Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Prezes1352    14

16szt z 1ha ? :D co tak mało ? Trawa chyba pod kolana. Zobaczymy ile u mnie będzie. :P licze że z 1ha 30 bali będzie 120x150.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

16szt to faktycznie niedużo ale różne są warunki glebowe i nie tylko ... no i nie każdy ma taką fantazje jak kolega prezes . U mnie średnia wychodzi 26 bel 120*120 naprawdę twardo zwiniętych i uważam że jest bardzo dobra. 30 bel 120 *150 to by było ponad 50 bel 120*120 a w to nie uwierzę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8
Napisano (edytowany)

u mnie średnia około 15 belek :)

a 30 sztuk takiego rozmiaru- szok :o;)

Edytowano przez Zbysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

ja jadę w tym tygodniu koniczyny i lucerne. Kawałek koniczyny co koszę bykom już leży po deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No to powiem koledzy słabo nawozicie albo trawy do kitu :D. Nawozu na łąki nie żałujemy walimy grubo tak samo oborniku. U mnie trawy za pas. W ttym roku mam 2x takie jak w tamtym.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Mój wujek zbiera z ha ok 20-25 sztuk Balotów :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

16szt z 1ha ? :D co tak mało ? Trawa chyba pod kolana. Zobaczymy ile u mnie będzie. :P licze że z 1ha 30 bali będzie 120x150.

Mało wiem ale praktycznie z mojej łąki bo na tej co wydzierżawiłem obok 43 ary to mało było bo w ogóle nie było tam nawozu , ja ją wydzierżawiłem dzień przed pokoszeniem .Tak że nie dziwcie się że 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

No to powiem koledzy słabo nawozicie albo trawy do kitu :D. Nawozu na łąki nie żałujemy walimy grubo tak samo oborniku. U mnie trawy za pas. W ttym roku mam 2x takie jak w tamtym.

Nawóz rozrzutnikiem rozsiewasz? :D

Czekamy na dowody w postaci .jpeg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jullek    0

Ale nie ma co sie załamywać, u mnie w okolicy jelonek już pracował na łace:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas dużo trawy i koniczyny wymarzło. Nie widziałem jeszcze żeby ktoś kosił. My czekamy jeszcze z 10dni. Zapowiadają deszcze to trochę podrośnie. Na następne pokosy nie na co liczyć przy tak słabej obsadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja na ornych ( 1 ha ) będę po niedzieli wjeżdżał. Jutro dopiero będę siał na nowym polu trawę bo mogę spokojnie teraz wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

dziś zebrana pierwsza sianokiszonka z 1,4 ha dało 38 bardzo dobrze zbitych(prasowanych prasą zmiennokomorową)bel o wym 120/120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

danielhaker@ Nie wiem gdzie tam wyczytałeś że nawóz rozrzutnikiem sieje... <_<

 

mariuszd@ grabię grabiarką Claas Liner 3100. (10m szer).

 

Ogólnie lipa :D. Udało mi się dzisiaj tylko sprasowac 349bali dokładnie (z 12ha) potem zaczeło padac. ;/. Zwijałem prasą Claas Variant 380rc dobijałem ile wejdzie. Jutro będę kończył resztę.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo98    0

U nas trawa niska ale bardzo kłębiata wiec myślę że będzie sporawo belek. Jak uruchomię prasę to w piatek kosze 0,5ha i w sobotę sprasuję. Reszta będzie czekała na sobote za tydzień. Po niedzieli pewnie u nas wszyscy już rusza bo lucernie maja bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dziś byłem oglądać łąki i wyłożyło mi trawę ... pasuje kosić , tylko ta pogoda <_<


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Prezes jak grabiarka zajmuje 10 m to jakie to musiały ci wały wyjść przy takiej wydajności z ha :blink: . Bywało że miałem wydajność ok40 z ha to prawie że grabić nie trzeba tylko z pokosów zbierać A i kosić było żle bo wszystko leżało . Wątpie czy ktoś co ma choć trochę pojęcie o tych tematach ci uwierzy :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ja bym wyjechał juz koło czwartku - piątku ale pada deszcz :(

Wyślij trochę go do mnie bo u mnie ziemia już sucha jak popiół. Od ok. miesiąca porządnego deszczu nie było <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mariusz@ nie wierzysz? Zapraszam to zobaczysz. Fakt trzeba wolniej jeździć ale pokos jest szerokawy bo 2m. A co do koszenia to czym ty kosisz skoro mówisz że jak leżała to źle było? Ja zapinam z przodu jedna i drugą z tyłu dyskowe i nie ma że leży czy nie ,kosi tak samoo:D.

 

Powstawiał bym jakieś zdj ale napisałem pare wiadomości do szanownych moderatorów i do admina i nikt nie raczył mi udzielić odpowiedzi . Nie mogę zdj dodać żadnych...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

NIE WIERZĘ twoja niby wydajność to w przeliczeniu na bele 120*120 ok 55 szt. to nierealne . MASZ WYOBRAŻNIĘ :wacko:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Dzisiaj mój ojciec gadał z gościem który mieszka 15 km ode mnie i mówił że u nich już powoli zaczynają niektórzy kosić :) Żeby była pogoda po niedzieli to u mnie już wszyscy ruszą z sianokosami :P


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj