Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedy zaczyna sie pierwszy pokos traw

pawel101210    0

Kaziu pierwszy pokos się zaczyna jak trawa duża urośnie :) u nas zwykle pierwszy pokos przypada na koniec maja, a czasami nawet początek czerwca.. U nas już trawa ładnie rośnie po nawozach i jeszcze w nocy pada deszcz więc myślę że może da radę po 25 maju wjechać w łąke a jak będą deszczowe sianokosy to w czerwcu będziemy ciąć pierwszy pokos

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1275

A ja to pewnie skoszę raz gdzieś w sierpniu, bo nie mam bydlaków i pójdzie na podściół świnkom. Ot takie czasy, kiedyś się kosiło 3x a teraz wcale nie potrzebne.

A ja to pewnie skoszę raz gdzieś w sierpniu, bo nie mam bydlaków i pójdzie na podściół świnkom. Ot takie czasy, kiedyś się kosiło 3x a teraz wcale nie potrzebne.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ile dobrze pamiętam to ma być skoszona i zebrana trawa do końca lipca. Inaczej możesz narazić się podczas kontroli.

Rolnik1973    1275

A oni tam się znają, powie się że to druga narosła, jak 7 lat nawozu nie było to duża nie narasta.

danielhaker    823

To masz ekologiczną trawę :P

Nie ma chętnego u Ciebie na wydzierżawienie tej łąki?

Rolnik1973    1275

Każdy by oddał, a nie ma komu brać, pola to by wzieli, a jak te łąki po 8km od domu i to jeszcze po korzeniach przez las droga. Koło domu to tam ktoś wypasie krowami a co niedojedzą to się kosi i na podściół idzie świnie co lepsze przebiorą.

lolek200    3

dzisiaj byłem na łakach, mysle ze od 20 maja mozna juz mysleć o koszeniu :) myslałem ze sie opozni przez zime ale widać obornik daje rade, wszystko powinno być w terminie :)

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Runder    8

Ja również mam 2 hektary łaki co nie widziała nawozu już wiele lat i co roku koszę ja raz na ściółkę do świń gdzieś w czerwcu. Potem gospodarz co ma ją blisko domu kosi drugi raz ale przeważnie zbiory słabe. W tym roku po ostatnich ulewach to jeszcze na niej mjejscami woda stoi więc nie wiem kiedy wejdę może wydzierżawię nie ma co paliwa marnować mam ją 4 km od domu :) Może ktoś chce to pisać na priv ;)

nie    571

trawa rosnie jak szalona chyba za tydzien bede kosil

Kuba1212    13

W tamtym roku w dołkach rosłą jak szalona, a teraz na górkach, bo na dołach woda... mam nadzieję że w tym roku parę łąk, które mnie zawodziły ostatnimi czasy, nadrobią te dołki. Moze za dwa tygodnie będzie koszenie- o ile będzie ciepło, bo wilgoci im na razie nie zabraknie.

Piotrek1975    318
Napisano (edytowany)

U mnie trawy piękne,po niedzieli myślę z ciąć ze dwa ha przed domem.

Edytowano przez Piotrek1975

dawid109    0

ja tez myśle żeby na sobote coś skosić bo łąki już są ładne. ale to zaleeży od pogody .

mazowszak    20

Ja będe kosił po niedzieli żyto i troche trawy zetne bo mało paszy ;) A tak naprawde zaczną się sianokosy po 20 maja na dobre.

ZUCH1234    72

Panowie w mojej okolicy żyta juz pokoszone wczoraj skosiłem trawe kupkówkę na sianko a za dwa tyg to ja bede lucernę i koniczyne kosił

gadek5228    132

Trawa rośnie jak szalona, dzisiaj w ogródku kosiłem 2 pokos, i to bez nawozów :P Na polu też się pięknie zapowiada szczególnie po rozsianiu saletry i deszczku.

danielhaker    823

Zawsze do końca maja pierwszy pokos był skończony. W tym roku nie wiem czy trawa zdąży urosnąć. Na razie za mało deszczu jest i trawy niechętnie rosną.

Sianokos12    384

mało deszczu ? u nas jest go troche za duzo owies wygnił ale za to trawy sa bardzo dobre :)

pawel101210    0

U mnie był cały tydzień upalny aż do dziś w nocy bo przyszła burza i popadało :) w tym roku trawa już całkiem ładnie rośnie ale jeszcze z koszeniem trzeba się wstrzymać żeby lepiej podrosła

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???