Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy 2023
jaro    166

Drugi pokos ?-a u nas w okolicy większość nie skosiła pierwszego ...ja skończyłem sianokosy pierwszy a nawet udało mi się zebrać siano-co w mojej okolicy brzmi jak opowieść SF :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Drugi pokos za 2 tygodnie może trochę mniej zrobię i jeszcze 1 pokos na nowej łące. Przydałaby się większa temperatura bo wody jest pod dostatkiem tylko zimno jest. Jak się ociepli to trawka wystrzeli jak z procy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

2 dni pogody ..... 5 dni przelotnego deszczu i tak od dobrych 3 tygodni ... siano leży w oczekiwaniu na lepsza pogodę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U mnie pierwszy jeszcze nie skończony przez ta pogodę ... <_<


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

jak przestanie padać to ze 3 dni pogody żeby wyschła woda na łąkach i ruszam z 2 trawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

A u mnie siano już tydzień leży i pada ciągle z przerwami , nawet ciężko to przewrócić łąki torfowe.Co tu robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

jak tydzień już siano leży na polu i deszcz pada to za wiele wartości nie będzie miało. niestety taka jest w tym roku pogoda nic się nie poradzi. Ja wszystko jak dotąd robiłem w sianokiszonki bo u mnie nie było tygodnia aby deszcz nie padał. teraz także pada reszta łąk stoi nie skoszona, trawa starzeje się no ale cóż w wodzie się nie skosi trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja po niedzieli ruszam z drugim potrawem. Ładny urusŁ po tych deszczach.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Mi udało się wczoraj zebrać 120 bel siana ,jeszcze 5 ha leży mozę doschnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

drugi pokos rozpoczęty a co ciekawe pierwszy nie skończony-nie pamiętam takiego roku, żeby pierwszego nie skończyć a zacząć drugi.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj dzwonił gość żeby skosić 70 arów koniczyny jak myślicie ma to jeszcze jakąś wartość? Jest tak pół na pół kwitnąca i przekwitnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

ja już skoniczyłem sianokosy... Niestety mam słabe siano.. Może 50 kostek zebrałem suchych. Reszta po deszczach. Te sianokosy były nie udane.


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dzisiaj dzwonił gość żeby skosić 70 arów koniczyny jak myślicie ma to jeszcze jakąś wartość? Jest tak pół na pół kwitnąca i przekwitnieta.

Zawsze jakąś wartośc ma. Ale jest już dość mocno zdrewniała, nie będzie tak samakowita jak cieta w optymalnym terminie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

ja wczoraj zakończyłem drugi pokos z wynikiem 90 bel z 8 ha

teraz czekam na deszcz bo dawno nie padało i ostro teraz grzeje i nie mogę jechać z nawozem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie dzisiaj kosiarki śmigają koło chałupy- zaczęli dzisiaj kosić pierwszy pokos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzylo    2

Sianokosy 2012 zaczęte w dniu 23 czerwca łąki zielone i w miarę suche niektóre to można z kosiarkami mykać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj