bartus16

bum na kostke

Polecane posty

bartus16    10

nie wiem co jest ale w moje okolicy coraz wiecej jest nowych powtarzam nowych pras kostkujacych glownie sipma i co bardziej dziwnego kupuja ja gospodarze co maja juz prase rolke :lol:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

U mnie natomiast nawet małorolni chcą belować. Latem mam mniej zleceń na kostkę niż mój brat na rolkę, a podczas sianokosów to już bez porównania - widocznie co kraj to obyczaj, co okres to tendencja...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A u mnie prawie wszyscy robią już sianokiszonkę, a najnowsza prasa kostkująca jest chyba z 99r. :D Ale i tak tak wszyscy robią po trochu siana :lol:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A u mnie to nawet miałem zlecenie u gościa co na 70 arów ziemi i miał sześć balotów , a w czoraj owijałem sianokiszonke dla dwóch gości co mają konika i troszke bydła , i wszyscy chcą mieć sianokiszonke , bo w tygodniu to pod 100 bel podejdzie do owijania , a kasa leci HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas też sie zmienia wczoraj gościu co ma 2 krowy robił sianokiszonke :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a czym małorolni to potem lądują?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

u nas jeden ma krowy i starej sianokiszonki mu zostało -chcial oddać za darmo a i tak robi nową nadodatek z podstazałej juz trawy która zawiera duzo włokna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie tez juz w huk ludzi robi sianokiszonke ale nie wiem po co im te nowe prasy do kostek pewnie mysla ze dorobia na uslugach


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

u mnie wszyscy robią okrągłe bele a pół ludu posprzedawało już dawno kostkę sam się nawet nad tym zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale nie o to chodzi ze u mnie sa tylko kostki tylko o to ze rolnicy maja rolujaca a do tego teraz kupuja nowe kostki...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas to każdy ma zrobione takie widł na tuz , a C-360 to co drugi we wsi ma , a ci co nie mają to kulają tego balota z zadomu , bo przewarznie pola są za domami, i cała rodzina kula belki pod góre do domu , Śmieszny widok HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

u mnie też sie cywilizacjia rozwja bo ludzi do roboty niema

ale ja w 07 r i tak kupiłem bo prasa kostka i tak nie zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

no nie zginie bo do siana jest najlepsza, np. jak masz łąkę pod lasem albo grubo trawy to nie zawsze wysechnie zeby nadawało sie do prasowania rolką bo poprostu zaplesnieje ,a druga sprawa to nie kazdy tak jak ja ma warunki (obora,stodoła,podwórko) do bel ,a kostke to za sznurek i w kazde miejsce zaniose. A^propo ładna pogoda sie szykuje -od jutra znów siano, SZEROKOSCI i wam tez zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
U nas to każdy ma zrobione takie widł na tuz , a C-360 to co drugi we wsi ma , a ci co nie mają to kulają tego balota z zadomu , bo przewarznie pola są za domami, i cała rodzina kula belki pod góre do domu , Śmieszny widok HAHA

To chyba muszą być jakieś debile, a nie można linki zaczepić pod 60 z tyłu :lol:


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A u nas we wsi tylko my robimy sianokiszonke w bale, ale po trochu widzę, że zaczynają robić. u nas nie ma dużo pras we wsi.

 

Ci którzy jeżdżą na usługi to my i jeden gościu, a tak to nikt nie ma prasy u nas i są 2 rolujące.

 

Jedna @lukasz15 i jest jeszcze jedna, ale szrot całą rękę włożysz w bala

 

Prawie wszyscy robią w kostki


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

To w mojej miejscowości nie ma już żadnej prasy kostkującej... Wszyscy robią bele.... A 3 lata temu to jeszcze połowa robiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Możecie mi powiedzieć ile bierzecie na godzine od presowania prasa kostkująca? ? ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas wiekszosc robi bele ale i tak nie narzekam na brak klientow na kostke:) a za godzine biore 130zł


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

W mojej rodzinnej miejscowości jest 8 pras kostek w tym 3 sipmy, na usługi jeżdże tylko ja i taki gość. Ja za godzinę kasuje 150-160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To wy dużo bierzecie my chyba z 110zł.

 

Wujek mówił, że w tym roku chyba z 130zł będzie brał, a jak nie będą chcieli za tyle to bye bye u siebie mamy dużo roboty


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jak chcesz to rób dalej za darmo :) to jest usługa i tu się zarabia kolego.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj