Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    189

u mnie w zeszłym roku na drugi pokos do dowaliło wody łąki stały do połowy w wodzie bo powylewały dość głębokie rowy drogi stały się nie przejezdne tak wyglądała moja łąka po pierwszej burzy http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/307177-laka/ a pół godziny po zrobieniu fotki była kolejna burza i ta łąka była jak jezioro :o mam teraz co wspominać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

ładne oberwanie chmurki było :) ja zaczynam w poniedziałek, o ile będzie pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja wczoraj wieczorem skosiłem z 1,5ha kupkówki z kończyną bo ja się zestarzeje to kiepska wartość sianokiszonki B)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja w poniedziałek ze 20ha skosze bo już kupkówka za pas


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

Jeden gospodarz z okolicy wczoraj położył 7 hektarów trawy


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

gdzie wy mieszkacie u mnie to nie ma trawy w porównaniu z tamtym rokie bedzie połowa Tylko świeże (max 3 letnie) trawy wyrosły trochę reszta to przeżedzone , sąsiad już zebrał i nawet nie było potrzeby podsuszać

 

Wczoraj dolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U mnie w łódzkim trawy są jednym słowem piękne. :). Jeszcze dzisiaj prawie caŁą noc padało i teraz co chwile też pada.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Rano było pięknie , słonecznie więc pojechałem kosić łąki , jak skosiłem to za godzinę deszcz pada i zrobiło się zimno. :blink:

Może uda się po niedzieli jakoś zebrać planowałem suche ale jak nie będzie pogody to w folię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Dziś jechałem do Tczewa to 5 km od mojego domu taki mały kawałeczek ok. 0,5 ha skoszony leżał :rolleyes: U mnie w gminie tak za tydzień zaczną ;) Ja nie mam czego kosić więc niestety sianokosów nie będzie :mellow:


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Blawatek@ czemu nie masz czego kosić?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Też po tej niedzieli planuje ciąć-miały się tam paść krowy ale mam tyle karmy,że wyjdą najszybciej w drugiej połowie czerwca a może i później....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Trawa juz sie kłosi wiec ruszam chyba w przyszłym tygodniu. JaskoDeere ma juz 200 bel pierwszego pokosu


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No po niedzieli już większośc będzie kosic. Nie ma co czekac trawa ładna :). Ja już mam sprzęt naszykowany w poniedziałek jak będzie pogoda zaczynam kosic.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj ruszyłem z sianokosami :) Pod kosiarke poszło 70arów, trawa była siana jesienią z żytem i była bardzo wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz czekamy na pogodę i z 1 ha lucerny rozpocznie sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dziś położony pierwszy kawałek...jutro mam nadzieję,że będzie zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No dzisiaj rozpoczołem sianokosy. 24ha na razie położone. Jutro zaczynam prasować na południe. :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

Ja narazie zyto w bele skosiłem i czekam z łąkami bo QQ sieje i nie będzie czasu aby zebrać a tak to trawa przesiewana rok czy 2 lata temu juz do koszenia sie nadaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Prezes pomojemu do jutra to nawet nie zwiędnie przy takiej pogodzie..... :mellow: 24 ha to powinno ponad 500 belek wyjść ile ci zajmie to zebrać?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14
Napisano (edytowany)

Zwiędnie już zwiędła trawe kosiłem dzisiaj od 8:00 rano. Cały dzień leżała jutro doschnie jeszcze i git. Ee więcej będzie niż 500. Bele sianokiszonki robie 120x150 a słome 120x180

 

a ze zbieraniem to zależy. Ale idzie szybko. Jeden pracownik zgrabia, ja prasuje, drugi pracownik owija i tata wozi to robota idzie. :)

Edytowano przez Prezes1352

Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie w okolicy to jeszcze nikt nie ruszył z sianokosami :) u wujka trawa powyżej kolan w niektórych miejscach do gaci sięga :lol: myślę że po niedzieli już ludzie zaczną w moich stronach ciąć trawę :P ja może w piątek-sobotę jak pogoda dopiszę to w ogródku mam niecałe 2 ary ładnej trawy do koszenia dla królików to skoszę i poleży wyschnie i zbiorę :) z tego spokojnie będą 3 pokosy


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś zebrałem pierwsze baloty 16 szt z ha ale trochę za mokre bo bałem się trzymać dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj