Gość Luke16

mały kłopot z prasą jd 550

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

koledzy mam taki mały kłopocik ze swoją prasą mianowicie bele wychodzą bardzo eleganckie ściśnięte jak diabli ale z tyłu po podniesieniu klapy jest tam taki wałek w stylu coś wiertła i ma on na sobie dwie listwy metalowe (ogumowane też mam) i nieraz trawa potrafi się na nim tak owinąć że ciężko ją wyciągnąć później i załącza się aż sprzęgło od głównego napędu.... Mieliście może taki przypadek??? Jak się z tym uporać??? Wszystkie odpowiedzi mile widziane :lol:

 

Zapomniałem jeszcze dodać że owija się on czy wieżdżaniu w pokos na pustej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , ani mi nic nie mów , na łące jak przed wczoraj robiłem sianokiszonke , to jak trawa ,jest wilgna , to ta trawa , się nawija i mi nawet ciągnik zadusza, bo dochodzi do pasów i koniec roboty , a to odwijać , to siąść i płakać , normalnie to nawet z nożem pół godziny to odwijam , ale my z tym sobie już zaczynamy radzić , bo mój tata zadzwonił do jelonka koło poznania i poprosił o taką listwe , która ma nórz i odcina tą trawe co się nawija , i myślimy zamontować chociaż trzy czyjniki które będą chodziły po tym wałłku i chodzi o to , aby wykryć to nawijanie , jak będzie jeszcze nie zaawansowane , i napewno szybciej będzie to odwinąć , ale podejrzewam że będą mieli taką listwe i musze im podać numer katalogowy i dam im każde piniądze za tą listwe , mój tata twierdzi że poto są te dwa uchwyty , koło podbieracza , z możliwością regulacji . Tamtego dnia pobiłem rekord belowania , bo zbelowałem dwa baloty na godzine , a siedziałem trzy godziny i zbelowałem sześć sztuk :lol: .

 

WIĘC PROSZE POSIADACZA KATOLOGU O UDOSTĘPNIENIE NUMERU TEJ LISTWY KOŁO WAŁKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam katalog... a więc jak ktoś by coś chciał to niech pyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endriu my już znaleźliśmy przyczynę tego owijania... Wystarczyło porobić ( dokupić ale to ostateczna opcja bo jeden 200zł a dorobienie przez kowala 80zł 6 sztuk :P ) pręty do podbieraka które dociskają materiał i teraz nic się nie owija nawet troszkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechKulik    0

Prasowałem dopiero taką na jednej łące i to sie zapchało mi tylko raz, a powodem jest jak zaczynałem nową belę to troszke za szybko zaczynałem teraz już ani razu mi sie nie wkręciło ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Grzech a jakie masz listwy??? I masz tą listwę która jest nad podbierakiem?? Tzw. odcinająca?? Jak byś mógł to zrób zdjęcie tego swojego wałka w środku ok??

 

problem rozwiązany na dobre :) Wystarczyło instrukcje przeczytać :) Sorki że post pod postem ale chce zakończyć ten temat dla tych którzy posiadają tą prasei tak samo im się dzieje... Tylko gdzie teraz tego noża dokupić??? Jutro trzeba będzie zadzwonić do serwisu...

http://images32.fotosik.pl/317/6ec8ca8e24478466.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Czy mógłbym poprosić tę instrukcją obsługo prasy na emaila jan222@op.pl Moje GG4704086. Z góry dzięki!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Gdzie można dostać taką instrukcję albo czy istnieje możliwość zeskanowania lub skserowania jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja dostałem ją w serwisie jd ale jest to instrukcja od pras 570 - 590 a od 550 mam oryginalną ale po niemiecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

One chyba konstrukcyjnie chyba zbytnio nie różnią a ile kosztuje?

A może mógłbyś mi ją skserować i wysłać oczywiście pokryje wszystkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale którą byś chciał oryginała po niemiecku czy tą po polsku do 570 - 592 ??? Ja za nią dawałem 120zł z przesyłką.... Jak coś to wal na gg.... co do skserowania nie widzę problemu i wysłania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam ale po niemiecku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1983    0

Witam,kolego potrzebował bym tych instrukcji obsługi,mógł byś mi pomóc kolego??Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Mi też miał z skserować a w końcu co do czego to nic z tego nie wyszło. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Witam. Mam takie pytanie. Nie wiecie do ktorego roku produkowano JD550??

Sorry troche nie na temat, ale nie bede zakladal nawego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

W zasadzie to produkują stale tą samą konstrukcje, dzisiejsza 592 różnie się troche obudową, ulepszyli pare pierdołów, dali zaczepisty komputer i kuuuupe elektroniki w prasie. Lecz podstawa budowy została bez zmian. W zasadzie daj mi 80 tyś, a z starej 550 można by zrobić nówke 592 :D Podejrzewam że na zamówienie napewno by ci tą elektronike wywalili, troche pierdołów pozmieniali, nalepka 550, i rok 2009 :) A tak seryjna produkcja to chyba zeszła lata 96 tak, młodszych nie widziałem, aby dokładnie znać lata produkcji, trzeba by poszperać w necie, bądź osobiście do fabryki JD jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

aha. Dzieki:)

umnie w prasie na tablice jest wybity rok produkcji 1998. Ale watpie ze to jest prawda z tym rokiem prod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, powiedz mi gdzie jest ta tabliczka, od razu odpowiem, że one nie mają abliczek z nabitym rokiem produkcji, rok sprawdza się po felgach, przeważnie nikt oby dwóch nie zmieniał, więc tam są nabite numery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej24    0
aha. Dzieki:)

umnie w prasie na tablice jest wybity rok produkcji 1998. Ale watpie ze to jest prawda z tym rokiem prod.

 

 

Witam. mam problem z sznurkiem w JD 550. Na środku jest ładnie zawinięte a po bokach ucieka mi sznurek. Co zrobić????????? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Sprawdź jak zachowuje się dźwignia od sznurka podczas jego podawania - czy tor tej dźwigni jest prawidłowy. Jeśli nie, to wyreguluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ucieka tzn spada z beli?

Jeśli tak to ramie ma regulacje wychyłu na lewą stronę(patrząc od przodu),natomiast drugą stronę regulule się po przez wkręcenie lub wykręcenie ogranicznika (pręta) sznurka.No i pamiętaj o regulacji cięgna noża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej24    0
aha. Dzieki:)

umnie w prasie na tablice jest wybity rok produkcji 1998. Ale watpie ze to jest prawda z tym rokiem prod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj