Polecane posty

petes    0

co robicie z muchami w mniejszych gospodarstwach mnie ona doprowadzaja do szału a krowy i byki tez znowu sie pokazują macie jakiś skuteczny środek jak je zwalczyć?

:D :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

my zawsze kupujemy taki płyn i smarujemy nim kartony i wieszamy je tam gdzie jest duzo much i potem mozesz zobaczyc np. w oborze (tam jest najwiecej ) jak pod ta tektura leza zdechle muchy . to pomaga ale i tak jest zawsze ich pełno. tylko niepamietam jak on sie nazywa ale zapytaj sie w jakims sklepie to ci cos dadza :lol: POZDRO


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja w chlewni stosuje środek o nazwie Agita, pryskam nim. Jest bardzo skuteczny muchy odarazu padają. Niestety muchy rozmnażają się bardzo szybko i ten zabieg trzeba powtarzać z reguły co 3 tygodnie. Inaczej nie da rady zrobić...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My kupowaliśmy taki płyn i po trochu każdej krowie po karku i chyba z 1 miesiąc działa, a mucha nawet nie podleci do krowy. Musiałbym się zapytać wujka jaki to dokładnie płyn


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ten płyn jest bardzo dobry ale po jego zastosowaniu przez pare godzin krowa w jakiś sposób jest skarzona i wydojone mleko nie nadaje sie do sporzycia. Należy sie dokładnie dowiedzieć, bo jeden uduj mleka idzie na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

mozesz powiedziec cos wiecej o tych lampacha albo je pokazac bo jeszcze o takim czyms nie slyszalem


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Właśnie zrób jakieś foty i ile taka lampa kosztuje


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Płyn nazywa się TECTONIK. butelka litrowa kosztuje ok 600 zł, polewa się krowę po grzbiecie w ilości ok 20 - 25ml na sztukę i działa 3 miesiące. Karencja na tkanki jadalne - 3 dni, mleko - 0 dni. I n akrowę mucha nie siada...moim zdaniem naprawdę warto - mniej much na krowach = mniej much w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

to jest taki niebieski płyn ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To właśnie o ten mi chodzi. Bardzo polecam ten płyn od razu krowy mają lżej od tych much i w oborze jest ich mniej ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

można też kupić środek o nazwie ''Muchozol'' i wysmarować nim oborę wtedy przez ''jakiś czas'' problem z głowy :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na muchy stosuje Apacza. Wprawdzie jest to środek na stonkę, ale na muchy działa rewelacyjnie i jest tańszy niż np Agita. Wystarczy rozrobić go z cukrem, popryskać i muchy nie mają szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Płyn nazywa się TECTONIK. butelka litrowa kosztuje ok 600 zł, polewa się krowę po grzbiecie w ilości ok 20 - 25ml na sztukę i działa 3 miesiące. Karencja na tkanki jadalne - 3 dni, mleko - 0 dni. I n akrowę mucha nie siada...moim zdaniem naprawdę warto - mniej much na krowach = mniej much w oborze.

W takim razie ja używałem inny środek o takim samym zastosowaniu, tylko on był w małych pojemniczkach o pojemnosci kilku mililitrów, jeden na jedną krowe. Tylko była w nim karencja na mleko. Z tego co pamietam to on był od wielu typów owadów nie tylko od much.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas się stosuje środek Cythio-Boricum czy jakoś tak to się pisze jest to proszek z którego sporządza się zawiesinę działa ok 2 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja teraz zrobię muchom dobrze pozamykam cała oborę 2 muchozole uruchomię patykami i zagazuje pomieszczenie na 3 godzimy mam nadzieje ze padną bo już wejść nie można jak sie wejdzie to na rekach nogach wszędzie lezą do nosa a krowy obsiedniete u was tez tak jest u mojego sąsiada to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

u nas ostatnio much jest tyle co zawsze ale bąki to przypuściły frontalny atak . nie można krowy wyprowadzić ani koni wypuścić nawet do obory sie pchają. najgorsze są takie zielonkawe bo po ich ugryzieniu jeszcze jakiś czas sączy się krew. ale co roku tak jest to i w tym musi być wczesną wiosną meszka a potem bąki a na jesieni plaga komarów. mi się zdaje że to przez tą jeb..ą ukrainę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja nie wiem przez co czy przez kogo ale to już nie idzie wytrzymać gdyby nie jaskółki to zagazuje te pomieszczenie nie ale szkoda mi ich wiec narazie została mi walka typu na łopatę trochę ropy zapalarka i pod sufitem przejadę i trochę tego wypalam i lepy. lep powieszę to za 1h jest pełny już niema miejsc na inne muchy tyle tego jest a co rok to więcej tych owadów :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jest dobre. Pryskasz tym oborze. Na 3 tyg nie masz jednej muchy w oborze. Tylko trzeba dokładnie W S Z Y S T K O opryskać, bo w ominiętych miejscach będą muchy siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj