Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawlo13571    0

Ja już po pierwszym pokosie, ale trzeba przyznać pogoda dała popalić. Zbiory bardzo dobre. Fajnie jak by tak zboża sypały w tym roku :)

Kuba1212    13

Fakt, trawy wyrosły, - tylko z 2 ostatnich łąk siano było dość kiepskiej wartości. Ale co cieszy, w końcu oddają łąki które zawsze wypaliło, odbudowują się teraz.

monia104    8

Pierwszy pokos skończony w zeszłym tygodniu. 81 bel z 3,5 ha. Stare łąki były trochę gorsze, ale za to siewki się postarały :) i w sumie jest ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

Ja dziś za czołem drugi pokos i mogę powiedzieć że trawa piękna , po tylu opadach wyrosła no i dałem azotu po pierwszym pokosie. Teraz oby pogody było z jeden dzień i zwinę

PeterG14    114

Ja będę miał akcję II pokos jak tylko po tym deszczu obeschnie. U mnie również ładnie się zapowiada. Do pokonania mamy niecałe 20 ha

Ursus11    19

10ha pod wodą 1 i 2 pokos. Do tego grad mi zniszczył wszystko. Chyba już koniec tej zabawy.

Gość leghorn   
Gość leghorn

Pozazdrościć tym co będą rozpoczynali II pokos. Ja jeszcze I nie skończyłem, do koszenia pozostało 4 ha :(

Piotrek1975    318

Drugi pokos zaczęty ale co z tego jak pogoda do d**py zero słońca i chłodno , leży drugi dzień i nic nie obeschło. Potrzeba dzień pogody i zebrane.

Rolnik1973    1275

Ja też nic nie ruszał bo woda. Ciekawie kiedy suche lato zawita. Znając realia to nim woda opadnie to znowu się zadeszczy.

pawelol111    712

10ha pod wodą 1 i 2 pokos. Do tego grad mi zniszczył wszystko. Chyba już koniec tej zabawy.

Ubezpieczyłeś uprawy?

Pierwszy pokos sprzątnięty, na 2 trzeba czekać z miesiąc.

Ursus11    19

Ubezpieczyłeś uprawy?

Pierwszy pokos sprzątnięty, na 2 trzeba czekać z miesiąc.

Nie. Jak bym ubezpieczył to bym nigdy nic na tej gospodarce nie zarobił/

pawelol111    712

Jakbyś ubezpieczył to otrzymałbyś odszkodowanie. Teraz nie masz nic. Musisz czekać rok na kolejne zyski a pakiet od gradu i deszczu nawalnego nie kosztuje dużo.

Edytowano przez pawelol111

Kuba1212    13

Z tymi odszkodowaniami to różnie bywa. Od gradu bezproblemowo, ale od wymożenia ciężko znaleźć sensowną ofertę. I trzeba to w odpowiednim terminie.

20 arów leży w kopkach. :D

Edytowano przez Kuba1212

danielhaker    823

Tegoroczna pogoda "dotknie" chyba każdego- zarówno tego, który jeszcze próbuje kosić I pokos jak i tego, który skosił I pokos do 20.05 a teraz czeka na pogodę do skoszenia II.

U mnie udało się skończyć I pokos tydzień temu. Tylko 10% było zebrane po deszczu (na szczęście tylko jednym deszczu).

Na drugi pokos na razie nie ma pogody.

Sąsiad mając 3,60ha łąk nie ma jeszcze ani jednej belki tegorocznego siana. 1ha krowami spasł, 0,5ha zwiózł wozem i na bieżąco krowy zjadły, 0,9ha od maja w wodzie a 1,2ha leży skoszone, po niedzieli zacznie gnić.

sxAnia    29

My nie mamy jak to mówią "gadziny" ale była oferta na sprzedaż 11 ha łąki w bardzo dobrych pieniądzach no i kupiliśmy. Teraz trzeba będzie załatwić sprzęt od wujka, skosić to, wysuszyć i sprasować :)

BizonFan321    374

Gospodarstwo w , którym kładzie się nacisk na jakość i ma najlepszą wydajność w powiecie właśnie zbiera II pokos:)

Spyke1004    1

Ja już drugi pokos sprzątnołem na sianokiszonke z pola a mam jeszcze 2.5ha łąk torfowych co woda ciągle stoi i nie wiadomo kiedy sie zetnie pierwszy pokos

Marcin133    21

U mnie drugi pokos zebrany bez deszczu jak i pierwszy także jest dobrze...ale ogólnie w okolicy ludzie nie ciekawe plony zebrały..na samochodzie co przyjeżdża po mleko na trasie ma tysiąc litrów mniej...pewnie chociaż z kwotą będzie spokój w tym roku ;)

mlodyhef    143

U mnie I pokos zebrany na większości łąk, ale zostało 5 ha przy strudze, która wylewa co roku jak cholera, a w tym roku to już w ogóle zdecydowanie przesadziła. Z tych pięciu hektarów, trzy skosiłem z tydzień temu, ale dopadało i nici z tego niestety. Jak w sieprniu zbiore I pokos z tamtych okolic to będzie dobrze. :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???