Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kobra89    66

No ja wczoraj 2 ha skosilem gdzie dało się wjechac, bo ledwo ucielkismy z bagna :), jutro jeszcze jakies 3 ha, i licze na poniedizalek jak ściągnie wode to kosze wszystko z 10ha na raz,

zetor10045    11

My w tym sezonie zebraliśmy 155 bel sianokiszonki i 22siana średniej jakości, dziś wykosiliśmy wszystkie kawałki na które da się wjechać i pracować bez niszczenia łąki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

darek16    3

no kobra to beluj, bo burze idą do naszego regionu i chyba będzie padać przez najbliższe 3dni.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas siano pod deszczach ale zebrane. :) Nie wiem ile dokładnie było, ale pewnie jedna nie pełna przyczepa. :) Na jakiś czas maciorom starczy. :)

Filipoo    14

witam  :) szybka zmiana planów :) 2ha juz lezy nawet przewrócone :) jutro ma być upał i w pojutrze myślę ze w piatek pod wieczór bedę balotował a najpózniej w sobote :)a tylko 2ha pokosiłem bo chciałem sprawdzić jak maszyny działają tzn przetząsacz i prasa i przetzasacz super 30 min roboty na 2ha :)

grzegorz132    9

Witam, my w tym roku już zebraliśmy 1 pokos i się zastanawiam jak długo ma się zakiszacz w belach ??

Mam również takie pytanie, na kiszonkę z jęczmienia z peluchą jako gps w belach to kiedy to na polu ciąc jak się kłosy jęczmiena pojawią czy jak już jest liść flagowy ??

Folenka    1

U mnie też prawie całe pierwsze koszenie zakończone, wyszło 160 bel sianokiszonki, 22 siana i 3 przyczepy siana luzem. Zostało kawałek łąki na siano, ale to po weekendzie dopiero. Wszystko zebrane przy pogodnym niebie, w tym roku się pofarciło, bo w zeszłym wszystko zmokło i to nie raz :)

samczyk1991    82

W dzień grzeje, aż nie idzie wytrzymać, a po południu burza i tak prawie codziennie. Skosiłem na szczęście tylko 60a, schnie i zalewa angry.gif

milanreal1    290

A u mnie jutro 1 ha do sprasowania, 0,8 ha dziś skoszone jutro chciałem skosić resztę a ojciec że nie.. a wkurza mnie takie zbieranie małej ilości pola co 2-3 dni...

kobra89    66

Ja wczorja jakoś przepłynołem po torfach jako pierwszy i nie było tak tragicznie :), no już w domu mam z 8ha kaszanki (luks).

Filipoo    14

no wczoraqj ściągłem 2ha 19 belek wyszło ale cos mi się wydaje ze cięzkie byłobiggrin.gif zetorek 3011 szpila na tył około 1,5m i ledwo co niektóre podnoił a przód w górze przy najmniejszym ruszeniu do przodu. jak myślicie ile mogą wazyc te baloty??

jaro    163

@kobra89-eee tam-widocznie słabe masz torfy :)-ja co prawda mam pokoszone ale ludzie w okolicy jeszcze nawozów nie posieli :)-w ubiegłą niedzielę topiłem się jakieś 40 do 50 razy :) przy zwożeniu bel...

Wacek21    35

U mnie poszło juz około 3ha łak zebrane tez troche kostek siana, po niedzieli kosimy dalej puki pogoda jest :)

macursus    111

Ja mam zebrane 3 ha, skoszone 9 ha a pozostało jeszcze 38 ha do koszenia, czesc na siano czesć na kiszonke. Juz mam kiszonki 64 beloty tegoroczne, a trzeba około 400 kiszonki i siana 500 sztuk.

milanreal1    290

Popieram @jaro. Słabe te torfy, wczoraj pojechałem kosić dalej to tylko melioracje kołami na głębokość łydek, kolan zrobiłem :) Ale teraz może przynajmniej szybciej obeschnie.

martinezo    16

ja zaczynam kosić w tym tygodniu- o ile znów pogoda nie pokrzyżuje planów :) jak do tej pory nie było szans wjechać na łąkę :) wszystko pójdzie w pryzmę

zetor10045    11

My wczoraj skosiliśmy resztki jeśli pogoda pozwoli to przez najbliższe dwa dni zbiorę i będzie po sianokosach, co prawda został mi kawałek co zawsze jest ok 5 beli, ale tam nie próbuje wiecheć nawet najwyżej wykosi się z kolejnym pokosem :)

Konrad9922    0

My skosiliśmy 16 ha w czwartek tydzień temu a w sobotę zrobiliśmy to w pryzmę . W pon skosiliśmy 5 ha i zrobiliśmy to w wtorek w belki.A w czwartek skosiliśmy 7 ha i zrobiliśmy to w kostki :)

gryfel    5

To kiedy on zbierał pierwszy pokos? Jaka była wielkość trawy zbieranego przez niego drugiego pokosu?

samczyk1991    82

Moje sianko leży 8 dni na polu i zaraz zacznie gnić angry.gif

Jutro ja albo ojciec, będziemy kosić 5ha na sianokiszonkę i jak nie będzie pogody to i tą trawę co niby jest przeznaczona na siano pójdzie na sianokiszonkę wink.gif

A u mnie jutro 1 ha do sprasowania, 0,8 ha dziś skoszone jutro chciałem skosić resztę a ojciec że nie.. a wkurza mnie takie zbieranie małej ilości pola co 2-3 dni...

To ja mam tak samo z moim ojcem unsure.gif

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?