Polecane posty

panowie siewniki do nawozów z (jabłuszka);-P pojemność 400-500 l ???? unia grudziadz i jak sie sprawuja bo te z brzegu to strasznie awaryjne są !!!!

oj nie zgodze sięz kolegą. kupiłem w tym roku rozsiewacz z unia brzeg 850 l i sprawuje się bardzo dobrze. nie pamiętam ale chyba dałem za swojego 10500 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Wie ktoś może jaka jest realna cena Aresa TL 3m + poznaniak 3m(redlicowy) ? Bo wg cennika wychodzi prawie 50 tys netto za ten zestaw :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

A ktos wie jak teraz ceny Unia Focus Active 700/3 lub 1000/3 ? z kółkami dogniatającymi i kompem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engie    0

Panowie mam problem..nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale spróbuje.
otóż sytuacja ma się następująco..planujemy kupic agregat podorywkowy UNIA Kos TS który ma współpracować z Deutz-Fahr Agrotron K420 o mocy 112 KM zczipowanym na 127 KM i pytanie brzmi ile zębów do niego wziąść (7 zębów = 3m) czy (6 zębów = 2,6m)?. Waga agregatu 7mio zębowego to 1590 kg, a 6cio zębowego to 1400 kg..dodam, że ciągnik jest z turem (bez obciążników z przodu). Gleby są różne od piachów po gline. planowaliśmy wziąść 7mio zębowego ale zastanawiamy się czy da sobie rade z nim zwłaszcza na teższej glebie? Jakie jest Wasze zdanie?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz w tej sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ja mam agregat podorywkowy UNIA Kos TS z 7 zębami. Współpracuje on z ciągnikiem URSUS 1234 z 6 cylindrowym silnikiem o mocy 117 KM. Na równym terenie radzi sobie stosunkowo dobrze, ale na pagórkowatym i górzystym już ma co robić. Też mam zróżnicowane gleby. Na równinach nie pracuję szybciej niż 9 km/ h. Przy Ursusie też mam tura i przy gruberowaniu zawsze jeżdżę z zaczepioną na nim łyżką (o wiele stabilniej się jeździ a i można zebrać co większe kamienie).

 

Faktycznie ciężki wybór. Z mojej perspektywy 4 cylindrowy silnik, nawet zczipowany  przemawia za 6 zębowym (mam na myśli to, że szybko zamęczycie ten silnik przy 7). Z drugiej strony 127 KM i duża ilość biegów przemawia za 7 zębowym ( ja mam tylko 8 biegów do przodu + wzmacniacz momentu, którego mogę używać przez kilka minut). Poza tym na górzystym terenie  4 cylindrowy ciągnik jest mniej stabilny, a w KOS TS środek ciężkości jest przesunięty do tyłu względem zwykłego KOS przez tą dwurzędową talerzówkę.

 

Wszystko też zależy od tego czy w niedalekiej przyszłości zamierzacie kupić większy ciągnik. My też zastanawialiśmy nad 6 zębowym, ale planowaliśmy zakup większego ciągnika i wybraliśmy 7 zębowy.

 

Ogólnie polecam KOS TS. Pole jest po nim bardzo dobrze wyrównane a resztki pożniwne bardzo dobrze wymieszane. Mocna konstrukcja, nic nie pęka.

 

Ale skoro to temat o cenach to ile teraz taka maszyna kosztuje? Mój 7 zębowy KOS TS kosztował w kwietniu 2011 roku 22 600 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engie    0

Ja mam agregat podorywkowy UNIA Kos TS z 7 zębami. Współpracuje on z ciągnikiem URSUS 1234 z 6 cylindrowym silnikiem o mocy 117 KM. Na równym terenie radzi sobie stosunkowo dobrze, ale na pagórkowatym i górzystym już ma co robić. Też mam zróżnicowane gleby. Na równinach nie pracuję szybciej niż 9 km/ h. Przy Ursusie też mam tura i przy gruberowaniu zawsze jeżdżę z zaczepioną na nim łyżką (o wiele stabilniej się jeździ a i można zebrać co większe kamienie).

 

Faktycznie ciężki wybór. Z mojej perspektywy 4 cylindrowy silnik, nawet zczipowany  przemawia za 6 zębowym (mam na myśli to, że szybko zamęczycie ten silnik przy 7). Z drugiej strony 127 KM i duża ilość biegów przemawia za 7 zębowym ( ja mam tylko 8 biegów do przodu + wzmacniacz momentu, którego mogę używać przez kilka minut). Poza tym na górzystym terenie  4 cylindrowy ciągnik jest mniej stabilny, a w KOS TS środek ciężkości jest przesunięty do tyłu względem zwykłego KOS przez tą dwurzędową talerzówkę.

 

Wszystko też zależy od tego czy w niedalekiej przyszłości zamierzacie kupić większy ciągnik. My też zastanawialiśmy nad 6 zębowym, ale planowaliśmy zakup większego ciągnika i wybraliśmy 7 zębowy.

 

Ogólnie polecam KOS TS. Pole jest po nim bardzo dobrze wyrównane a resztki pożniwne bardzo dobrze wymieszane. Mocna konstrukcja, nic nie pęka.

 

Ale skoro to temat o cenach to ile teraz taka maszyna kosztuje? Mój 7 zębowy KOS TS kosztował w kwietniu 2011 roku 22 600 zł brutto.

Witam Kolegę :) dziękuje za odpowiedź :)

Dawno mnie tu nie było ;).

Jeśli chodzi o prace to ja też zawsze jeżdże z zaczepiona łyżką czy to z pługiem, czy to z agregatem uprawowo-siewnym..stabilniej się czuje ;).

Ciągnika w najbliższej przyszłości raczej nie zmienimy. Ten ma dopiero 3 lata. U nas są tereny raczej równinne.

Napisałeś, że `planowaliście zakup większego ciągnika`...to czy tym większym ciągnikiem jest właśnie owy URSUS 1234, który współpracuje z 7mio zębowym Kosem? czy w planach jest zakup czegoś jeszcze większego? :)

A na jakiej głębokości, mniej więcej pracujesz tą maszyną? i czy na glinie sprawdzają się sprezyny, czy lepsze śruby ścinające?

 

Obecnie cena agregat podorywkowego UNIA Kos TS to cena około 24 000 zł brutto.

 

 

moze ktoś zna cene Uni kos 2,1 tej najprostrzej wersji ? B tak ?

 

Tak, "B"..na śruby ścinające.

Myślę, ze w przedziale 12 000-13 000 zł brutto powinieneś się zmieścić ;).

5cio zębowy, waga około 720 kg.

Wersja TB waży około tony, talerzówa dwurzędowa, ale jest też droższa o około 1,5-2 tysia.

A to do jakiego ciągnika go planujesz?

...mówiąc: "Obecnie cena agregat podorywkowego UNIA Kos TS to cena około 24 000 zł brutto."..miałem oczywiście na mysli cene agregatu 3 metrowego (7mio zębowego) ;)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczurek05w    3

unia kos 2,1 pracowała by przy landini 80 KM a agregat uprawowy unia kombi 3,0 w jakiej cenie moze być\

 

MOŻE KTOŚ MA DO SPRZEDANIA UNIE KOMBI 3,0 ? PISAĆ

Edytowano przez szczurek05w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczurek05w    3

mam nowy siewnik 2,5 poznaniak L z 2012 roku i boje sie ze ciagnik 80 nie sciagnie tego z agrgatem uprawoow siewnym a mam tylko 10 ha to kombi by był lepszy

 


mam nowy siewnik 2,5 poznaniak L z 2012 roku i boje sie ze ciagnik 80 KM nie sciagnie tego z agrgatem uprawoow siewnym a mam tylko 10 ha to kombi by był lepszy a cieżko taki kupic 3,0m kombi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór. Osobiście znam takich (zresztą łącznie ze mną) co pokupili niedawno agregaty uprawowe, a teraz kolejne uprawowo-siewne i niekoniecznie ekonomicznie to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja ma i kombi i ECO oba kupione w jednym roku. Dla te 2 agregaty są potrzebne, bo kombi robi całkiem inną robotę co w uprawowo siewny agregat. Zależy też od wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Kombi zawsze przygotowuję pole pod siew, nigdy nie sieję bezpośrednio uprowowo-siewnym, chyba że po orce oziminy- ale nawet i tutaj jak jest na polu glina to wcześniej doprawiam Kombi.

A  kombi robię głównie pod jare, czy to pod zboża, groch, czy QQ, zawsze  sprężynuję na min tydzień przed siewem, ziemia wtedy lepiej się ociepla, no i pole lepiej doprawione. A jak jest bardzo mokro, jak wjadę Kombi i zruszę tą ziemię to dużo szybciej później mogę wjechać z siewnikiem.

W kombi mam strunę i zebaty strunowy wał, gdzie równają i rozkruszają ziemię, a w Eco mam Packera, który całkiem inaczej uprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1337    0

Witam. Mam oferte na agregat UNIA MAX 4 metrowy, waga 1900kg za 25 500 zł brutto (ale jeszcze do lekkiej negocjacji ;) ). Specyfiakcja: Przedni wał strunowy, zęby typu SX i z tyłu podwójny wał Crosskill. Jak myślicie cena w miarę ogarnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk2131    0

Witam. jaka jest cena rozsiewacza nawozu tak ok. 600l?

MS  500 

500 l 

8270 zł  netto z zamykaniem hydraulicznym 

 

MX 850 

850 l 

 

9600 zł netto

Witam :) zna może ktoś cenę unii MAX T 4,5 i czy ktoś tym pracował w polu ? 

Z podwójnym wałem strunowym 37150zł netto 

Edytowano przez Patryk2131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Panowie, orientuje się ktoś ile może kosztować KOS 3,7 m, składany hydraulicznie, na zabezpieczeniu kołkowym ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez boruch
      Witam wszystkich. Mam pytanie, jak się wam widzi nowe wcielenie ZETORA B) ???
    • Przez pancer527
      Tak jak tytule jak mam dodawać zdjęcia bo za każdym razem jak chcę dodać zdjęcie wyskakuje mi ze nie mam uprawnień o co tu chodzi ????
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez evento82
      Witam! Mam taki problem mam prase kostkująca new holland 268 super hayliner, pekł mi w niej łancuch napędzający aparat wiążący, Łańcuch nowy mam tylko niech ktoś podpwie jak to teraz ustawi żeby tłok igieł nie połamał. Pozdrawiam
    • Przez konradd
      Witam, potrzebuje zdjęć hedera z zamontowanym stołem do rzepaku lub samych zdjęć hedera od ww. kombajnów. Chodzi mi przede wszystkim o wygląd boku hedera, tego na którym jest przekładnia Schumachera. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj