Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Prezes1352    14

Aa to chyba że tak. Bo takto by się zagrzała przecież. Ja podobnie robie tylko zaczynam siecz rano i na jedną pryzmę. Na drugi dzień drugą i na trzeci dzień trzecią bo takto by się popsuła.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A u mnie się zbiera na deszcz. Z jednej strony dobrze bo niecałe 2 tygodnie nie padało a z drugiej to akurat jak skosiłem to musi padać. Jak nie będzie padać to ok. 5:00 jadę przegarnąć trochę przegarnąć zgrabiarką żeby ruszyć bo bardzo grube wały mam po rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja wczoraj pokosiłem 3 ha , choć nie zanosi się dziś na pogodę to myślę że nie po pada i w czwartek zbiorę na suche siano. w moich stronach już ruszają z koszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj zostało ścięte 1ha łąki, pogoda u mnie upalna i pewnie w czwartek zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie skończone owijanie bel. Dokładnie 44 szt, z 1.4 ha. Super zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a u nas dzisiaj zebrane 21 beli z 1.20ha koniczyna prawie wymarzła tylko trawa została. Trawy bardzo słabe może owsy będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

a u nas dzisiaj zebrane 21 beli z 1.20ha koniczyna prawie wymarzła tylko trawa została. Trawy bardzo słabe może owsy będą lepsze.

Robisz kiszonkę z owsa? Komu to dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Kombinacie w Kietrzu już po pierwszych zielonkach :) Jeżeli chcecie zobaczyć akcję z pierwszego pokosu to zapraszam na Nasz kanał na YT , do którego link znajduje się na profilu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

dzisiaj położyłem kawałeczek trawy, jak się później okazało podczas wałowania zaczęło grzmieć ale nie popadało, a zanosiło się na duuuużą burzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj po południu zaczęliśmy prasować, zrobiliśmy 7 bel i deszcz z gradem wygnał nas z pola <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

I 6-ty hektar leży, jutro ciąg dalszy, i chyba pociągnę jednym ciągiem wszystkie łąki i w przyszłym tyg by się zakończyło prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z 1,3ha trawy+lucerny skoszone,zbelowane i owinięte.Pozostało jeszcze 5ha,ale z tym narazie poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie w okolicy jeszcze nie koszą bo prawde mowiąc nie ma co, ja dzisij skosiłem 1,5ha pierwszy w okolicy i powiedzac na 1/3 łaki na gorkach to takie marne ze... chociaż nawożenie było odpowiednie, w moim rejonie od 1 maja nie spadl pożadny deszcz więc nie ma co sie dziwić. Slyszałem dzis w radiu (RMF) ze żywnośc ma podrozec bo w niektórych regionach kraju jest susza i do połowy czerwca obfitych deszczów nie widac, zeby tylko sie nie sprawdziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No bo częściowo się zgadza. U mnie są tak ogromne niedobory wody że za swojego życia takich nie pamiętam. Ale tych wiosen na karku nie mam dużo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj skoszone 0.6 ha i od razu rozrzuciłem. Jak będzie taka pogoda jak dziś ( ciepło ale nie upalnie i lekki wiaterek ) to w niedzielę po kościele się zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś skosiłem około 3 ha pół sie zrobi siano kiszonkę a resztę na suche, suche nie wiem kiedy da radę się zebrać ale w folie myślę że koło soboty powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Dzisiaj wystartowałem sianokosami i ok. 2ha położyłem i przewróciłem pełną parą ruszam ok. 2 czerwca na razie strasznie sucho jest i dość słabo trawa rośnie.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja narazie mam przestój bo musze coś zrobić z kosiarką bo mi wybije reszte szyb w 3P ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Załóż kratę na szybę , można łatwo zrobić takie coś :) Wiem , bo u wujka tak samo zrobiliśmy i działało :) A jak innym idą sianokosy :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj