Polecane posty

Prezes1352    14

To powiem szczeże mam nie wiem jakie wy macie trawy... Na jakiś piachach chyba siejecie... O łąki trzeba dbać a nie jak większość tylko nawóz posieje i nic więcej. Ja to wale nawozu bardzo dużo, obornik, i mam specjalne odżywki ale nazwy nie mogę zdradzić. Zapraszam zobaczycie jakie powinny być trawy. Bo widze że co niektórzy nie wierzą.

 

@danielhaker a ok dobrze dzięki poszukam odpowiedniego tematu.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Może niech napisze ktoś kto wierzy?

Caps Lock

Edytowano przez danielhaker

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

najwięcej widziałem 32 bele 120*120 po prasie stałokomorowej. Jak da 28 to jest już bardzo dobrze. A żeby było ponad 50 to musiała by być wysoka jak kukurydza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mariusz@ mi nie zależy na tym czy ty wierzysz czy nie albo czy inni mi wierzą lub nie. Mam to gdzieś :D szczeże mówiąc. Temat brzmi sianokosy więdz pisze że rozpoczołem sianokosy i ile bali sprasowałem już. A to że ty masz takie trawy jakie masz to mnie nic nie obchodzi.

 

Pozdrawiam i dobranoc


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

pisać każdy może ale nie każdy tak fantazjuje :D a jak masz z tego radochę to napisz następnym razem że 100 ci wyszło co ci szkodzi :lol: :D :blink: :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mariusz@ przyjedź zobaczysz bo i tak widze że nie udowodnie.

 

 

Kolega wcześniej napisał że widział max 28-30 bali zgodze się z tobą w 100%. Ale podkreślam po raz drugi używam "odŻywek" trawy mam wysokie i gęste strasznie po tych odrzywkach właśnie. Ale jak nie wierzycie trudno :D. Ci co widzieli to wiedzą. :P.

 

Pozdrawiam niedowiarków.:D:D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Co to za odżywki ? Pochwal się .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

prasowałem warfamą dobrze zbite belki u gościa na usłudze miał 40 belek z 1,4 ha łąka pierwszy rok, fakt że nie jak pasówką ale zgniot był naprawde dośc solidny a trawa mocno podsuszona także ja wierzę, chociaż na ornych ciężko poza pierwszym rokiem posiania uzyskac taki wynik

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

40 belek z 1,4ha daje średnią 28 z 1ha a tu mowa o 50 belek z 1 ha to bardzo duża różnica

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

Ogólnie lipa :D. Udało mi się dzisiaj tylko sprasowac 349bali dokładnie (z 12ha) potem zaczeło padac. ;/

349/12=29,8 więc się pytam gdzie mowa o 55 sztukach ?! to po pierwsze do kolegi @mariusza, uroiło się coś w główce ?

a do kolegi @patryk gratuluję typowo polskiego podejścia mam coś co was kładzie na łopatki ale nigdy nie powiem. ta trawa co dała 28 belek z 1 ha była bardzo gęsta i miała wysokość 1,3 m więc z Twoich relacji na temat stosowania "turbo odżywek" ta trawa chyba rosła na wysokość sorgo. W przeliczeniu na masę 1,44 m3 belka przy zgniocie max. w pasówce może dać 650 kg trawy na m3 co daje 936 kg trawy x 29 balotów - 27 ton masy (zakładam że podsuszonej) więc świeżej jeszcze więcej. koniczyna czerwona daje max 55-60 ton masy ale w całym roku. Podobnie plonują trawy jedno i dwuletnie mowa szczególnie o życicach 2n i 4n. Ani o klasie gleb i uwilgotnieniu nic ni piszesz. Co do super odzywek jeżeli już masz odpowiednie ph poziom NPK to ameryki nie odkryłeś bo plon zależy oprócz tego głównie od zasilenia siarką, magnezem i cynkiem. A jeżeli w darni są jeszcze motylkowe to już pełen sukces. Za długo żyję żeby uwierzyć w plon 50 belek z 1 ha (choć ktoś to błędnie przeliczył i tak to ciągnie się dalej). I stosuj sobie te odżywki a tajemnicę zabierz do grobu :)

Edytowano przez atomik
  • Like 2

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Kolego Atomik jak się wypowiadasz w temacie to się z nim zapoznaj :wacko: . Owszem wychodzi 30 szt z ha ale belek 120*150 bo kolega Prezes twierdzi że takie robi, po przeliczeniu objętości wychodzi 47szt 120*120 :blink:

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mariusz@ nie wiem kolego jak ty to policzyłeś :D. Bo mnie to poprosu śmieszy. Mógłbyś to pokazać ?

 

I nie czepiaj się użytkownika atomik@

tylko popatrz człowieku co ty piszesz!!


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

FAKT żle policzyłem trochę jakoś na szybko no i błąd. Z prostego wzoru na objętość bryły czyli pole podstawy razy wysokość 3,14 razy 0,6 do kwadratu razy 1,2 daje 1,35metra sześciennego to jest objętość beli 120*120 dla beli 120*150 objętość wynosi 2,12metra sześciennego dalej 2,12 razy 30szt z ha daje 63,6 metra sześciennego z ha 63,6 dzielone na 1,35 czyli objętość belki 120*120 daje 47 szt 120*120 z ha nieco mniej niemożliwe niż 50 ale i tak mało realne

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Potem tak. Z 1ha średnio wychodzi 32 bale 120x150 a bale 120x120 są o 25% większe. Co daje że z 1ha wychodzi 40 bali 120x120. I nadal uważacie że to jest nie realne? Już mówiłem zapraszam i zobaczycie ile bali jest z 1ha. Pozdro dla niedowiarków.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

25% większe? A ty jak to wyliczyłeś? :blink: objętość beli nie zmienia się o tyle procent co średnica :D . zmienia się proporcjonalnie do pola podstawy ,mam nadzieję że wiesz co to takiego. Ja pokazałem jak to wyliczyłem, matematyka nie kłamie przy ilości 30 szt 120*150 z ha wychodzi po przeliczeniu tak jak napisałem 47sz120*120 :mellow: 32sz 120*150 to już wychodzi ponad 50szt 120*120. :unsure: Zreszta ten spór nie ma sensu ja się nieco pomyliłem w obliczeniach przyznaję ale ty jak widzę nawet nie masz o tym pojęcia JAK TO POLICZYĆ B)

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a takim razie ja również w to nie wierzę jeżeli chodzi o bele 150 na 120

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To powiem szczeże mam nie wiem jakie wy macie trawy... Na jakiś piachach chyba siejecie... O łąki trzeba dbać a nie jak większość tylko nawóz posieje i nic więcej. Ja to wale nawozu bardzo dużo, obornik, i mam specjalne odżywki ale nazwy nie mogę zdradzić. Zapraszam zobaczycie jakie powinny być trawy. Bo widze że co niektórzy nie wierzą.

 

@danielhaker a ok dobrze dzięki poszukam odpowiedniego tematu.

Takie posty lubie najbardziej a szczególnie takie fragnety : ,,Ja to wale nawozu bardzo dużo, obornik, i mam specjalne odżywki ale nazwy nie mogę zdradzić" Czyżby obowiązywała cię tajemnica narodowa a może to rodzinna receptura przekazywana z pokolenia na pokolenie?? Hehe i chcesz byc wiarygodny?? Poważna osoba napisała by wszystko po koleji co i jak kiedy i ile. I co to za odmiana trawy co rośnie po pas i nie traci na wartośći bo zakładam że starej nie kosisz no chyba że jestes niski wzrostem. U mnie trawa za kolano i już leży kosił bym żeby nie ta pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No to jak masz kolego trawe za kolana to się nie ośmieszaj:D. Mówiłem zapraszam. A co do tych 25% tto nawet pisze w top agrar polska. Trawa to kupkówka a odżywki nie mogę zdradzić już mówiŁem. Zresztą mam to gdzieś co o tym myślicie:D. Mówiłem zapraszam i zobaczycie jakie powinny być trawy. Koniec tematu. :P


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Odżywka to pewnie sok z gumijagód, albo sam zapomniał jak się nazywa i tu cwaniakuje :D

Pewnie będę kosił w piątek/ sobota.

Pozdrawiam


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ok Panowie wracajmy do tematu


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Mariusz@ przyjedź zobaczysz bo i tak widze że nie udowodnie.

 

 

Kolega wcześniej napisał że widział max 28-30 bali zgodze się z tobą w 100%. Ale podkreślam po raz drugi używam "odŻywek" trawy mam wysokie i gęste strasznie po tych odrzywkach właśnie. Ale jak nie wierzycie trudno :D. Ci co widzieli to wiedzą. :P.

 

Pozdrawiam niedowiarków. :D:D

widzę że jesteś z okolic Łodzi, ja podobnie podaj gdzie to przyjadę i mówię poważnie. dla innych wstaw zdjęcia tej trawy będzie wiarygodniej dla osób z daleka

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to jak masz kolego trawe za kolana to się nie ośmieszaj:D. Mówiłem zapraszam. A co do tych 25% tto nawet pisze w top agrar polska. Trawa to kupkówka a odżywki nie mogę zdradzić już mówiŁem. Zresztą mam to gdzieś co o tym myślicie:D. Mówiłem zapraszam i zobaczycie jakie powinny być trawy. Koniec tematu. :P

Kubkówka w czystym siewie?? Ja malo jej mam na polu z powodu niskiej strawności i energi wiecej koniczyny,tymotki i życice. Masy jest z niej dużo ale wartość niezbyt wysoka ale widze że ty lubisz wielkie rzeczy wiec dla ciebie jest idealna pewnie siejesz też QQ Subito??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj