bartus16

bum na kostke

Polecane posty

lukasz15    3

W mojej wsi to wszyscy siano prasują w małe kostki ale trafiają się i mali gospodarze że zrobią na okrągłe bo nie ma mu kto przyjść do roboty to zwiezie i ma po problemie a słome to też już z roku na rok coraz więcej ludzi robi na okrągłe, chyba że ktoś ma kogoś do pomocy to jeszcze w kostki


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

ja tez przeszedlem na kostkującą ale sipme GIGANT Z-550 ktora ma naprawde wysoki stopien zgniotu i ustawianie tych bel w stóg to rewelacja minimalnie zamiekają na dworzu gdyz stóg jest ulozony szczelnie no i oczywiscie ciągłosc prasowania bez dobijania i owijania jedyna wada to duze zapotrzebowanie mocy... u mnie chodzi w niej ursus 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@piotrekfarm możesz coś więcej napisac jak Ci się sprawuję ta sipma ile belek zrobiłeś w sezonie i czy były jakieś awaria, możliwe że w przeciągu 2 lat będę kupował taka prasę więc chętnie dowiem się czegoś więcej o tej sipmie choc po tej firmie za dużo dobrego nie można się spodziewac niestety, zdradzę że firma pracuję nad nową maszyną do zbioru roślin energetycznych(miskant, wierzba) maszyna w fazie testów jednak z tego co widac to nic dobrego one nie wróżą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

Slawny mam ta prase od zeszlego sezonu teraz bedzie prasowala drugi a w tamtym sprasowalem ok 300 kostek. prasa jak narazie rewelka nic nie szwankuje i prasowanie idzie szybko bez przerw na owijanie co mnie wkurza w mojej sipmnie rolujacej. zalety to piekne nie zamiekajace stogi a wady tych kostek to ciezar i zapotrzebowanie sprzetu zarowno do prasowania jak i pozniej do zwozenia czy podworzenia do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Temat kostka, czy bela już ciągnie się parę lat i nadal jest aktualny.

Ja w tym roku kupiłem Sipmę z224/2 na własne potrzeby, (mam 12ha, i od kilku lat musiałem chodzić i prosić gościa z sąsiedniej wsi żeby przyjechał i sprasował w kostkę) i miła niespodzianka, drzwi się nie zamykały. Każy chciał kostkę, był moment, że musiałem sciemniać bo swojego nie miałem czsu pokostkować. Jeden gość się wyłamał i bele robił (ma 10 koni więc usprawidliwione, zajeździł by się z kostką), reszta to jednak mali gospodarze lub emeryci i co by nie mówić to z kostką jednak lżej i łatwiej schować, chodźby nad oborą.

Jak prasę przywieźli to w głowę kazali mi się puknąć, bo to przedpotopowa technologia, że bele lepsze, a wogóle używaną to bym za półceny kupił, no i najważniejszy argument to wogóle głupi jestem, że rolnictwo inwestuję.

A mi się poprostu podoba to co robię, mam dwie krowy i 6 świń, więc taczką obsługuję, dostawy słomy. Prosić nikogo nie muszę a i parę złoty zarobiłem przy okazji. Tylko nie mam garażu żeby na zimę pod dach prasę schować i narazie folią nakryłem.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

no to szkoda sprzętu, u nas też wszyscy chcą małą kostkę, w okolicy nie ma żadnej rolki (no poza instytutem zootechniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W sąsiedniej wiosce przybyła kostka. Zdziwiłem się ze on kupił kostkę a nie zwijkę..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Ja mam prase kostkę od nowości rocznik 1999 Z224/2. Najchętniej bym ją sprzedał wszystko robie w bele.Koska nic nie była na zarobkach. Tylko w sezonie 2010 przeprasowała 3 ha jęczmianki, a takto wszystko w bele. A nie ma kupiś bo wszyscy juz maja bele, albo wynajmują. Wiecie jeśli chcecie kupić to walcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Szczepo14 ja mam podobną sytuację. Również chcę sprzedać kostkę mimo że szkoda trochę bo w super stanie jest ale jednak nie ma kto robić przy tych małych belkach. Rolującą nawet samemu można sianokiszonkę zrobić jeśli ktoś się uprze, o słomie już nie wspominając. W okolicy również nie ma klientów na usługę małą kostką więc szkoda bo szkoda, ale sprzedać trzeba.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie w okolicy ludzie też wyprzedają prasy kostki i kupują rolujące w zamian. Ostatnio sprzedano 2 Sipmy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Chłopaki maćie racje że kostek ubywa Wiem coś o tym bo naprawiam kostki ,coraz mniej roboty każdy doji kostke dopóki nie zdechnie i chce opchnąć za dobrą kase .Ruskie kupują ale musi być super stan. <_<

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

Rolnik i szczepo ile chcecie za swoja kostkę bo muszę kupić kostkę w tym roku

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj