda zachodnia firma powinna chodzić bezawaryjnie przez 20lat, oczywiście użytkując ją z głową... :P więc dylemat nad poszczególnymi markami darowałbym sobie, a skupił sie nad dobrym serwisem i dobrą ceną maszyn :)

 

jeżeli chciałbys zaoszczędzić to polecam maszyny SIP http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=500

 

 

mam cennik, ceny netto

 

kosiarka z centralnym mocowaniem Laser300D 24tyś

przetrząsacz karuzelowy serii profi 685Pro 22tyś

zgrabiarka karuzelowa Star430/12 14netto

 

szerokości taki jak podał @kamieniak89 :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja się chciałem poradzić od przyszłego roku będę opasać byki. Mam 2ha łąki i chciałbym zasiać 2ha kuki. powiedzcie jakie maszyny musiał bym kupić koniecznie a jakie są zbędne.No i czym skosić kuke?? myśę jakiś używanych maszynach, chciałbym tylko rotacyjną nową kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Mam tylko kose i grabki ;) widziałem na allegro wiele tanich maszyn ale powiedzcie jakie są konieczne do trawy a jakie do kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja mam wszystki maszyny zielonkowe Claasa. Kosiarke 250 DISCO (2,45m), zgrabiarke 350S Liner i prase Rollant 255RC. Nie mam tylko przetrząsarki. Polecam szczerze, wszystkie te maszyny chodzą bez awari narazie i robią super robote. Jeśli Ci Claas nie odpowiada to polecam też POTTINGERA


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Tak nówki. Za kosiarke wosną 2006 roku dałem 22 tyś. za zgrabiarke rok temu 12 tyś. prase też rok temu kupowałem to dałem 96 tyś. Jeśli chodzi o aktualne ceny to musisz zadzwonić i się dowiedzieć.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

nie ja tak kosiarke za 3000zł nową Polską jakąś, przegrbiarke ze 2000zł i przyczepe samozbierającą. Nie wiesz może ile może kosztować używana a ile nowa. Bo ponad 100 000zł to nie wydam na te maszyna musiał bym mieć chyba 200 byków nie zwróci mi sie to tak szybko. Mam zamiar wydać najwyżej 15 000zł i chciałbym jeszcze kupić jakąś maszyne po dciągnik do koszenia kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Chcesz nową kosiarke kupic za 3000 zł, a zgrabiarke za 2000zł? Nowe?


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

skoro paweł74 ma tylko 2 ha łąki to po co lepsze maszyny, a nie zdradził jaki ma ciagnik ? A zbierającą to tylko używaną, nową za 50 tyś nie wiem czy znajdziesz (chodzi oczywiście o Polską )

 

Co do kukurydzy jakaś jednorzędówka (jest o tym temat na AF ) sam mam 2 ha kukurydzy i za usługę zbiru (do silosu) wychodzi koło 1500 zł. A 2 ha traw to nie za mało ?? Ile masz sztuk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

No właśnie od przyszłego roku chcę dobudować oborę na 30-40 opasów. Łąke ojciec dzierżawił komuś ale teraz ja będe z nej korzystał. Ale 2ha łąki dla 30-40 opasów to za mało raczej zasieje jeszcze lucerne zrobie kuke i troche buraków.Mam Ursusa małego (Ferguson) MTZ i Massey Ferguson 8220 niedawno zakupiony ;) . Ale odpisze mi ktoś na moje pytanie? Jakie te maszyny były by konieczne a jakie moge dokupić w puźniejszym terminie, no wiecie nie chce sie napalać zbyt szybko, bo po co wydawać kase na coś com jest zbędne i będzie tylko zawadzało.Muszę się powoli rozglądać nad czymś.Piscie jakie macie i jakie musiał bym kupić. Pozdawiam wszystkich Farmerów. ;)

 

 

PS: Te maszyny nie muszą być wogóle Polskie aby były dobre i w miare tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Odkurzę temat-JF Stoll-polecana marka dyskówek ,czy nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

aby podnosnik był dobry to pójdzie no i przód trzeba bedzie pewnie obciążyc zeby nie podnosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ja mam do wyboru claasa ok. 4m, deutz-fahra 4,60m i krone 5,50m. Claas niecałe 4000 deutz-fahr 4800 a krone sprzedałby za 6000. te dwie tańsze sa składane do tyłu a krone hydraulicznie. To ma być do 3p lub 5211, jak pisałem wcześniej. Którą radzicie wziąć? Mnie jakoś przekonuje krone a tato myśli pomiędzy nią a claasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez andrzej1957
      Witam.Szukałem ostatnio ofert sprzedaży jakiegoś agregatu talerzowego i dzwoniąc po ogłoszeniach zostałem namówiony na zakup agregatu firmy rolex.Czas realizacji 2 tyg,cena przystępna.Ale szukając w internecie nie znalazłem żadnej informacji ani opinii na temat tej maszyny ani producenta.Ma może z Was ktoś jakieś informacje na ten temat??Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy olej silnikowy polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj