Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Duzy1    13

A czemu ma się nie udać

Tylko najlepiej ją skarmiać aż w lato bo dopiero wtedy dobrze się zakisi przynajmniej ja tak robię bo jak otworzę wcześnie to jest słabo zakiszona i byki słabo jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Duzy1 zgadzam się z tobą.

Napiszcie ile mieliście w tym roku siana oraz kiszonki.

Ja miałem rekordowo dużo bo 300 sztuk siana dodam że zazwyczaj to ok 150 więc jest spora różnica. Jest to zasługa wody zimono-wiesennej która zalała łąki. Tylko w ubiegłym roku miałem 40 balotów bo powódż była i reszte łak zalała a to co wyrosło to kosiłem i na gnój do porządku.

Jak wygląda sytuacja u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

panowie , a tak trochu z innej beczki, taki balot sianokiszonki, nieraz się zdarzy że się nie zakisi a popleśnieje, no poprostu przebity był czy cuś, czy on by miał jakieś wartości jako nawóz , rostrzepać po polu,i zaorać, czy coś on by dał??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Wartość jako nawóz to na pewno jakoś ma

A co do roztrzepania to wystarczy zdjąć folie i sznurki i niech tak poleży z miesiąc i wtedy robi się fajna próchnica wtedy go na rozrzutnik i na pole i bez problemu się roztrzepie

Jadę kosić IV pokoś ciekawe jaki będzie plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Urosła bardzo ładna myślę że 50-60% będzie te go pierwszego pokosu w tamtym roku było ok 70% więc uważam że warto

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Myślę, ze sianokosy zakończone sa? To teraz pochwalcie sie plonami. MI z 3ha udało sie zebrać 3 pokosy z pierwszego zebrałem mocno podsuszonej sianokiszonki 40 belek, połowa tego co w tamtym roku z pierwszego roku. Drugi pokos, to była bardzo cieżka, ale myslę, że udana walka o cena pasze. Ponieważ na drugi pokos przyszła straszna susza a była predzej posiana ok 600kg. saletry i łake po prostu wypalało, ale potem jakoś podratowalismy ja odrzywką w postaci płynej.Drugi pokos rósł 2 miesiące ale udało sie zebrac 27 belek. Trzeci pokos to już było tak "niech sie dzieje co chce" nie sialiśmy żadnego nawozu, ani odżywki ale było 20 snopków. Czyli z 3 pokosów zebrałem 87 snopków. Troche mało bo w tamtym roku 140, ale jakoś do kwietnia mi starczy sianokisoznki a potem może sie znów kupi gotowej. Więc teraz czekam na wasze relacje jaki był udany, lub nieudany ten sezon sianokosów dla was ;)

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W firmie w której dorabiam mamy jeszcze ze 100ha do zebrania dzis zawiozłem dwa transporty wilgotność ogromna 40% wiec dla mnie sianokosy skończą sie pod śniegiem :lol: oczywiście towar na biomase

http://pokazywarka.pl/2ctstb/

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Witam. Zakład to forum ponieważ już nie długo bedą sianokosy. Na kiedy planujecie pierwsze koszenie łąk ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

u mnie 15 maja 6ha idzie pod nóż :D


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To chyba u ciebie mrozu nie było. Jak narazie to nawet krów nie ma na co wypuścić a co dopiero kosić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ładnie łąki ruszają, bo i ciepło i mokro, ale wszystko w swoim czasie. na pewno nie skoszę wcześniej niż w połowie maja, ale co tu planować, wszystko będzie zależeć od pogody


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie też co dopiero odbiły łąki ale ciepło i mokro jest to tak mysle że ok. 20 maja sie zacznie jak co roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Na pastwiskach piękna trawa , pogoda sprzyja . Dziś mućki powędrowały pierwszy raz na pastwisko , a pierwsze koszenie na pewno w drugiej połowie maja jeżeli pogoda pozwoli :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Mojego brata sąsiad co roku zaczynał ciąć trawę przed 15 maja. A wczorej bratu mówił że rusza 5 maja jak będzie dobra pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

ja wcześniej ruszam bo mam posianą trawę z żytem i muszę kosić przed tym aż się wykłosi :)


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Łąki to zacznę kosić napewno po 20 maja, a mućki to może gdzieś za tydzień pomaszerują na pole :) Trawa pięknie rośnie,szczególnie tam gdzie przesiewaliśmy w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

u mnie trawa ruszyła już z dobry tydzień temu,ale przystopowała, nie widać by dalej ciągnęła o góry i pewnie tez w drugiej połowie maja się ruszy z koszeniem, u mnie to jeszcze na 25% woda stoi :blink: i co zrobić? jak będzie mokrawo to chyba z powrotem 3011 dostanie bliźniaki, będzie trza przekombinowac przyczepianie rotacyjnej by wystawała po za bliźniaka, jak podeschnie to mała zbierającą się wywiezie tam gdzie sucho,eh przechlapane :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

u mnie trawa ruszyła już z dobry tydzień temu,ale przystopowała, nie widać by dalej ciągnęła o góry i pewnie tez w drugiej połowie maja się ruszy z koszeniem

A moja właśnie coraz lepiej rośnie bo w sobotę rozlałem szambo a w niedzielę deszcz popadał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj