Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rkuban    15

a co w tym roku sypaliście na łąki, ja sypnąłem polifoskę, ale efektu nie widzę. Zeszłoroczną siewkę zima mi w znacznym stopniu wykończyła, jeszcze trochę czasu ma może ruszy. Jakiś sposób na ratunek takiej łąki macie?


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W tym roku na łąki sypaliśmy najpierw saletrzak z solą potasową, a potem za 2-3tygodnie saletrę do tego gnojówka.Może nawóz jeszcze nie zaczął porządnie działać,będzie ciepło i wilgotno to urośnie,gnojówka bardzo dużo daje,to jak roślina już zacznie pożądnie odbijać to może polej ją gnojówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

My nawozy posialiśmy tak szybko jak dało radę :)

A kiedy będziemy kosić to nie wiem ale na pewno po 20 maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie trawa ładnie rośnie po wysianiu nawozu na początku kwietnia sianokosy zacznę 20 jak co roku jak pogoda dopisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Myślę, że za dobre 2-3 tygodnie pierwsze łąki skoszę. Ładnie rośnie, bo dawałem gnojówkę i saletrę. Jeszcze muszę 3 ha podmokłych podsypać saletrą w przyszłym tygodniu bo nie szło wcześniej wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja sól i superfosfat siałem w marcu a saletrę i mocznik dwa tygodnie temu.

Myśle że pokoszę jak każdy po 20 maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ja za jakies dwa tygodnie wyjade na pierwszy pokos. W sumie trawy w moich rejonach pieknie przetrwały mrozy (w przeciwienstwie do zbóż ozimych ;[ )


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no wkońcu widać ze trawa ruszyła, nawet siana na gruntach ornych się pojawiła :) ale tam gdzie mokro to licho jak na razie... sypana była saletra jakoś na początku kwietnia ( nawet nie pamiętam dokładnie :huh: )tam gdzie dało się wjechać w sobotę może się dalej ruszy tam gdzie woda zeszła... kiedy posiać nawóz na trawę sianą? siana 14,04 na razie kiepskawo wygląda ale może się ruszy mieliśmy parę dni wręcz upalnych i to jeszcze nie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

Panowie mam do was pytanie. Mam pełne zbiorniki gnojówki i chciałbym wylać teraz to na łąkę, jak myślicie trawa przy koszeniu by śmierdziała??


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Do koszenia zostało ci minimum 2 tygodnie więc ja bym lał. Duża ta trawa że chcesz ją teraz gnieść? Zrób tak, że wylej tyle ile ci starczy miejsca na te 3 tygodnie i jak skosisz to wylejesz wszystko. Mogłeś chociaż tydzień temu wywieźć to byłoby w sam raz a tak to szkoda trochę trawę gnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Panowie a warto siać jeszcze saletrę na łąkę. Właśnie byłem na objeździe i wygląda tak sobie bo było mokro i nie mogłem zasilić wcześniej. Ma wysokość gdzieś 10- 15 cm. Kosić będę może w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Kiedyś siałem saletrę na łąkę zaledwie 2tyg.przed ścięciem,ponieważ trawa wydawała mi się jakaś blada i niezbyt wysoka.Może nawozy,które rozsiałeś puźno na łąkę nie zaczęły jeszcze dobrze działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie o to chodzi, że tam nie dawałem ani grama saletry. Myślę, żeby dać z 250 kg tylko właśnie nie wiem czy warto czy odczekać i dać po pierwszym pokosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja bym nie czekał tylko rozsiał teraz,bo wogóle bez nawozów to nie będzie za bardzo co zbierać,będzie bardzo niski plon ;) Rozsiej te nawozy tylko najwyżej troche w mniejszej dawce na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
Napisano (edytowany)

Właśnie o to chodzi, że tam nie dawałem ani grama saletry. Myślę, żeby dać z 250 kg tylko właśnie nie wiem czy warto czy odczekać i dać po pierwszym pokosie.

 

A dlaczego wcale nie dawałeś nawozu wcześniej?Myślałeś że zaoszczędzisz na nawozie czy co. :blink: Ja posiałem u siebie jak tylko się dało wjechać.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Racja posiej teraz ja siałem tydzień temu bo wziołem w dzierżawę to już efekty widać, saletra ma najszybsze działanie. Może posiej pół tego co chcesz posiać a resztę po pierwszym pokosie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A dlaczego wcale nie dawałeś nawozu wcześniej?Myślałeś że zaoszczędzisz na nawozie czy co. :blink: Ja posiałem u siebie jak tylko się dało wjechać.

 

O chłopie, ja od kiedy gospodarzę to nie oszczędzam na nawozach. Wcześniej nie dałbym rady wjechać ponieważ to są łąki podmokłe ( w połowie kwietnia dopiero woda zeszła ) . Dzisiaj się tam wybiorę i myślę, że na jeden kawałek i tak się nie dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

ja będę kosił koło 20 maja. łąki to u mnie są już 20 cm. Teraz deszcz by sie przydał i znowu z tydziem pogody i sie ruszy koło 20 maja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja niebawem zacznę kosić trawa sadzi myślę też tak ok 15 maja zacząć kosić do bezośredniego skarmiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@marekfarmer widziałem twoją trawę w galerii masz rację sadzi dobrze.

Mam małe pytanko kosisz do skarmiania zielonkę przez cały sezon ? czy krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Tylko u mnie deszcz jest teraz potrzebny bo sucho :) i ok. 20 maja bedzie koszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj