Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Prezes1352    14

Aa to chyba że tak. Bo takto by się zagrzała przecież. Ja podobnie robie tylko zaczynam siecz rano i na jedną pryzmę. Na drugi dzień drugą i na trzeci dzień trzecią bo takto by się popsuła.

PeterG14    114

A u mnie się zbiera na deszcz. Z jednej strony dobrze bo niecałe 2 tygodnie nie padało a z drugiej to akurat jak skosiłem to musi padać. Jak nie będzie padać to ok. 5:00 jadę przegarnąć trochę przegarnąć zgrabiarką żeby ruszyć bo bardzo grube wały mam po rotacyjnej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

Ja wczoraj pokosiłem 3 ha , choć nie zanosi się dziś na pogodę to myślę że nie po pada i w czwartek zbiorę na suche siano. w moich stronach już ruszają z koszeniem.

gadek5228    132

Dzisiaj zostało ścięte 1ha łąki, pogoda u mnie upalna i pewnie w czwartek zbiór.

PeterG14    114

Właśnie skończone owijanie bel. Dokładnie 44 szt, z 1.4 ha. Super zbiór.

damian40000    85

a u nas dzisiaj zebrane 21 beli z 1.20ha koniczyna prawie wymarzła tylko trawa została. Trawy bardzo słabe może owsy będą lepsze.

Piotrek1975    318

a u nas dzisiaj zebrane 21 beli z 1.20ha koniczyna prawie wymarzła tylko trawa została. Trawy bardzo słabe może owsy będą lepsze.

Robisz kiszonkę z owsa? Komu to dajesz?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Kombinacie w Kietrzu już po pierwszych zielonkach :) Jeżeli chcecie zobaczyć akcję z pierwszego pokosu to zapraszam na Nasz kanał na YT , do którego link znajduje się na profilu :)

Michal97rolnik    396

dzisiaj położyłem kawałeczek trawy, jak się później okazało podczas wałowania zaczęło grzmieć ale nie popadało, a zanosiło się na duuuużą burzę

gadek5228    132

Dzisiaj po południu zaczęliśmy prasować, zrobiliśmy 7 bel i deszcz z gradem wygnał nas z pola <_<

Filipoo    14

I 6-ty hektar leży, jutro ciąg dalszy, i chyba pociągnę jednym ciągiem wszystkie łąki i w przyszłym tyg by się zakończyło prasowanie :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z 1,3ha trawy+lucerny skoszone,zbelowane i owinięte.Pozostało jeszcze 5ha,ale z tym narazie poczekamy.

marb80    2

U mnie w okolicy jeszcze nie koszą bo prawde mowiąc nie ma co, ja dzisij skosiłem 1,5ha pierwszy w okolicy i powiedzac na 1/3 łaki na gorkach to takie marne ze... chociaż nawożenie było odpowiednie, w moim rejonie od 1 maja nie spadl pożadny deszcz więc nie ma co sie dziwić. Slyszałem dzis w radiu (RMF) ze żywnośc ma podrozec bo w niektórych regionach kraju jest susza i do połowy czerwca obfitych deszczów nie widac, zeby tylko sie nie sprawdziło...

milanreal1    290

No bo częściowo się zgadza. U mnie są tak ogromne niedobory wody że za swojego życia takich nie pamiętam. Ale tych wiosen na karku nie mam dużo.

PeterG14    114

Dzisiaj skoszone 0.6 ha i od razu rozrzuciłem. Jak będzie taka pogoda jak dziś ( ciepło ale nie upalnie i lekki wiaterek ) to w niedzielę po kościele się zbierze.

Piotrek1975    318

Dziś skosiłem około 3 ha pół sie zrobi siano kiszonkę a resztę na suche, suche nie wiem kiedy da radę się zebrać ale w folie myślę że koło soboty powinno być.

kokoman0    59
Napisano (edytowany)

Dzisiaj wystartowałem sianokosami i ok. 2ha położyłem i przewróciłem pełną parą ruszam ok. 2 czerwca na razie strasznie sucho jest i dość słabo trawa rośnie.

Edytowano przez kokoman0

triplehhh    0

Ja narazie mam przestój bo musze coś zrobić z kosiarką bo mi wybije reszte szyb w 3P ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Załóż kratę na szybę , można łatwo zrobić takie coś :) Wiem , bo u wujka tak samo zrobiliśmy i działało :) A jak innym idą sianokosy :D ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się