76darek

Klekotanie przy wyłączaniu silnika.

Polecane posty

76darek    0

Przy wyłączaniu silnika w ciągniku jest klekotanie, co może to oznaczać zużycie jakieś części czy coś?

P.S. Ciągnik to ursus c-360 3p

extrabyk    2884

Ciężko nie słysząc tego odgłosu coś konkretnie powiedzieć.

Czy ten dźwięk pojawił się nagle czy od jakiegoś czasu się nasila ? Poza tym odgłosem coś jeszcze się dzieje z ciągnikiem ? Stracił moc, dymi, mocno bierze olej ?

Może być,że silnik się kończy i słychać panewki na wale. Może też być taki odgłos z rozrządu. Ale może to być tylko zbyt duży luz na zaworach. Od tego bym zaczął szukać czyli zdejmij pokrywę zaworów i sprawdź oraz ustaw luzy.

izydor6280    716

jeśli już po zgaszeniu coś słychać to zapewne łożysko dociskowe sprzgła

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    2884

jeśli już po zgaszeniu coś słychać to zapewne łożysko dociskowe sprzgła

Jeśli coś jeszcze słychać po zgaszeniu to albo to jakieś cuda albo u sąsiada za płotem ciągnik klekocze :lol:

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez szczupak23
      Witam koleżanki i kolegów. :angry:
      Pisze tutaj pierwszy raz ale często odwiedzałem forum i spodobało mi się.
      Mam prośbe do was proszę o polecenie mi pożądnego warsztatu gdzie moge naprawic pompę wtryskową w moim dziadku C-360
      Miejsce dowole w całym kraju ponieważ sąsiad ma firme transportową.Poprostu sprawdzone miejsce gdzie naprawialiście swoje i niemieliście problemu z odpalaniem i poźniejszą eksploatacją ciągnika.
      Mieszkam w łodzkim niedaleko Radomska ale u nas niema nic pożadnego sami cfaniacy co po naprawie ciągnik chodzi gożej niz przed.
      Z góry pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    • Przez tracker
      Wycieka mi płyn chłodzacy z głowicy spod wtryskiwacza. Jak to naprawić???? Trzeba wykrecić wtryskiwacz i co potem????
    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez zydor
      Pytanie może banalne; sprawdziłem dzisiaj prawie dziesięć nowych kompletnych głowic i w każdej nafta sączyła się z gniazd zaworowych i teraz pytanie; ma tak być czy bubel?
      Głowice produkcji korurs i ursus/chełmno spotkałem się z dwoma opiniami:
      -olać temat i zakładać, ta minimalna nieszczelność nie wpłynie na pracę silnika uszczelni się z czasem nagarem ze spalin
      -szukać dalej aż trafią się szczelne bo po to się dociera aby szczelne było i kompresja nie szła w "trzonki zaworowe/prowadnice"
      Zaznaczam że temat dotyczy fabrycznie nowych i fabrycznie złożonych/spasowanych zestawów czyli kompletnych głowic z zaworami.
      pozdr
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.