Skocz do zawartości
bartus16

bum na kostke

Polecane posty

lukasz15    2

W mojej wsi to wszyscy siano prasują w małe kostki ale trafiają się i mali gospodarze że zrobią na okrągłe bo nie ma mu kto przyjść do roboty to zwiezie i ma po problemie a słome to też już z roku na rok coraz więcej ludzi robi na okrągłe, chyba że ktoś ma kogoś do pomocy to jeszcze w kostki

piotrekfarm    0

ja tez przeszedlem na kostkującą ale sipme GIGANT Z-550 ktora ma naprawde wysoki stopien zgniotu i ustawianie tych bel w stóg to rewelacja minimalnie zamiekają na dworzu gdyz stóg jest ulozony szczelnie no i oczywiscie ciągłosc prasowania bez dobijania i owijania jedyna wada to duze zapotrzebowanie mocy... u mnie chodzi w niej ursus 1614

slawny    6

@piotrekfarm możesz coś więcej napisac jak Ci się sprawuję ta sipma ile belek zrobiłeś w sezonie i czy były jakieś awaria, możliwe że w przeciągu 2 lat będę kupował taka prasę więc chętnie dowiem się czegoś więcej o tej sipmie choc po tej firmie za dużo dobrego nie można się spodziewac niestety, zdradzę że firma pracuję nad nową maszyną do zbioru roślin energetycznych(miskant, wierzba) maszyna w fazie testów jednak z tego co widac to nic dobrego one nie wróżą:)

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrekfarm    0

Slawny mam ta prase od zeszlego sezonu teraz bedzie prasowala drugi a w tamtym sprasowalem ok 300 kostek. prasa jak narazie rewelka nic nie szwankuje i prasowanie idzie szybko bez przerw na owijanie co mnie wkurza w mojej sipmnie rolujacej. zalety to piekne nie zamiekajace stogi a wady tych kostek to ciezar i zapotrzebowanie sprzetu zarowno do prasowania jak i pozniej do zwozenia czy podworzenia do obory.

LeonOr    1

Temat kostka, czy bela już ciągnie się parę lat i nadal jest aktualny.

Ja w tym roku kupiłem Sipmę z224/2 na własne potrzeby, (mam 12ha, i od kilku lat musiałem chodzić i prosić gościa z sąsiedniej wsi żeby przyjechał i sprasował w kostkę) i miła niespodzianka, drzwi się nie zamykały. Każy chciał kostkę, był moment, że musiałem sciemniać bo swojego nie miałem czsu pokostkować. Jeden gość się wyłamał i bele robił (ma 10 koni więc usprawidliwione, zajeździł by się z kostką), reszta to jednak mali gospodarze lub emeryci i co by nie mówić to z kostką jednak lżej i łatwiej schować, chodźby nad oborą.

Jak prasę przywieźli to w głowę kazali mi się puknąć, bo to przedpotopowa technologia, że bele lepsze, a wogóle używaną to bym za półceny kupił, no i najważniejszy argument to wogóle głupi jestem, że rolnictwo inwestuję.

A mi się poprostu podoba to co robię, mam dwie krowy i 6 świń, więc taczką obsługuję, dostawy słomy. Prosić nikogo nie muszę a i parę złoty zarobiłem przy okazji. Tylko nie mam garażu żeby na zimę pod dach prasę schować i narazie folią nakryłem.

DUCH1986    3

no to szkoda sprzętu, u nas też wszyscy chcą małą kostkę, w okolicy nie ma żadnej rolki (no poza instytutem zootechniki)

szczepo14    9

Ja mam prase kostkę od nowości rocznik 1999 Z224/2. Najchętniej bym ją sprzedał wszystko robie w bele.Koska nic nie była na zarobkach. Tylko w sezonie 2010 przeprasowała 3 ha jęczmianki, a takto wszystko w bele. A nie ma kupiś bo wszyscy juz maja bele, albo wynajmują. Wiecie jeśli chcecie kupić to walcie.

Rolnikix    4

Szczepo14 ja mam podobną sytuację. Również chcę sprzedać kostkę mimo że szkoda trochę bo w super stanie jest ale jednak nie ma kto robić przy tych małych belkach. Rolującą nawet samemu można sianokiszonkę zrobić jeśli ktoś się uprze, o słomie już nie wspominając. W okolicy również nie ma klientów na usługę małą kostką więc szkoda bo szkoda, ale sprzedać trzeba.

nasil90    94

U mnie w okolicy ludzie też wyprzedają prasy kostki i kupują rolujące w zamian. Ostatnio sprzedano 2 Sipmy

JANCZAK1176    39

Chłopaki maćie racje że kostek ubywa Wiem coś o tym bo naprawiam kostki ,coraz mniej roboty każdy doji kostke dopóki nie zdechnie i chce opchnąć za dobrą kase .Ruskie kupują ale musi być super stan. <_<

Edytowano przez milanreal1
orty

DEVID    1

Witam

Rolnik i szczepo ile chcecie za swoja kostkę bo muszę kupić kostkę w tym roku

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy