Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus11    57

Na niektórych łąkach już pokosiłem 3 pokos. Pod 4 już nie sypie bo belek mam od cholery;D Pod każdy pokos saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

na 3,5 hektara trzeci pokos zebrany może uda się zebrać czwarty ;) (pierwszy raz )a na niektórych łąkach jeszcze pierwszy stoi w wodzie ale to już tylko na pościółkę pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja dziś zakończyłem zbór 2 pokosu siana , więc teraz pozostało mi umyć i pochować maszyny na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

My 3. pokos sprzedaliśmy na pniu bo mamy już wystarczająco bel :)

@rmiecz8: musisz mieć dobre ziemie, skoro tyle razy kosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Witam. Zakładam ten temat, ponieważ już niedługo za jakiś miesiąc ruszą sianokosy. Na kiedy planujecie w tym roku kosić trawe?


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Jak urośnie :D Wszystko zależne od pogody, trawy ładnie się bujają więc miesiąc i trzeba będzie kosić.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Noce są w miare ciepłe więc coś tam rośnie. Ja już poleciałem z azotem 150kg/ha saletry. 6 ha mam do szkoszenia więc wiecej nie trzeba bo jak skosze 2 razy siana będzie opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A kiedy siałeś? Ja dawałem ok 2 tyg temu tam gdzie się dało wjechać i śladu po nawozie nie ma. Trawa jest ładna ale przydał by się już deszcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A kiedy siałeś? Ja dawałem ok 2 tyg temu tam gdzie się dało wjechać i śladu po nawozie nie ma. Trawa jest ładna ale przydał by się już deszcz.

ja też tak siałem tylko że mam wszystko na ornych. Typowych łąk nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W tych miejscach, gdzie rozsiewaliśmy nawóz równe 2 tyg temu trawka już ładnie zielenieje, tak samo tam, gdzie popruszyliśmy łąkę obornikiem jesienią :) Zwykle sianokosy były ok. 25 maja, a w tym myślę że ze 2 tyg puźniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Co roku u mnie sianokosy zaczynały się ok. 15-20 maja w tym roku to mysle że nie wcześniej jak po 25 maja ;) ale to wszystko zależy od pogody.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie ładnie idzie, szczególnie trawa na ornym i lucerna z trawą. 3 ha nadal nie podsypane bo jak zwykle za mokro i chyba już nie będę na to siał nawozu. Może coś ok. 20 maja uda się skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas na łąki pierwsze nawozy poszył 2 tygonie temu a ostatnie 5 dni temu bo dopiero dało się wejść. Tam gdzie wcześniej posiane już ładnie zielono możę po 25 maja będzei już można ciąć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

u mnie nawozy dopiero sie rozsiewaja ale ogólnie wszystko stoi bo nocami czasem przymrozki wystepuja i jeszcze woda stoi na lakach.....zieleni sie narazie tylko czeremcha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

+ temperatura, swiatło i woda to podatawa ,ogulnie niejest zle niema co panikmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj