Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pawel20    49

U mnie sasiad wczoraj juz skosił jakies 2 ha młodej trawy, po niedzieli pewnie zaraz zbeluje. My pewnie tez po niedzieli juz ruszymy. Bardzo nie ma co kosic, ale później tej starej trawy krowy nie chca jeśc w belach, a juz sie kłosi niestety.

Ja jutro bedę zbierał żyto na sianokiszonke bo już się prawie wykłosiło i trzeba owinąć a trawe to początek czerwca.

macin87    42

U mnie to juz trzeba kosić ale pogody nie ma ;) . Co to za pogoda ani to nie pada ani to słńce nie świeci. Mam nadzieje że po niedzieli będzie super pogoda :D bo inaczej g...niana sianokiszonka będzie z rozkłoszonej trawy

Wiadomość z agroFakt.pl

koyot23    0

witam, ja juz zyto skosilem i owinalem teraz czekam na trawe, ale slobo rosnie bo nie ma deszczu. Ale mysle ze tak za 2 tyg bedzie mozna chyba wyjezdzac na laki.

a mam takie pytanie jak robicie kiszonke z zielonki, bele czy silos? Ktora kiszonka wg was lepsza, z lilosu czy beli. Co do ceny jakosci i latwosci zadawania to chyba porownywalne metody. Wypowiedzcie sie na ten temat

milanreal1    290

A to na forum jest temat o sianokiszonce. Poszukaj, poczytaj i pytaj tam. Nie zaśmiecaj tego tematu.

bodzio1108    79

Ja żyto skosiłem w pryzme we wtorek, baliśmy sie że bedzie za stare, ale wyszło idealne ;) Wczoraj zaorałem, uprawiłem, dzisiaj na kawałku zasiałem owies dla krów na zielono, a na drugiej części jutro QQ :)

Niby susza jest, trawy są o wiele gorsze niż w zeszłym roku, ale jeszcze u mnie nie jest źle :D Co prawda na górkach jest mniejsza (ale jest), na dołkach w miarę niezła, a na tych sianych w zeszłym roku, czy dwa lata temu jest całkiem nieźle jak na taką susze :) Pierwsze koszenie planujemy po tej niedzieli w baloty jakieś 2ha, a reszta od następnej niedzieli w pryzme i potem na siano troche :) Ale planować to sobie możne, bo z pogodą jest różnie, a trawa nie może być za młoda, ani za stara :):)

DARKPANTER    5

Ja już zacząłem sianokosy i jutro zwijam belki sianokiszonki. A co do trawy to jest jej trochę, ale na młodych trawach, na starszych łąkach to pewnie trzeba jeszcze ze dwa tygodnie poczekać, chyba że trochę więcej deszczu spadnie to może wcześniej.

zetor10045    11

Poszukaj na forum jest wątek na ten temat ;) nawet dość obszerny.

przepraszam ale się pomyliłem i nie zauważyłem 3 strony postów jeszcze raz przepraszam za moją nie uwagę.

Pawel330    0

U nas w tym roku słabe trawy wszędzie.W zeszłym roku już pierwszy pokos miałem zebrany a w tym jeszcze rośnie trawa nawet sie nie kłosi ;)

Dodi    105

U mnie wszysko zaczyna się kłosić i jest nawet sprawa, tylko nie mogę zacząć kosić bo cały czas pada ;)

Wacek21    35

To sie ciesz ze u ciebie pada a jak przestanie padac to poslij deszcz tez do mnie ;)

u nas ladnie moze za tydzien cos sie skosi

Pawel330    0

wczoraj byłem na dzierżawie trawa na 70cm gęsta tdzień pewnie będe kosił jak pozwoli pogoda oczywiście ;)

Pawel20    49

U nas dziś ruszyły sianokosy pełna parą, aby tylko pogoda do konca tygodnia sie utrzymała.

mlody19    1

ja dzisiaj skosiłem pierwsze ha lucerni i troche trawy ;) ale pozniej deszzcyk troche popadał jutro myśle ża będzie dalszy ciag sianokosów 2009 :D

MartineZ    14

ja bede kosil w czwartek bo narazie czekam na jakies opady...ale trawy za duzo w tym roku nie ma...moglo byc lepiej ale gorzej tez....jakby nie dziki to nie byloby powodu do narzekania..

Wacek21    35

u nas to laki kosza w aktach desperacji jak juz siana nie maja a tak to w Kietrzu juz zbierali lucerne na kiszonke w sobote wiecej nikogo nie widzialem zeby juz zbieral ;)

milanreal1    290

U mnie przed tymi deszczami na ugorach ludzie pocięli trawy. Kłosiła się to ciąć trzeba było. Ale ilość trawy mimo na ugory jest słabiutka. Trawa mniej-więcej wielkości 2-3 pokosu.

gelo400    30

u mnie siane trawy są za***iste geste wysokie itp mozna kosic tylko deszcz... gorzej jest z tymi starszymi łąkami jezcze trzeba poczekac okolo tygodnia

DARKPANTER    5

Ja uważam, że nie ma co już czekać i trzeba kosić, trochę deszczu popadało, to drugi skos będzie lepszy. Oby teraz parę dni pogody było to się wszystko tata wykosi, a jak dojadę to będziemy sprzątać.

zdruj77    1

niektórzy jadą ale ja może za tydzień lub dwa a nawet trzy jak pojadą wszyscy to ja też

semos    11

u mnie w okolicy też jeszcze nikt nie kosi. Ja będę ruszał dopiero 2 tygodnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?