Skocz do zawartości
News
pawelek11

Sposób na ustawienie kotw pod słupy wiaty,hali

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelek11    18

Zakupiłem konstrukcje stalową wiaty którą mamy zamiar sami postawić. Dlatego kieruje pytanie do kolegów którzy już takie budynki budowali lub pracują przy ich budowie. Chciał bym się dowiedzieć jakie macie sposoby na przygotowanie stopy pod słup. Jak umiejscowić kotwy żeby wszystko potem ładnie pasowało. może macie jakeś zdjęcia od siebie z budowy był bym wdzięczny za podesłanie.

Lukasz48    1

kotwy najłatwiej będzie wkleić przed samym montażem konstrukcji. Kotwy chemiczne są bardzo mocne i nie ma potrzeby bawić się w "celowanie" kotwami na etapie wylewania stóp fundamentowy.

pawelek11    18

Nie słyszałem o czymś takim. Możesz coś więcej o tym napisać? Może orientujesz się jaki jest koszt?

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    667

Koszt ok 30 zł za sztukę tuba wielkości silikonu
Sposób użycia wiercisz otwur wydnuchujesz kurz otwór wypelniasz chemią montujesz pręt gwintowany i po ok20min możesz dokrecac nakrętki

pawelek11    18

Kurde fajna rzecz. I to ma dużą wytrzymałość? Słupy wiaty mają ponad 4 metry montowane są na 4 śruby. Na jaką głębokość wtedy trzeba wiercić dziury? Dziury proste czy jakiś storzek?

withanight    921

Kotwa chemiczna, po związaniu robi się jak beton. ok 34 zł za tubę plus mocny wyciskacz. Im głębiej tym mocniej będzie trzymać.

Take me Away !...

pawelek11    18

Może ktoś jeszcze się wypowie o tradycyjnych kotwach. Słupów mam 24 sztuki po 4 dziury w każdym to ty chemiczne to chyba sporo mnie wyniosą.

Tomasz78    667

nie otwór wiercisz np fi 20 i pret wciskasz taki sam ,tylko musisz dobrze wypelnic przestrzen ,najlepiej ruszając prętem góra dól ,przy czym dobrze jesli sie go tochę wyciśnie  jedna tuba przy otworze fi 16 starcza na ok 10 otworów przy głębokości 30cm

rafalus8    63

można też płaską blachę z przyspawanymi pretami zabetonowac a później do tej blachy przyspawać gdzie pasuje

Cris90    2

Mógłbym doradzić koledze jak to zrobić bo pracuję w firmie budowlanej i zajmuję się takimi rzeczami. Ale ciężko zobrazować to słowami. Napewno szalunki są zrobione więc radze rozrysowac gdzie mają być kolumny i porozciagac sznurki. Następnie przydałoby się 24 sztuki blach takich jak stopa kolumny wraz z wywierconymi otworami. W otwory włożyć pręty gwintowane zabezpieczyc podkladkami i nakretakami a nastepnie wszystko zamontowac bardzo stztywnie w zbrojeniu. Najlepiej użyć do tego spawarki. Dla ułatwienia dobrze jest zrobic linie na naszych szablonach zeby ustawic zgodnie z przecinajacymi się sznurkami. Zalewac beton ostroznie obok szablonow zeby nie uszkodzic a na pewno nic się nie przestawi i wszystko będzie pasowac.

sznajdik    147

Też mam ten dylemat czy zalewać szpilki czy wlkiejać tyle ze przy wklejanych jak mówi mi projektant muszę zwiększyć wumiar stopy bo owwór nie może być blizko krawędzi

GranoDorato    2

Co do kotew wklejanych :

- "nie otwór wiercisz np fi 20 i pret wciskasz taki sam"   - nieprawda , otwór musi być większy niż wkejana kotwa- o ile większy  ? patrz instrukcja kotwy

-  "Im głębiej tym mocniej będzie trzymać."  - prawda częściowa -  nie ma co przesadzać z głębokością, w instrukcji jest określona głębokość wklejenia przy jakiej kotwa uzyskuje swoją maksymalną nośność. Ważniejszy jest rozstaw kotew pomiędzy sobą i odległości od krawędzi betonu.

- "bo owwór nie może być blizko krawędzi"   - prawda, trzeba zachować odpowiednie dległości od krawędzi betonu, i uwaga, odległość minimalna podana w instrukcji nie gwarantuje, że kotwa uzyska swoją maksymalną nośność, tylko że jest w ogóle możliwy montaż, nośność w takim układzie będzie BARDZO  zredukowana.

Z kotwami wklejanymi trzeba mieć pojęcie, hala czy wiata to nie montaż anteny satelitarnej. Wbrew pozorom siły jakie powstają na kotwach podstawy słupa są bardzo duże ( wiatr) i stosowanie "wklejek"  powinno być wyjściem awaryjnym a nie zasadą. Zabetonowanie kotew w szablonie to nie jest jakaś specjalnie skomplikowana sprawa, zawsze możesz powiększyć otwory w stopach jak się boisz, że nie trafisz. A stosując kotwy wklejane tylko dorabiasz Niemca który  Ci wmówił, że bez wklejek i innych dupereli nie da się budować. Tak samo jak z butelkowaną wodą mineralną i nawigacją GPS w samochodach  ; )

Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adam77tc
      Witajcie,
      kupilem siewnik amazone d8/40 i przyznam sie że nie wiem jak go ustawić na 1h. Wczesniej mialem poznaniaka i byla tabela wysiewu i nigdy nie robilem proby kreconej.
      Prosze was o porade jak to sie robi na 1h.
      Koła maja rozmiar 10.5/75- 15. 
    • Przez Zico99
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory głęboka ściółka wolnostanowiskowa na opasy. Wymiary szer 14m długość 34m. Obora dzielona na pół 5,5m stanowisko 3m ganek 5,5 stanowisko Konstrukcyjnie odpowiadał by mi dach jednospadowy ale nwm co wyjdzie taniej. Ma ktoś może podobne wymiary obory? Jaka konstrukcja dachu stal czy drewno? Oczywiście chodzi mi o najtańsze rozwiązanie. Myślałem nad słupami tam gdzie będzie drabina paszowa.
    • Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...
    • Przez jeepslaw1
      Witam. Czy ma ktoś siewnik Waremczuk Alex 2 . Chodzi mi o ustawienie przekładni na wysiew cebuli.  Jak macie ustawiony i ile wychodzi na 1 ha nasion. Interesuje mnie ok 2,5-2,6  kg nasion (600-700 tyś)  na 1 ha. Z góry dzięki.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam jak ustawic na znakach rozrzad. wymienialem wal i glownie chodzi o kolo stykajace sie z kolem od walu bo na wale jest oznaczenie C. a na kole stykajacym sie z nim sa nabite dwa przy sobie C i pytanie do was czy ten znak z kola od walu. ma sie z grac pomiedzy tymi dwoma znakami z kolem stykajacym sie z nim

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.