mlodyrolnik23

Problem z lasem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam problem z lasem otóż dostałem po treściach 4 ha ziemi na których jest 1,3 ha lasu który to las sądziła gmina otóż jest tam klasa 4 i 5 chciałbym zlikwidować ten las i zrobić z niego grunt orny czy da się to zrobić, grunty te zostały zalesione 16 lat temu z góry dzięki za odpowiedzi pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

piszesz do gminy podanie o wycinkę i podajesz powód ze chcesz te grunty zrekultywowac na grunt rolny i tyle. chyba ze gmina nie zezwoli i wtedy się odwołujesz do wyższej instancji w ciągu 14 dni. ja tak robiłem z gruntem 30 arowym tylko ze to były same sąmosiejki ale ponad 30 letnie. i było bez problemu.
tylko z samym karczowaniem będziesz miał koszty. usuwanie korzeni itd. ale to już inna sprawa. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli jest tam las w planie to nadzór ma starosta  a nie gmina , bo ta może dać tylko zezwolenie (na wycinek )na grunty zadrzewione 

druga sprawa to przepisy są nie jasne i w praktyce to ustawa o lasach nie przewiduje takiej  prostej możliwość 

to musi być dobre uzasadnienie i ważny powód - więc zwykła chęć przekształcenia na rolne  to za mało 

po za tym wszystko musi być zgodne z mpzp  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

jeśli na nakazie płatniczym masz, że płacisz za to podatek leśny i na mapce jest Ls to z tego co słyszałem nie ma możliwości przekwalifikowania na rolne, ale jeśli jest to sklasyfikowane jako laka czy pastwisko a jest na tym las to musisz mieć pozwolenie, tniesz las i po problemie, plan zagospodarowania przestrzennego nie ma tu chyba znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może lepiej sprzedać drewno i postarać się o dotacje na nowe zalesienie, oraz dopłaty do tego nowego lasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

jeśli jest ls to pozostaje wyciac drewno i nasadzic las bedziesz miał troche opału :) mozesz zapytac jeszcze geodety o przekwalifikowanie, ale nawej jeśli by była jakaś opcja to może to być nie opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez solek01
      Orientuje się ktoś ile m^3 drzewa może być w stuletnim lesie,zakładając że jest to las sosnowy i drugi
      wariant grab, buk, dąb, lub inaczej ile może być warte drzewo z takiego lasu?
      Z tego co wyczytałęm to las który ma sto lat można wyciąć!!!
       
    • Przez mad
      Witam, zamierzam kupić ciągnik który pracowałby w lesie z "płytą" przy zrywce tartaczki i stosówki (przyczepa 10t z żurawiem) dodatkowo mam 20ha pola. I tutaj mi się nasuwają pytania, główna kwestia to wymiary a zwłaszcza szerokość. Wiem że na stronach z danymi technicznymi szerokość reni to 248 cm, co niestety  na nasze warunki jest za dużym wynikiem. Miałbym prośbę do użytkowników o informacje jaka jest szerokość 103-ki po maksymalnym zwężeniu albo czy jest możliwe uzyskanie szerokości 210 cm. Chodzi mi tylko i wyłącznie o 103.54, 103.14 nie biorę pod uwagę ze względu na promień skrętu.
      Chodzą mi jeszcze po głowie dwa ciągniki, MF 3060/3070 i case 4240 momenty obrotowe mają lepsze z szerokością też lepiej ale tak czysto teoretycznie narazie jestem nastawiony na Renault. Na 6-cio cylindrowce nie ma miejsca, chyba że renia 110 nie różni się dużo od 103. 

      Jeszcze jedno pytanie. Czy posiada ktoś 103.54 i jest z okolic Wrocławia. Jeśli tak, to czy istniałaby możliwość odwiedzin w celu obejżenia ciągnika ale to już najlepiej na priv.

       
    • Przez Anka92
      Witam.
       
      Ojciec planuje budowę obory dla bydła opasowego na około 40 sztuk. Do dyspozycji nie ma zbyt wiele miejsca dlatego chciałby wybudować oborę przy granicy z lasem (sąsiad jest naszą daleką rodziną więc o jego ewentualną raczej nie trzeba się martwić). Czy jest taka możliwość żeby wybudować to w granicy zgodnie z prawem? Ojciec ma kilka innych pomysłów i proszę Was o poradę który z nich będzie najbezpieczniejszy.
      Innym rozwiązaniem byłoby wybudowanie obory np. 5 metrów od granicy, postawienie wysokiego płotu w granicy przy lesie sąsiada i połączenia go z dachem obory. W ten sposób powstałaby wiata-garaż do maszyn. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?
      Lub jest jeszcze inne rozwiązanie.W granicy stawiamy garaż z plandeki (są firmy które produkują tego typu "budynki") lub garaż blaszany lub garaż oparty na betonowych płytach ogrodzenia a kawałek dalej oborę i budynki się nie łączą.
      Chcielibyśmy żeby wszystko było zgodnie z prawem budowlanym tak żeby nie mieć nic do ukrycia i nie płacić kar.
      Proszę o porady  
    • Przez gibos95
      Witam sprzedam działkę rolną oddalona o 6 km od miejscowości jaką jest Nakło nad Notecią(kuj-pom). Ziemia utrzymana w kulturze.Całość w jednym kawałku,przy drodze krajowej nr 10. Zjazd na pole z głównej drogi. Działka składa się z 14,14ha ziemi klasy III,IV i kawałek V, reszta to łąka i las.Zachęcam do kupna, więcej informacji udzielę telefonicznie 605397583
    • Przez kredx
      Witam jestem nowy i jestem na kupnie ciągnika do pracy w lesie przy wyciągarce (5-7T). Chciał bym się poradzić, jaki ciągnik ( model, marka) polecilibyście do takiej pracy. Zależy mi żeby był z lat 1980 - 1990 mało elektroniki, żeby był prosty, dostępne i tanie części, jakiś sprawdzony model pod względem awaryjności. Moc tak około 75-100KM. Wymagania sporo ale Mój budżet to tak około 23 tysiące. Chętnie rozważę każdą opinie, propozycje, uwagę. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj