Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Henius91    584

heh ja jeszcze nic nie ruszylem. prasa przygotowana (naprawione wszystkie awarie :mellow: ) a tu ciagle pada. jeszcze pare dni temu nie narzekalem bo deszcz sie przyda ale powoli mnie to irytuje :[ kukurydza nie rosnie bo za zimno no i siana tez nie idzie robic. a wczoraj chcialem skosic co najmniej 5-6 ha trawy ale dobrze ze od rana byla nie ciekawa pogoda bo bym sie skusil :lol:

MartineZ    14

u mnie dzisiaj tata kopal w sianie mam nadzieje ze jeszcze pogoda wytrzyma przez 4 dni moze do tego czasu sie wyszuszy ale obserwujac ta pogode w tym roku to watpie ze z tego siana cokolwiek bedzie

kobra89    66

No i d*pa z moich panow na sianokosy, deszczowo do konca Czerwca, wiec moge zapomniec o wjechaniu na lake;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

Normalnie cud!! :D od wczoraj od 12.00 swieci slonce :lol: dzisiaj ojciec zapina kosiarke i jedzie kosic 3 ha na siano nie ma co czekac bo taka piekna pogode zlosza tylko do srody potem jeden dzien deszczu i znowu upaly :mellow: Pozdrawiam wszystkich i licze ze u was rowniez wyjzy slonce :D

kobra89    66

Zanim wjade to z tydzien slonca trzeba;D, wody po kostki stoi jak wczoraj chodzilem.

jaro    163

Leje-sianko schnie :lol:-na razie niecałe 10 ha skoszone-a miało być tak pięknie-planowałem prawie cały pierwszy pokos w sianko wrzucić a tu pewnie trzeba będzie wojenkę podjazdową :D prowadzić :mellow:.

rino    1

Tak czytam i dochodze do wniosku ze cos późno sie zabraliscie za ten 1 pokos trawy. Ja sciolem ok 15 maja, jak sie zaczynala kłosić a teraz drugi pokos jest do kolan, i mysle ze wcale nie bede mial mniej trawy niz ci co czekali az 1 pokos jeszcze podrosnie, a tymbardziej ze czym starsza trawa tym gorsze parametry. Wiadomo ze z pogoda kiepsko ale na sianokiszonke to mozna było zdazyc. Pozdrawiam

kobra89    66

Kolego RINO, wiesz u mnie 15 maja to trwa dopiero do kostek byla, bo moje laki sa zaczpscie mokre i zimnie, No i ta pogoda.

koses    2

15 maja to z trawy kosiarka nie dała by z czego pokosu ułożyć na zimnych torfowych łąkach a dzisiaj byłem na łące w piątek koszonej to woda na dołkach a górki nasączone jak gąbka normalnie tragedia :mellow:

Henius91    584

u nas 15 maja to koniczyna na polowych kwitla i nie mozna bylo kosic a co dopiero na torfach.

rino    1

No ja rozumie ze na łakach to póżniej bo sam mam lake ktora niedawno kosilem.

To nikt z was nie ma ugorów na gruntach ornych?

Henius91    584

ugorow?? to znaczy lak?? ja mam ok 8 ha lak na gruntach ornych i przciez pisze ze 15 maja to koniczyna na gruntach ornych nie nadawala sie jeszcze do koszenia.

darek16    3

no my jakoś zrobiliśmy sianokiszonkę wczoraj ,zdążyliśmy z belować przed deszczem ale już z zwiezieniem i owinięciem to nie ,owijaliśmy w stodole i jeszcze na polu jest trawa.

Janek147    2

Mysmy skosili 1ha 25 maja ale przez 2 tyg. padało i wszystko nam zgniło, a kiszonke to dopiero 9 czerwca zrobilismy.

jankris    10

Czy jest sens belować siano-kiszonkę która już od dziesięciu dni leży na łące i zrobiła się blada jak słoma. Dodanie zakiszacza coś pomoże. Czy krowy zechcą to żreć?

MartineZ    14

mysle ze nie bedzie to za dobra pasza....krowy moze zjedza ale nie chetnie i duzo z niej nie bedzie(albo ogranciza sie przyrosty-bydlo miesne albo spadnie ilosc mleka-krowy mleczne)

Wacek21    35

Dzisiaj kilejny dzien pogody lecz nie obylo sie bez przykrosci :mellow: Tata rano pojechal kosic laki, skosil 2 ha i pojechal na nastepna i tam kosiarke szlag trafil :lol: Beben wiruje jak by byl luzny albo cos kosiarka wogule nie chce wejsc na obroty :D Ojciec stwierdzil ze nie ma sensu pchac w ta kosiarke kase jak za chwile znów cos rabnie bo kosiarka jest z 1978r. Juz wypatrzylem kosiarke z 1991r z oslonami za nie duza sumke. wracajac do sianokosów to pogoda piekna nic tylko kosic, tylko czym?? :D

Pawel20    49

Przy obecnych wachaniach pogody to nie bedzie takie proste to całkowite ususzenie. U nas tez były plany co do zrobienia wcześniej trochę siana, ale przez brak słonca wszystko jak narazie idzie w belki.

Henius91    584

dzis skosilem "na probe" 1,5 ha trawy i mam nadzieje ze jutro uda mi sie to sprasowac i w srode owinac.

Pawel20    49

A dlaczego dopiero nastepnego dnia chcesz to owijać? Sianokiszonkę powinno sie jak najszybciej po sprasowaniu owinąc.

lukash0    1

a nam jak jutro pogoda dopisze to kosimy głoszą pogodę to trzeba kosić dzisiaj wszystko przygotowaliśmy tylko jechać na pole :mellow:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?