Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal19    0

ja przed niecałą godziną skończyłem robić sianokiszonke :P

pogoda dopisała :)

Belarusik    1

Ja już zaczełem kosić już w sobotę i zebrałem wczoraj a od jutra znowu zaczynam kosić około 15ha traw bo lucerny nie dostały jeszcze pąka więc trzeba zaczekać :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Miki7211    5

Ja wczoraj wieczorem skosiłem dopiero pierwsza trawę na razie wygląda nieźle zobaczymy jak będzie z plonem :P

sebe1033    62

Skosiliśmy w sobotę niestety końcówkę w niedzielę (poprzez złom kosiarkę samasz spsuła sie znów) i zbieranie w poniedziałek. Plon z takiej samej powierzchni o wiele mniejszy, o 1/3 i suchsze było niż w tamtym roku

Dodi    105

Ja też już większość pokosiłem, ale objętościowo tej trawy jest mniej niż w tamtym roku :P

WAL    1

My skosiliśmy prawie 30 HA. wczoraj zbieraliśmy do 3 w nocy żeby zdążyć przed deszczem. A dziś od rana woziliśmy na 2 przyczepy jedna kolegi druga nasza i idealnie wyrobiliśmy się przed deszczem :P:) Jeszcze zostało koło 17 HA. ciekawa jaka pogoda będzie, ale coś słyszałem że sianokosów już w tym tygodniu nie będzie :) .

A wy zdążyliście przed deszczem pozbierać, jak tam sianokosy przebiegają?? U nas to były ostre sianokosy w 2,5 dnia 30 HA skoszone, przetrząśnięte, ograbione, zebrane, i nakryte :) . ale pracowaliśmy cały czas

wsk125ccm    11

na pryzmę to można dawać czadu, ale w belki się schodzi niestety :P U nas 46 belek + 23 na usłudze - całe nic :)

Trawy podobne do zeszłorocznych.

WAL    1

No na pryzme dawaliśmy ostro. ci co rozgarniali i ubijali to ledwo co się wyrabiali nim następna furka przyjechała :P

No w belki niestety to racja schodzi się dużo dłużej, ale jak jest dobra organizacja i dużo kierowców to nie jest źle.

jeden ograbia, drugi zbiera, trzeci i czwarty zwożą belki, a piąty owija od razu :) A tak apropo traw to nie narzekamy, bardzo ładne

marcint19    3

no u nas dzisiaj mieli zbierać ale niestety trochę zmokło więc trzeba poczekać aż przeschnie :P ale myślę że pogoda dopisze nie jest dużo jakieś 10ha

wsk125ccm    11

nom, a my dawaliśmy 2 ciągnikami we 2 kierowców, bo ciapek jeszcze w częściach :P

U nas wszyscy narzekają na tegoroczne trawy - zawsze narzekają :)

macin87    42

Ja już w sumie zrobiłem 60 bel sianokiszonki (ale to dopiero 1/3 tego +sino ?, a pogody nie ma :P ). Trawy na stałych użytkach marne (wszystko przez zimny maj, bo na wilgoć nie nażekam), ale na sianych to nawet super- miejmy nadzieje że w potrawiu będzie lepiej (jak będzie padać :) )

WAL    1

na pewno będzie jeszcze lepiej :P My sie nie martwimy bo u nas stoi te 17 HA a reszte zdążyliśmy zebrać, ale kiedyś trzeba będzie to skosić

bodzio1108    79

Ja przed wczoraj skosiłem 6ha, miało być wczoraj zbierane, ale padało. Zaczeliśmy dzisiaj, przed południem pokropiło, ale robiliśmy dalej bo była nadzieja że już padać nie bedzie, ale jak sie rozpadało to dopiero teraz przestało. Z tych 6ha zostało na wałkach jeszcze ze 2ha i pryzma taka 'rozgrzebana' i co dalej robić? jutro podobno też ma padać :P

qazi    57

robić w bele, bo to co masz już zebrane byłoby już owinięte i deszcz nie straszny aż tak bardzo

gryfel    5

Skosiłem trawę w poniedziałek 20ha a tata zaraz ją przetrząsał i zbierałem we wtorek i środę przyczepą do silosu.

rafffffff    5

ja dzis zrobilem pierwsze 42 baloty, rano slonecznie prasowanko bylo, a popoludniu owijanie szlo troche w deszczu ale godzine temu skonczone:) C-360 w dupe dostala ale dala rade z podnoszeniem i to mnie szczegolnie cieszy bo bele mialy spokojnie 700kg albo i wiecej...ufff

Od poniedziałku susze siano i cały czas pada. zgrabiłem je na dość grube rządki. Gdy przestanie padać moge to suszyć dalej, aby uzyskać dobrej jakości siano? :P

juzio    0

ja mam do skoszenia ok30 h wszystko stoi bo pada dzis miałem zaczac ale sie nie udało moze w poniedzialek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???