pawelek11

Sposób na ustawienie kotw pod słupy wiaty,hali

Polecane posty

pawelek11    28

Zakupiłem konstrukcje stalową wiaty którą mamy zamiar sami postawić. Dlatego kieruje pytanie do kolegów którzy już takie budynki budowali lub pracują przy ich budowie. Chciał bym się dowiedzieć jakie macie sposoby na przygotowanie stopy pod słup. Jak umiejscowić kotwy żeby wszystko potem ładnie pasowało. może macie jakeś zdjęcia od siebie z budowy był bym wdzięczny za podesłanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

kotwy najłatwiej będzie wkleić przed samym montażem konstrukcji. Kotwy chemiczne są bardzo mocne i nie ma potrzeby bawić się w "celowanie" kotwami na etapie wylewania stóp fundamentowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Nie słyszałem o czymś takim. Możesz coś więcej o tym napisać? Może orientujesz się jaki jest koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koszt ok 30 zł za sztukę tuba wielkości silikonu
Sposób użycia wiercisz otwur wydnuchujesz kurz otwór wypelniasz chemią montujesz pręt gwintowany i po ok20min możesz dokrecac nakrętki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Kurde fajna rzecz. I to ma dużą wytrzymałość? Słupy wiaty mają ponad 4 metry montowane są na 4 śruby. Na jaką głębokość wtedy trzeba wiercić dziury? Dziury proste czy jakiś storzek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Kotwa chemiczna, po związaniu robi się jak beton. ok 34 zł za tubę plus mocny wyciskacz. Im głębiej tym mocniej będzie trzymać.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Może ktoś jeszcze się wypowie o tradycyjnych kotwach. Słupów mam 24 sztuki po 4 dziury w każdym to ty chemiczne to chyba sporo mnie wyniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie otwór wiercisz np fi 20 i pret wciskasz taki sam ,tylko musisz dobrze wypelnic przestrzen ,najlepiej ruszając prętem góra dól ,przy czym dobrze jesli sie go tochę wyciśnie  jedna tuba przy otworze fi 16 starcza na ok 10 otworów przy głębokości 30cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

można też płaską blachę z przyspawanymi pretami zabetonowac a później do tej blachy przyspawać gdzie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cris90    2

Mógłbym doradzić koledze jak to zrobić bo pracuję w firmie budowlanej i zajmuję się takimi rzeczami. Ale ciężko zobrazować to słowami. Napewno szalunki są zrobione więc radze rozrysowac gdzie mają być kolumny i porozciagac sznurki. Następnie przydałoby się 24 sztuki blach takich jak stopa kolumny wraz z wywierconymi otworami. W otwory włożyć pręty gwintowane zabezpieczyc podkladkami i nakretakami a nastepnie wszystko zamontowac bardzo stztywnie w zbrojeniu. Najlepiej użyć do tego spawarki. Dla ułatwienia dobrze jest zrobic linie na naszych szablonach zeby ustawic zgodnie z przecinajacymi się sznurkami. Zalewac beton ostroznie obok szablonow zeby nie uszkodzic a na pewno nic się nie przestawi i wszystko będzie pasowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Też mam ten dylemat czy zalewać szpilki czy wlkiejać tyle ze przy wklejanych jak mówi mi projektant muszę zwiększyć wumiar stopy bo owwór nie może być blizko krawędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranoDorato    21

Co do kotew wklejanych :

 - "nie otwór wiercisz np fi 20 i pret wciskasz taki sam"   - nieprawda , otwór musi być większy niż wkejana kotwa- o ile większy  ? patrz instrukcja kotwy

-  "Im głębiej tym mocniej będzie trzymać."  - prawda częściowa -  nie ma co przesadzać z głębokością, w instrukcji jest określona głębokość wklejenia przy jakiej kotwa uzyskuje swoją maksymalną nośność. Ważniejszy jest rozstaw kotew pomiędzy sobą i odległości od krawędzi betonu.

- "bo owwór nie może być blizko krawędzi"   - prawda, trzeba zachować odpowiednie dległości od krawędzi betonu, i uwaga, odległość minimalna podana w instrukcji nie gwarantuje, że kotwa uzyska swoją maksymalną nośność, tylko że jest w ogóle możliwy montaż, nośność w takim układzie będzie BARDZO  zredukowana.

 

Z kotwami wklejanymi trzeba mieć pojęcie, hala czy wiata to nie montaż anteny satelitarnej. Wbrew pozorom siły jakie powstają na kotwach podstawy słupa są bardzo duże ( wiatr) i stosowanie "wklejek"  powinno być wyjściem awaryjnym a nie zasadą. Zabetonowanie kotew w szablonie to nie jest jakaś specjalnie skomplikowana sprawa, zawsze możesz powiększyć otwory w stopach jak się boisz, że nie trafisz. A stosując kotwy wklejane tylko dorabiasz Niemca który  Ci wmówił, że bez wklejek i innych dupereli nie da się budować. Tak samo jak z butelkowaną wodą mineralną i nawigacją GPS w samochodach  ; )

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stanrol
      Witam. Panowie potrzebuje pomocy. Fendt 930 Vario TMS 2007 rok silnik Man D0836 LE510. Padła pompa wtryskowa. Zakupiłem drugą po regeneracji. Pytanie Jak po kolei ustawić zapłon. Na kole zamachowym na ile powinno być stopni?
    • Przez dawidursus323
      Witajcie. W tym roku pierwszy raz posiałem życice wielokwiatową. Jak ustawić bizona super do młócenia takiej trawy bez znaczących strat? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
      Ps. Zbiór jednofazowy.
    • Przez DANDYS
      jako młody jeszcze nie doświadczony mechanik mam problem , bo się nie spotkałem jeszcze z takim czymś, pacjent Vectra b 2.2 16v wymieniłem napinacz zewnętrzny łańcuszka rozrządu. przed odpaleniem spraedzilem dla pewności czy wszystko ok , odpalam kręci ale jakby nie było kompresji, pokrywa ściągniętą wałki ustawiły się na punkty , na jednym wydechowym przestawiony o 1zab, tylko tłok 1 powinien być w GMP a jest DMP,czy kręcąc dalej ustawiając tlok w GMP to znaki zgraja się tak samo jak w dmp ,bo dziwi mnie to że teoretycznie przestawiony rozrząd o jeden ząb to powinna być kompresja i odpalić kulawo,a nie aż tak ,
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj