mtz_820

Dofinansowania do poplonow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

a na wiosnę nie lepiej talerzować? jak myślicie jakby poplon przebronować odwrotnością bron lub włuką przejechać to po talerzowaniu śladu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w tym roku wjeżdżam na ściernisko jak najpredzej jak się da i daje agregatem talerzowym i sieje odrazu poplon i nic tam nie bronuje licze ze za 1,5 miesiaca gorczyca urośnie z 30-50cm. Nakoniec wrzesnia głęboko to zaoruje i śmigne lejkiem z poplonem. I se spokojnie czekam aż do wiosny. Na wiosne tylko agregat talerzowy z siewnikiem i posiane.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Farmer jak oceniasz po 5 latach ten program warto było go realizować Miałeś jakieś kontrole w związku z tym programem. Wchodzisz w następny program rolno - środowiskowy.

Dla mnie to była strata czasu i pieniędzy.Po poplonach jare w wyniku susz nieprzynosiły żadnego dochodu.Ozime w tym miejscu wygenerowały by wiekszy dochód niż ta dopłata.Niemam hodowli ale dla krowiarzy jak wprowadzili mozliwośc wypasu na jesień to pewnie sie opłacało.Teraz wchodze w jakiś inny program, mam tylko przez 5 lat wprowadzić na pole 3 gatunki roślin, 360/ha.Kontroli żadnej niemiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zrównoważone robisz widze, też mam juz zrobiony ten pakiet :)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

O oto mi chodzi.Napisz jakie tam są wymagania itp.Próbki robiłeś przed wnioskiem?Jakie kontrole mogą być i czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie np. plan wygląda nastepujaco, sieje 3 odmiany roślin (straczkowo zbożowe czyli jak to jest u mnie mieszanka z peluszką - gryka - 1/3 areału to ozimina czyli pszenżyto). Próbki robilem na jesieni, natomiast kontrola moz epolegac na tym, jak to u kolegi mego było zajechali zobaczyli czy w mieszance jest peluszki troche io już. Wymagania praktycznie rzadne.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Umnie to będzie tak, rzepak-pszenica-łubin-pszenica-rzepak, lub rzepak-pszenżyto-łubin-pszenżyto-rzepak.Cyli zawsze zboża po stanowisku.Ale dostałeś już pierwsze pieniądze czy dopiero teraz pierwszy wniosek składasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pierwszy raz na zrównoważone składam, bo nie mogłem go dołączyc do poplonów.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co jest potrzebne dla gościa z odr żeby zrobił mi ten plan 5cio letni, jakie papierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tez chce w to wejsc i mysle tak rzepak pszenica mieszanka z grochem psznzyto rzepak albo jakies zboze iczy kolejnosc pozniej mozna zmieniac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w tym planie rolnośrodowiskowym to wszystkie działki mam zaplanować zasiewy na 5 lat tzn te działki na których nie będę siał poplonu też? ile płaci się potem za zmiany czy 5 lat po kolei mogę siać mieszankę zbożową owsa z jęczmieniem? czy po ziemniakach w plonie głównym też można siać poplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja na szczesci skonczylem ten program rolnosrodowiskowy .

nie ma to jak zboze ozime . to co dostane te 500 zl do ha to strace n a plonie i na to samo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

A Ja mam rolnośrodowiskowe ale główne nastawienie to zrównoważone, poplony to przy okazji, tam gdzie idzie jare to i poplony. Szkoda, że z rolnośrodowiskowymi nie można startować do dopłat do strączkowych byłby jakiś dodatkowy grosz. Co do planu to robi go doradca na 5 lat, trzeba podać co będzie na poszczególnych działkach i jeszcze trzeba zachować zmianowanie czyli na danej działce muszą być w planie co najmniej 3 grupy roślin z: zboże, rzepak, okopowe, motylkowe lub mieszanka z motylkowymi, gryka. Do zrównoważonego konieczne jest zrobienie analizy gleby i co roku robiony jest plan nawożenia, którego musimy się trzymać (chociaż na papierze – prowadzony jest rejestr wszystkich zabiegów i prac polowych, podobno podczas kontroli sprawdzane są faktury zakupu nawozu czy zgadza się z ilością wysianą na pola, ograniczeniem jest maksymalna dawka azotu 170 kg N na ha. Zrównoważone daje 360 zł do każdego ha ornego. I jeszcze co roku oddaję do punktu zakupu opakowania po śor i biorę papier ze oddałem też podobno o to pytają podczas kontroli. Jak ktoś nie stosuje intensywnej uprawy to można w to wchodzić zawsze to jakiś dodatkowy grosz. Za plan na pięc lat i potem za ewntualne zmiany się płaci, za co roku robiony plan nawozenia nie płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w plonie głównym (przy pakiecie poplony) można siać mieszanki owsa z jęczmieniem, czy musi to być zboże w siewie czystym, na stronach agencji rozpisują się że poplon ozimy sieje się tylko po późno dojżewających gatunkach zbóż jak owies pszenżyto, pszenica, czy więc mogę w planie siać mieszanki zbożowe i jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To w końcu co z tym jęczmieniem, można siać po jęczmieniu poplon i co z ziemniakami, po ziemniakach jest poplon?

Czy plan rolno-środowiskowy jest do użytku tylko dla rolnika, czy kopia tego planu idzie do arimr, doradca zrobił kilka błędów, w naliczaniu wysokości płatności na lata przyszłe, na obecny rok jest wszystko ok, czy mogę z tym poczekać i poprawić to z doradcą za jakiś czas jak już minie gorączka ze składaniem dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co mam wpisywać w tym rejestrze zabiegów agrotechnicznych, czy tylko opryski i nawożenie, czy też daty siewu zbóż, poplonów, przyorania poplonów i takie tam i odnośnie nawożenia to mam tam niby do wszystkich działek pisać nawożenie nawozami mineralnymi również do tych nie będących pod dopłatami, no więc podejrzewam że będą chcieli fakturę za nawozy czy mają prawo wymagać faktury za nawozy czy nie? ( Bo gdzieś mi się podziały he he )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę, który poplon złożony z roślin motylkowych/strączkowych jest najtańszy, mam tutaj na myśli wyłącznie koszt nasion (oczywiście zgodnie z przyjętymi normami wysiewu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@Ferdek07 czy chodzi ci o dopłaty do międzyplonów ścierniskowych tzw. K01C ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasetka    0

na wiosnę, tzn. po 1 marca ( do 1 marca zakaz wznawiania zabiegów agrotechnicznych na działce z poplonem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzt323    1

w zmianowaniu można siać jęczmień z np grochem i mamy zaliczone jako strączkowe, a czy można cos wsiać w owies? sieje głównie zboża; jęczmień, owies, żyto, pszenżyto, ok7 ha kukurydzy i 1 ziemniaków a mam 50ha i nie za bardzo wiem jak ustalić sobie zmianowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Obecnie jak wyglądają stawki płatności rolnośrodowiskowych przy robieniu poplonów bo się zastanawiam czy wejść w ten program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

witam, jest to mój pierwszy post

mam 2 pytania

mianowicie: do kiedy można składać wnioski o poplony i na czym polega to sianie lejkiem o którym tyle pisaliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

orientujecie się w ostatnich zmianach w RŚ? to zdaje się być jakaś masakra, nikt nie potrafi jednoznacznie zinterpretować zmian i teraz nie wiem jakie mogę wysiać poplony i na jakich powierzchniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

kissmy... czy udało ci się coś ustalić odnośnie tych zmian? Ja wczoraj trafiłam na artykuł .... Rozmawiałam z doradcą , ale niewiele się dowiedziałam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj