Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samczyk1991    82

a co robiłeś jak gdy wcześniej była ładna pogoda ? za jaja się drapałeś :lol:

sporo ludzi tak zwlekało i wiele będzie teraz czekać na pogodę ;[

Mieszkasz w moim regionie, że lepiej wiesz ode mnie jaka była pogoda i czy trawa wtedy nadawała się do koszenia ? <_<

Mieszkam na północy i my raczej jako ostatni zaczynamy wszelkie prace polowe, w porównaniu do innych regionów Polski ;)

Piotruniu25    1059

U mnie już 2 pokos krowy jedzą,kończyna i łąka ładnie odrasta więc nie ma co narzekać na brak deszczu. :rolleyes: jeszcze żeby się o pogodziło bo nawóz nie rozsiany na łące. B)

Wiadomość z agroFakt.pl

jaguar235    5

U mnie już na połowie łąk od tygodnia 3 pokos rośnie bardzo ładnie jak będzie tak dalej to może 5 pokosów zbierzemy

andrzej612b    87

No proszę w w.mazowieckim pięć razy potraw zbierają - to gratuluję , nie zazdroszczę nakładów pracy i kosztów paliwa ....

dawid109    0

ja miałem kosic dzisiaj drugi pokos bo juz na jednej łaca taka ładna trawa ale pogoda taka w kratke nerazie jest :)

damian40000    85

U mnie już na połowie łąk od tygodnia 3 pokos rośnie bardzo ładnie jak będzie tak dalej to może 5 pokosów zbierzemy

A jakie plony osiągasz z hektara przy tylu pokosach? Chyba bardzo mała trawę kosisz.

Edytowano przez damian40000

Skamp    0

heh... miałem dziś kosić ale jednak musiałem w domu zostać... ach ta pogoda..

Piotruniu25    1059

heh...miałem dziś nawóz na łące siać ale musiałem jednak zostać w domu...ach ta pogoda.

Nie wiem gdzie wy mieszkacie że już 2 pokos kosicie ja nie dawno pierwszy skończyłem.

jaguar235    5

A jakie plony osiągasz z hektara przy tylu pokosach? Chyba bardzo mała trawę kosisz.

Z pierwszego pokosu(cięta 6 maja) miałem 14 beli z hektara, a z drugiego pokosu miałem 18 beli. Trawa koszona tuż przed wykłoszeniem, użytkowana 2 rok.

damian40000    85

to pogratulować musisz mieć dobre ziemię. U mnie ledwo po 15 z młodych ugorow cięte koniec maja. A z drugiego nie da po 10 nawet.

akaku    69

U mnie z drugiego tyle urosło, że nie warto kosiarką jezdzić. I co mam teraz robić, bo trawa sie wykłosiła a miejscami wypalona jest

akaku    69

Czyli jak sie trawa wykłosiła to kosić to? Moze z 3ha z 10 snopków bedzie

danielhaker    827

To teraz będziesz czekał aż ci ta wykłoszona wyrośnie i zrobisz z 3ha 50 belek? A trzecie nie zdąży urosnąć albo poczekasz dłużej i będzie już stare że krowy nie będą chciały ruszyć.

Kiedy kosicie trzeci pokos? Chodzi mi o termin, kiedy najpóźniej można skosić żeby najlepszą miało wartość. Pytanie do tych którzy koszą 3 razy

Pawel20    49

U na dziś poszło koło 2ha z II pokosu, trawa 15/20cm ale się już wykłosiła i trzeba robić miejsce na kolejną.

Filipoo    14

wy juz drugi a ja dopiero jutro zaczynam zbierać pierwszy pokos :D mam połozone około 10 ha do konca tyg mysle ze wezme reszte czyli około 13-15 ha rachube zgubiłem <_< w srode zaczne kosic w cartek ciag dalszy i mysle ze w czwartek skoncze to w sobote niedziele no moze poniedziałek i posprzatane bedzie SIANO NA SPRZEDAŻ chetni pisać woj. wlkp powiat szamotulski brac z pola bo niechce mi sie tego ładowac do stodoły a i tak wszystko nie wejdzie :huh:

Duzy1    8

To teraz będziesz czekał aż ci ta wykłoszona wyrośnie i zrobisz z 3ha 50 belek? A trzecie nie zdąży urosnąć albo poczekasz dłużej i będzie już stare że krowy nie będą chciały ruszyć.

Kiedy kosicie trzeci pokos? Chodzi mi o termin, kiedy najpóźniej można skosić żeby najlepszą miało wartość. Pytanie do tych którzy koszą 3 razy

Trzeci zbieram koniec sierpnia a czwarty około 10 października

danielhaker    827

A ten czwarty to ci krowy jedzą? Bo u mnie w tamtym roku pod koniec września był zebrany 3 pokos (ładna trawa ale już brązowiała) i krowy nie za bardzo się za tym oglądają.

Filipoo    14

2 ha zebrane 21 balotów takich o sr 140cm i dośc ubite czyli tak w miare wiecej nie dałem rady małe problemy z prasa :( od samego pocxatku cos szło nie tak ;[

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???