Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal97rolnik    480

dzisiaj trochę poprasowałem na usługach a potem oddałem stery tacie i sprasowaliśmy u nas kawałeczek.Połowa sianokosów za mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj 1,5 ha trawy skoszone. Troszkę kiepska ale nie jest źle. A właśnie - mam pytanie. Z racji tego, że łąki oddalone są 15 km od domu to chcę zrobić siano w bele. No i właśnie nie wiem jak mam je składować bo w szopie i stodole miejsca nie ma. Znacie jakiś patent na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

PeterG14 masz owijarkę? Ja myślałem żeby owijać suche siano folią i kłaść je na bele z siano kiszonką ale na razie pomieściłem a do drugiego pokosu też mi ładnie zjedzą więc i miejsce się zrobi na następne.

Spruj może to by było dobre rozwiązanie , tylko że folia kosztuje i to jest też minus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A nie zakisi się wtedy te siano ? Owijarkę pożyczam od kuzyna więc nie ma problemu. Myślałem, żeby porobić takie "czapki" z folii i kłaść na cienką warstwę słomy na ziemi. Chyba zrobię połowę tą owijarką a połowę w drugi sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

A jak byś owinoł tą foliĄ od palet ? Duzo duzo tańsza a siano by Ci nie zmokło.:)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Z tym, że ja mam cały czas obawy, że te siano się skisi w tych foliach. Kurcze stodołę już mam w połowie zapełnioną ale następny pokos zapełni do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to zapełnij stodole do końca a z reszty zrób sianokiszonke i po kłopocie. My wcale nie robimy siana tylko sianokiszonke a do stodoły idzie słoma z jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie teraz deszcz pada a siano na łące ale wielkiej krzywdy opady deszczu podobno nie zrobią bo złożyliśmy siano w tzw kopki których u siebie w okolicy nie widziałem juz około 10lat i trochę koło tego roboty było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie 1.5 ha siana leży na łące. Chciałem jechać przewracać ale chmury się zbierają i co chwilę parę kropel spadnie. No i kolejne 1.5 ha jeszcze nie skoszone. Jakby do południa przestało się chmurzyć to zapakuję na przyczepę przewracarkę i rotacyjną i pojadę skosić i od razu poprzewracać bo nie będę 15 km co chwilę jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

We wtorek zebrałem z 6 hektarów sianokiszonkę i ilość mnie zadowoliła w pełni(było prawie 160 bel 120/120)nawet na jednym ze swoich kawałków ustanowiłem swoisty rekord(jeżeli o czymś takim można mówić)z 0,6hektara zeszłorocznej trawy z koniczyną zebrałem 19 beli 120/120 i jedną 100/120 bardzo słabo podsuszonej masy(bele ważyły 600-700kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No i pokoszona reszta i od razu rozrzucone. Pierwsze 1.5 ha zbiorę może w środę jeżeli nie będzie mokro. Jak kosiłem to co chwile deszcz padał ale się nie poddawałem i dobrze bo najdłużej padał 20 minut; O 15 już słońce pięknie świeciło i wiał mocny wiatr więc świetnie się złożyło i wszystko od razu rozrzuciłem. Teraz tak mnie plecy bolą, że nie mogę siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To kolego Peter@ po robocie i przy święcie masażystkę najlepiej ładną i młodą i ból przejdzie :lol: :D

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Już mnie nie bolą ale na przyszłość trzeba będzie pomyśleć. Chyba zwinę w sianokiszonkę bo ma co chwilę padać to nic by z tego siana nie było. Będzie słabej jakości, ponieważ to są słabe łąki ale lepsze to niż dawać taką słomę i nie będzie problemu ze składowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja pokosiłem łąkę na której w tamtym roku woda stała i też trawa była słabej jakości tz siciow ale nie było wtedy pogody i zebrałem można powiedzieć że na kiszonkę bo aby obwiedła ale za to jak byki wcinały , w ogóle nie chciały siana ;. Teraz żałuję że więcej takiej nie zrobiłem bo tamte 16 bel już poszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Od godziny pada deszcz w prognozach zapowiadają do środy a potem Boże Ciało więc jeżeli tylko podeschnie to jadę belować i robię kiszonkę a najwyżej z 2 pokosu zrobię więcej siana a po zbożach zasieję GPS. A pro po GPS jak tylko łubin będzie zawiązywał strąki to kończę oficjalnie 1 pokos kiszonką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Sąsiad się ze mnie podśmiewał jak kosiłem pierwsze łąki, że jeszcze trawa nie wyrosła i guzik będzie siana, że jestem w gorącej wodzie kąpany i szukam roboty sobie ale ja już jestem po sianach i się teraz relaksuję przy kompie a on się pewnie modli o pogodę bo już trzeci raz mu moknie a siano już prawie suche i będzie koloru ciemnego jak słoma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ja też juz po sianiokosach w czwartek zebrane ostanie 10 belek siana w tym roku bardzo słabe, ale popadało w piatek i dzisij w nocy i rośnie juz drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało 3 ha łąk, które są położone na niskim, lekko podmokłym terenie. Jak trochę obeschną, skoszę je i niedługo skończe I pokos. Na II pokos niedługo pójdzie saletra i na niektóre łąki gnojowica.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ile max trzeba zapłacić za siano z nadrzecznej łąki, która dawno nie widziała nawozu? Chodzi mi o cenę za balot, który sami sobie wykonamy(koszenie-prasowanie)? Biedny rok trzeba się jakoś ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku płaciliśmy po 25zł za bele 120*120 koniczyny albo trawy sianej na ornym. A jak jakieś torfy to tyle bym nie dał bo pasza z tego nie ma za bardzo wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Koło mnie za byle co co na brykiet idzie to bez dowozu 180zł/t więc dobre siano za 25/szt to jak za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie w kupkach stoi :) Bo narazie moknie od tygodnia na niektórych kawałkach mniej na niektórych więcej :unsure:


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj