Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DARKPANTER    18

To powinieneś mieć spory zapas paszy. Ja wiem z doświadczenia że lepiej mniej a dobrze. Poza tym przy słabym nawożeniu z runi szybko wypada dużo gatunków traw szlachetnych, i kiszonka z nich co roku ma coraz gorszą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@danielhaker a jaką prasą były zwijane te bele i ile ważyła taka belka bo aż nie chcę mi się wierzyć że 2ha 55beli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Taka trawa. Zasiana z 6 lat temu, dostała nawozu i oczywiście gnojówy. Jutro będziemy sprzątać taką trawę, że miejscami była po szyje.

Lub kolega jest wzrostu naszego prezydenta ;)

Sorki jak Cie uraziłem, ale po prostu nie wyobrażam sobie trawy po szyję... W każdym razie nie widziałem takiej trawy po szyję chyba że tak jak ktoś wspomniał więcej tam trzciny niż trawy.

Ja będę usatysfakcjonowany jeżeli trawa u mnie będzie do pasa i znajdzie się parę dni lepszej pogody żeby spokojnie pościnać i zwieźć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

@milanreal1 u mnie jest w jednym kawałku co roku taka trawa "po szyję" ale dopiero jak wezmę w rękę i podniosę bo jest poleżała :) oczywiście bez trzciny ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

;) u nas trawa wyrosła tak mniej więcej po pas.

A tak apropo nawożenia to my nawozimy raz na wiosne i teraz po pierwszym pokosie więc trawa rośnie jak głupia

A wy czym nawozicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Myśle że łubin nadawałby się na kiszonkę choć tego nie praktykowałekm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

na jakim biegu i na jakich obrotach powinno sie jezdzic 912 z prasa z 224

 

 

kolego, zapytaj o to w odpowiednim temacie...mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

johny w tym temacie czytałem już 40 bel z ha ludzie ci prawdy nie napiszą przynajmniej większość każdy zawyża trawa po szyję napisz mi proszę jaki to gatunek zaraz posieję... u mnie wszystko traci na wartości z dnia na dzień poprostu starzeje się bo nie mam jak zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Może sorgo sieją i beluja :) U nas dziś z lekko ponad 1 ha zrobilismy 24 belki, rok temu było z tego samego kawałka 30, a po pierwszym roku od zasiania 38 o ile pamietam, więc te 40 jest mozliwe, ale to naprawde musi byc super urodzajny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benu    0

Witam chciał bym dowiedzieć się jak zakiszacie trawę w pryzmie. Jak ktoś by mógł to od skoszenia trawy krok po kroku opisać. zawsze robiłem siano ale w tym roku pogoda nie pozwala więc bedę musiał spróbować z sianokiszonką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

co tam 40 bel, ze znacznie mniejszego obszaru zworze do obór 1000, oczywiście wcześniej w czasie sianokosów trzeba je tam ułożyć :)

 

Dziś skręcone 44 sztuki a reszta łąk nawet nie skoszona, straszne badyle się robią ale co dzień pada i nie ma sensu kosić żeby zgniło na łąkach. Teraz torfowe łąki dostały tyle wody ze jazda po nich będzie jak po poduszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Chłopaki czy słodki łubin nadaje się na "kiszonkę" ?

zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

tak nadaje się na kiszonkę ale nie sam tylko z innymi roślinami np. z jęczmieniem albo owsem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Witam chciał bym dowiedzieć się jak zakiszacie trawę w pryzmie. Jak ktoś by mógł to od skoszenia trawy krok po kroku opisać. zawsze robiłem siano ale w tym roku pogoda nie pozwala więc bedę musiał spróbować z sianokiszonką.

Radził bym kolego zapoznac się z tematem o sianokiszonce. Są 2 takie tematy i tam znajdziesz wszelkie informacje.

 

Ktoś pisał o łąkach torfowych. No na nich to będzie jazda... Jeżeli w ogóle będzie bo po tym co dziś zaobserwowałem to będzie chlup a nie koszenie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

W końcu zrobione dwa silosu 30/8/1,5 i 25/8/2. Trochę pogody w końcu wyjrzało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

mi zostało jeszcze 2 h na sieno w piątek idzie pod nóz. U mnie 2 dni pogody i 1 deszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Jak masz trawę po szyje to chyba sama trzcina rośnie, bo w tym roku jak i w ogóle to niemożliwe żeby tak wyrosła.

Nie no aż tak nie było, że trzcina rosła. Była taka jak opisał ją @lukasz 20 tyle, że stała jeszcze. Średnio miała po 150 cm tylko miejscami była wyższa przy krzakach gdzie wiatr jej nie wyłożył. Kolego @mineral1. Mam 180cm wzrostu, więc jestem trochę wyższy niż sądzisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Sąsiad skosił 6 ha łąk na siano, i po trochu zbiera. Z przerwami, bo wciąż popaduje...Kosiliśmy trway koło domu( kosami spalinowymi) to obserwowałam prace. Wczoraj jedną przyczepe zebrał, pojechał układać drugą ale ogromna burza nadeszła. A już zbiera takie poczerniałe... Ze skrajności w skrajność z tą pogodą.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w poniedziałek znajomy po godzinie 22 jechał po baloty na łąkę na trzy zestawy po 20-25szt...ciekawe o której wrócili i czy jeszcze owijali... :)

 

 

ja już mam nawóz rozsiany :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kolo mnie w niedziele znajomy skosil lake a póznym wieczorem przeszla burza z gradem :) Ale nastepnego dnia juz mu to wyschlo zgrabil to i przyjechali sieczkarnia to siekac trzeba przyznac dosc dlugo sie z ty meczyli siekali 5ha od 11 do 19.30 kursowali na 3 ciagniki ale zdazyli przed samym deszczem :) U nas nadal wszystko stoi, mysle ze jutro sie ojciec wezmie na poczatek 2 ha kolo domu a potem reszta wszystko na siano :)

pozdro :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
w poniedziałek znajomy po godzinie 22 jechał po baloty na łąkę na trzy zestawy po 20-25szt...ciekawe o której wrócili i czy jeszcze owijali... :)

 

 

ja już mam nawóz rozsiany :)

 

Byłeś u nas na wsi?? :) Skończyliśmy przed 4 rano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U nas odziwo w poniedziałek nie padało i zaczeliśmy wozić od 15tej do jakiejś 21 i koło przy zbierce nawaliło i koniec, a zapasowego nie było. Mieliśmy w nocy wozić i spokojnie byśmy tą jedną łąke skończyli. A tak we wtorek po zrobieniu koła sie zeszło do 15 żeby zwieźć tą łąke, zaczeliśmy następną i ok 19 tej przyszła bardzo duża ulewa i po robocie, już nie wspomnę o deszczu ok 14tej ale to chwile. No i wczoraj rano brat pojechał zebrał jedną przyczepe, wjechał na podwórko i zaczeło padać, mrzyło tak do południa. Jak przestało, idziemy rozładować a przyczepa stoi na flaku z drugiej strony. Dopiero jak było zrobione to udało sie zwieźć, ale z przyczepy to dosłownie kapało. Ok 23ciej zakryliśmy. Zwieżliśmy przez te 3 dni tylko 6,3ha i to co wcześniej czyli razem jakieś 13,5ha. Reszta miała być w siano, ale przy tych pogodach to chyba nic z tego nie bedzie i bedziemy robić pryzme tylko niema gdzie. Z tymi kołami to za to że drogi polne porozjeżdżane, błoto straszne i ogromne dziury od tego deszczu, a ganiane było szybko.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jeszcze nic nie kosiłem ale mam nadzieje ze w tym tygodniu zacznę moze troche ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie tata skosil w poniedzialek ale na razie to lezy na pokosach bo pada i nie ma sensu tego przewracac czyli ciag dalszy bajki pt."czekanie na pogode"mam nadzieje ze to juz ostatnia strona tej lekturki i nie bede jej ponownie czytal w czasie zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj