Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Luke16

Tani ciągnik głównie do prasy rolującej!!!!

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

do prasy spokojnie by wyatarczył taki tylko nie raz może warto dołożyć i kupić coś nowszego np takiego 10145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

jeżeli mogę zaproponować coś innego to może U-912 :) dlatego że ma on z tego co wiem mniejsze zużycie paliwa od zetora :) no i co najważniejsze mniej kosztuje od zetora !! bo sam piszesz ze tylko na kilka dni pracy w roku ... bo po co kupować coś drogie i korzystać mało z tego ... nawet nie zauważywszy jak przeleci Ci te kilka dni za kierownica ursusa !!

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B54730

 

nie mogłem znaleźć lepszego...;/ ale kiedyś widziałem o niebo lepszy :)

 

EDIT 1 : Do kolegi poniżej to nie moja wina że wystawca na Allegro sie nie zna...on ma 78-82 KM <zależy od której strony sie liczy :) ... a tak na serio zależy od przelicznika z kW na KM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
jeżeli mogę zaproponować coś innego to może U-912 :) dlatego że ma on z tego co wiem mniejsze zużycie paliwa od zetora :) no i co najważniejsze mniej kosztuje od zetora !! bo sam piszesz ze tylko na kilka dni pracy w roku ... bo po co kupować coś drogie i korzystać mało z tego ... nawet nie zauważywszy jak przeleci Ci te kilka dni za kierownica ursusa !!

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B54730

 

nie mogłem znaleźć lepszego...;/ ale kiedyś widziałem o niebo lepszy :)

 

No ale 95 km to on nie ma :)

Ale żeby nie było że robię OT to może to:

 

http://www.allegro.pl/item376695977_zetor_..._ursus_912.html - bez przedniego napędu :)

 

http://www.allegro.pl/item382888296_ursus_...zgodnienia.html - A tu coś większego :)

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!!!!

Edytowano przez robertbara

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Gorzupiak szczerze to masz trochę z tym racji po co mi ciągnik za 50 tyś zł skoro będzie on chodził u mnie z 3/4 dni a więc zetor 8111 by był optymalny albo 8211 ursus ma lipnie w środku i ta kabina.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze ursus 912, lub 914 wystarczy, nie udusi sie przy dobijaniu, a moze tez zetor 8441


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
Cześć moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś Deutz Fahr lub Massey w mocy około 100 ps. Aha i radze kupić na przednim bo teraz ciągnik przez "przodka" niewiele tobie pociągnie w polu

Witam. Zgadzam się z Tobą, sam tak własnie postąpiłem i teraz prasowanie jest przyjemnością :P

a w ubiegłym roku robiłem 7211 :angry: .

aha do walcowej wskazana jest taka moc - szczególnie gdy używa się noży, przy łańcuchowej oraz pasowej moze byc ciut mniej, ale i tak zawsze wybór należy Luke 16 do Ciebie ...


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wiesaw z miłą chęcią ale części do nich są drogie... jak na razie myślimy z ojcem o jakimś zetorku...jak robiłeś 7211 to wiesz co to znacz dla niego prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Więc tak uskładało mi się gdzieś 35 tyś zł... było by o 5 więcej ale zetora trzeba poprawić ;) bo ogólnie trochę z niego cieknie olej i pije go już za dużo ;) Ciężko ma z tą prasą... Co polecacie do takiej kasy??? Konie ok. 80-90KM... Ciągnik ma być w miarę zwrotny nie za duży gabarytowo i ma mieć przedni napęd... no i przedewszystkim ma pracować swobodnie w prasie jd 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Przedni napęd musi być ;]

 

Jeżeli ma być swobodnie to może:

http://www.allegro.pl/item422937775_zetor_10145.html

________________________________________________

http://www.allegro.pl/item417614745_deutz_...je_do_tura.html

________________________________________________

http://www.allegro.pl/item418059662_case_i...rsus_tanio.html

________________________________________________

http://www.allegro.pl/item420425265_ford_n...lland_7740.html

________________________________________________

http://www.allegro.pl/item423579260_case_i...xla_brutto.html

 

Wybór jest duży ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

proponował bym Ci jakiegos fergusona wbrew opini to calkiem dobre ciagniki najlepiej gdybys znalazl jakiegos w modelach 3080 lub 3085 a co do pracy z prasa to niech nikt nie mowi ze 60 km wystarczy nwet do sipmy jak prasuje 4512 to dostaje nizle w kosc pare razy jak tylko delikatnie spusciłem z obrotów potrafil sie zadusic pózniej jak prasowałem mtz82 to była zupełnie inna praca a spalanie bylo podobne a w sianokiszonce nawet mniejsze z tym ze w mtz przekaladalem obroty wom na 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

http://www.allegro.pl/item422937775_zetor_10145.html ten jest elegancki ciekawe jaki stan faktyczny ;) co do zachodniaków to raczej nie bo części i na mój areał i tyle pracy co będzie ten ciągnik robił to wolę zaetorka a w razie czego zrobi się remont ;) Macie jakieś inne ciekawe propozycje??? A może jednak zachodniaka???

 

Przedni napęd musi byś ;)

 

MF mówię stanowcze NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bartus znam tego gościa ;):) Ciągniki ma tak wymalowane że huhu a w dodatku są tak zarżnięte... tylko farba i nic więcej... no i cena kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Jedną zwijke sipmy ciągam c-360 która dobrze w tej robocie dostaje, drugą zetorkiem 5245 który też niema letko. A kostke targa 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Jak dla mnie do wyboru pozostaje chyba jedynie kwestia jaki to ma być zetor 10145 czy 8145 zastanów się więc nad tymi ;]


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

O to samo chciałbym zapytać @Luke'a16 ;) Zetory są OK, powyższe zdanie to taka nieuzasadniona riposta na nieuzasadnioną wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Po prostu jak widzę jak sąsiedzi się męczą z serią 30XX to mnie krew zalewa główny powód elektryka... wczoraj posypała się w 3095 skrzynia biegów a z tego co słyszałem do najtańszych nie należy.... do serii 6XX nic nie mam ale stara już jest wole zetora i będzie to chyba 10145 bo jednak zapas mocy się może przydać....

 

Bartek1961 głównie u siebie robie ale zdarza się że na usługi też się jeździ a wydzierżawiam jeszcze zawszę z 20ha słomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Po prostu jak widzę jak sąsiedzi się męczą z serią 30XX to mnie krew zalewa główny powód elektryka... wczoraj posypała się w 3095 skrzynia biegów a z tego co słyszałem do najtańszych nie należy.... do serii 6XX nic nie mam ale stara już jest wole zetora i będzie to chyba 10145 bo jednak zapas mocy się może przydać....

 

Bartek1961 głównie u siebie robie ale zdarza się że na usługi też się jeździ a wydzierżawiam jeszcze zawszę z 20ha słomy ;)

Jak nie umia użytkowac to się męcza a elektryka to nie jest najgorsza rzecz w tym ciągniku i nie poeinna się psuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj