Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    318

U mojego sąsiada też moknie tydzień ale w kupkach nie jest. Już prawie było suche a tu deszcz zaczął i po ptokach, jego jakość pozostawi wiele do życzenia o ile w ogóle będzie się nadawało jako pasza.

Edytowano przez Piotrek1975

PeterG14    114

Dzisiaj wyrwałem 1.5 ha na kiszonkę. Wydało 31 bel także nie jest tak źle. Pewnie znowu co niektórzy mnie zwyzywają, że pracuję w święto ale jutro jadę z bratem wujem i ojcem porobić kupki żeby choć trochę siana wyłapać.

Klepk995    171

u mnie siano nadal w kopkach stoi i czeka na lepszą pogodę ale czy się doczeka to nie wiem :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

Straciłem cierpliwość do tej pogody. Rano pojechałem do 2 znajomych i załatwiłem przyczepy samozbierające, za godzinę jadę przewracać i zaraz jak przewrócę zgrabię w wałki. Kuzyn z wujem przyjadą z przyczepami, zbiorą i zwozimy dosuszać w stodołach i wiatach. Myślę, że z 5 przyczep będzie.

grzegorz132    9

jeden sąsiad dzis zebrał ... a drugi się spóżnił ..pewnie liczyl na jutro ...a tu wieczorem kolo 19-20 ładna ulewa była hehe

Michal97rolnik    396

ja wczoraj troche zebrałem siana jeśli to można nazwać sianem.Dobrze że prasowałem na drabinkę bo tak bym nie zdążył przed deszczem

Prezes1352    14

Ja jutro kosze reszte łąk i sieczkarnia zbiore bo ciągle pada a nie mam zamiaru czekać bo jeszcze ponad 20ha zostalo.

milanreal1    290

No a u mnie dopiero dziś w nocy spadł deszcz. Jestem strasznie zdenerwowany, od kilku dni zapowiadają deszcz, czekałem z koszeniem a była idealna pogoda... A na lace stoją bezwartościowe badyle.

damian40000    85

w maju raz padało i teraz pierwszy deszcz w czerwcu to trzeba mieć duży talent żeby nie zebrać trawy do tej pory.:)

klama    4

Ja część zebrałem w sobotę, lecz było troszkę wilgotne a wczoraj resztę zebrałem przed deszczem :) Koszone było tydzień temu w piątek. Jeszcze jedna łąka do koszenia. Mam nadzieje że pogoda będzie lepsza :) Pierwszy deszcz chyba u ciebie. U nas odkąd skosiłem to często padało. Jak już było w miarę suche to po południu przepadało. U nas większość ludzi jeszcze nie pokosiło.

Edytowano przez klama

milanreal1    290

w maju raz padało i teraz pierwszy deszcz w czerwcu to trzeba mieć duży talent żeby nie zebrać trawy do tej pory. :)

Na łąkach torfowych w maju nie ma co zbierać. Dopiero na początku czerwca można kosić, i od początku mówią deszcze których nie było.

milanreal1    290

Na trawach siewnych na pewno. U mnie na torfach teraz dopiero mietlica biaława zaczyna wyrzucać wiechę. Ale wiechliny już zdrewniały.

KARGO    81

Ja zawsze sprawdzam pogode dzień przed i jeszcze tego samego dnia w necie gdzie jest nawet prognoza godzinowa i prawie zawsze sie sprawdza bo taka w TV to szkoda czasu oglądać mało wiarygodna. Ja pierwszy pokos zebrałem 19 maja i na początku lipca pewnie drugi trzeba będzie kłaść. Ja tez mam trawę na torfach i jeszcze szybciej doszła niz ta na polu tylko trzeba wcześniej nawozić i odp. nawożenie a urośnie. Normalnie nie wiadomo śmieć sie czy płakać jak sie widzi co ci ludzie zbierają z pola nie dość że stary badyl to jeszcze deszcz wpadał tam kilka razy. Na Pewno będzie z tego mleko a krowom życze smacznego ;)

mariuszd93    489

Ja zawsze sprawdzam pogode dzień przed i jeszcze tego samego dnia w necie gdzie jest nawet prognoza godzinowa i prawie zawsze sie sprawdza bo taka w TV to szkoda czasu oglądać mało wiarygodna. Ja pierwszy pokos zebrałem 19 maja i na początku lipca pewnie drugi trzeba będzie kłaść. Ja tez mam trawę na torfach i jeszcze szybciej doszła niz ta na polu tylko trzeba wcześniej nawozić i odp. nawożenie a urośnie. Normalnie nie wiadomo śmieć sie czy płakać jak sie widzi co ci ludzie zbierają z pola nie dość że stary badyl to jeszcze deszcz wpadał tam kilka razy. Na Pewno będzie z tego mleko a krowom życze smacznego ;)

Na szczęście twoje krowy nie będą musiały tego jeść :P . Moje siano też gnije :( i do koszenia jeszcze trochę zostało, w maju robiłem sianokiszonkę i tylko trochę siana

benio1967    24

Ja zebrałem dokładnie 2 tyg.temu po święcie,siano nie widziało deszczu a jak kosiłem to się wszyscy śmieli że za wcześnie.Teraz od 2 tyg.codziennie z małymi przerwami leje i nie koszą.

marian2011    111

Już dawno nie zrobiłem siana w maju teraz się udało bez deszczu było tydzień bo potem już pokropuje co drugi dzień i o sianie nie ma mowy tylko zwijać ,a tak czy was nie denerwują te prognozy telewizja co chwilę pokazuje jednodniową kilku dniowe tylko co program to inna tam pada tu słonce w internecie sprawdzam na pogodnie i tvnmeteo i jedni podają słonce inni deszcz i ogarnąć to nie sposób aby sobie zaplanować sianokosy widac że mieli by problem podać pogodę jaka była wczoraj technika ich przerosła

damian40000    85

według new.meteo.pl wczoraj u mnie nie padało a dzisiaj cały dzień pokazywali deszcz. Wczoraj od 15 do 18 padało a dzisiaj nie padało wcale.

jacus    100

u nas od 12 dni pogoda barowa ale nikt sie tym za bardzo nie przejmuje, w calej okolicy zostalo pare krow.ja akurat 1 zebralem a reszy nie kosilem bo wiedzialem jaka bedzie pogoda, a zreszta siana jest polowa tego co zawsze-mroz i susza zrobila swoje i dopiero teraz trawa rosnie.

Zbysiu    7

ja dziś wykosiłem 4 ha drugiego pokosu nawet ładna trawa

miałem ciąć wszystko ale straszą opadami :huh:

Piotrek1975    318

Widzę że juz co nie którzy zaczynają drugie siano kosy dosyć szybko u mnie na dolniejszych kawałkach to ładna trawa ale po górkach było sucho i nie jest jeszcze za wysoka. Ja myślę o drugim pokosie około 13 może 15 lipiec ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???