Polecane posty

Skamp    0

wczoraj 6h zebrane 83 belki 120x120 jeszcze 14h i 1 pokos skończony.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

a u nas leje od 2 tygodni, 3ha lezy i "schnie" w wodzie, co pare dni ruszam zeby nie zgnilo calkiem, jutro niby pogoda, ale juz pojutrze znow zapowiadaja deszcz, bedzie cud chyba jak uda sie to pozbierac nim zgnije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

A ten czwarty to ci krowy jedzą? Bo u mnie w tamtym roku pod koniec września był zebrany 3 pokos (ładna trawa ale już brązowiała) i krowy nie za bardzo się za tym oglądają.

 

 

4 pokos jest dla krów zasuszonych i byków

Czwarty pokos jest dużo lepszy od 2 i 3.Niektórzy fachowcy twierdza ,ze jest najwięcej cukrów w 4 pokosie i może być lepsza kiszonka jak z 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale 1 pokos ma największa zaw białka, a z tym że ost pokos jest dobry to zgodzę się, w końcu rośliny gromadzą materiały zapasowe na zimę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja jeszcze troszke poczkeam z 2 pokosem. Może po 5 lipca ruszymy


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

a ja nie mogę dokończyć 1-go bo pogoda mi przeszkadza... a muszę praktycznie już kosić mieszankę (owies i pelucha) bo jeszcze kilka dni i przy koszeniu z owsa zostanie tylko słoma a mi zależy żeby ziarenka były..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

U mnie za tydzień bedziemy kosić 2 pokos. Dzisiaj pada cały dzień i cały weekend ma padać,to trawa troche podrośnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

U mnie też 2 pokos może się zacznie po niedzieli ale na razie pogoda no i trochę za wcześnie. W tamtym roku wyrwaliśmy pierwsi z 2 pokosem jeszcze przed żniwami a sąsiedzi kosili na zmianę zboża i łąki a w tym roku koniec czerwca i już kilku uprawne łąki skosiło 2 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Ja 2 pokos jeszcze poczekam bo susza była to zbytnio nie urosła a teraz dopadało że woda stoi na łące to podrośnie. :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pol hektara moknie i 5 balotów ajeszcze około14 stoi i czkea na scięcie <_< zaraz ide do stodoły grzebac przy prasie zje..ła sie menada jedna jak co roku ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie drugiego pokosu zostało jeszcze 5ha w tym 2 ha lucerny,miałem wozić gnojówke na 3 trawy ale deszcz pada już 2 dzień wiec narazie fajrant z robota w polu


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wykosilem lucerkę i trochę łąki, a tu pada 4 dzień-ciekawie czy jałowki to zechcą,chociaż narazie nie brązowieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pada i potrzeba z tydzień pogody żeby na łąkę wjechać. Ale zbiór po takich opadach powinien być lepszy niż 1 pokos bo jak nie to będzie problem z paszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel91    0

Ja czekam na pogode bo kurde co dziennie pada a koszenie 2 pokosu juz planowalem ponad tydzien temu a pasuje mi sie wyrobic przed żniwami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

unas padało 3 dni a dziś zaczyna się rozpogadzać więc może będzie jutro pogoda,za tydzień zaczynamy drugi pokos ,w pierwszym było więcej trawy teraz patrze ,że koniczyna się wysypała i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i padła pompa hydrauliczna w 60 i nie bedzie zwozenia balotów anie przewracania ;[ ale to co zmokło w lusach to sie dało rozrzycic pompa padła na polu :(;[ jaką pompe propanujecie?? wzmocnoiona 35L czy zastosowac odrazy od zetora 7211?? ( wertowałem tematy z tymi pompami ale nie moge znalezc jedego konkretnego tematu a tym a wiem ze był kiedys tam czytałem);[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

My skonczylismy sianokosy w czwartek :P przez 3 tygodnie zrobilismy 450 kiszonki i 490 siana. :)


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A ja postanowiłem że nie zetne tego co urosło bo ostatnio popadało i zaczeła odrastać to jutro prysnę odżywkami ;) Odżywki zrobione, deszczyk pada trawa odrasta i nabiera kolorów :rolleyes:

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

także mam ochotę na skoszenie bo trawa się już w paru miejscach wykłada lecz taki problem woda na łące ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj