Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokosy
Henius91    1537

u mnie dziś od rana gwałtowne burze przechodziły i ulewny deszcz. do skoszenia zostało ok. 6 ha. dzisiaj była akurat pogoda na wożenie gnojówki na łąki, trawa będzie ładnie odrastać :rolleyes: narazie z I pokosu mam owinięte 185 bel, jeszcze 60 pewnie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

a u mnie pada i pochmurno. to siano co miałem skoszone już sobie odpuściłem (i tak nie było specjalne-świeże dzierżawy) ale za to się ciesze, że zborze mi odbija. :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszenny1997    0

jeszcze zostało do zebrania trzy łąki czyli gdzieś tak ponad 1 ha :D koszone w sobotę były te łąki i pokosy rozbijane a dziś przetrząsaliśmy i było nawet suche może jutro albo pojutrze sprasujemy i będzie koniec pierwszego pokosu B)

Edytowano przez pszenny1997

MF 255
Renault 75.12 RS
Bizon Super Z056
Razem na 35 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wczoraj wzięte 11 bel siana i 18 bel sianokiszonki u wuja, pozostała jeszcze większa część bo trawy dużo i się suszy jeszcze, czekamy do wtorku bo wuja w święta nie zbiera, całości jest hektar i trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U nas pada tylko zawsze omija moje łaki. Jak na razie trawa nie odrasta :(


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas nie padało od kwietnia. Drugi pokos wcale nie odrasta. Dzisiaj ścielismy owies na kiszonke jutro będziemy owijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

mi wczoraj deszcz przeszkodził w zbiorze siana. ale lekko popadało i dziś już zakończyłem 1 pokos z wynikiem 185 bel sianokiszonki i 95 bel siana. jak na taką zimę i suchą wiosnę to dało sporo trawy z łąk torfowych. teraz ciepło i koniczyna ładnie odrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

ja pierwszego nie skończyłem... deszcz mi plany psuje.. teraz też pada.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A u mnie jak będzie tak sucho nadal to nawet wiele nie odrośnie po I pokosie. I pokos skończony i trawa zamiast odrastać to schnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie pogoda była ładna. Skoszone zostały 3 ha na siano. 3 razy było przewrócone, czwartego dnia podczas grabienia spadł deszcz i dalej kolejne dni pada i ma padać deszcz. Siano miało być bez deszczów, idealne, ale to było za piękne żeby mogło być możliwe, a teraz to będzie do d... ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak trochę podeschnie to owin to. Bo z tego siana to już nic a kiszonke dla byków czy jałowek jeszcze zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To się nie nadaje na kiszonkę nie nadaje. Było idealne na siano, na razie jest po 2 deszczach bez przewracania. Tragicznie nie jest ale siano pierwszej klasy to nie będzie ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dla mnie lepsza średnia kiszonka niż dobre siano. A drugi pokos bardzo słabo wygląda narazie. W czwartek zrobiliśmy kiszonke z owsa.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mojego wuja się udało, bardzo ładne sianko miał, jeszcze się spieszyliśmy bo chmury szły ale nic nie padało. Za to dzisiaj wkońcu pada więc 2 trawa będzie rosła. Wuja chce jeszcze raz tylko skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a sasiad skoisłterawe jak miała z 20 cm no moze 30 jak była pogoda juzm ma praiwe 5 ha zebrane zostały mu z 3 hehe a ja nie kosiłem i teraz mam taka z 0,5 metra wysoka gesta ale stoi tego prawie 30 ha i pogody nie ma a tydzien by wystarczył<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

U mnie pogoda była ładna. Skoszone zostały 3 ha na siano. 3 razy było przewrócone, czwartego dnia podczas grabienia spadł deszcz i dalej kolejne dni pada i ma padać deszcz. Siano miało być bez deszczów, idealne, ale to było za piękne żeby mogło być możliwe, a teraz to będzie do d... ;[

a co robiłeś jak gdy wcześniej była ładna pogoda ? za jaja się drapałeś :lol:

sporo ludzi tak zwlekało i wiele będzie teraz czekać na pogodę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

jutro ruszam kosić dalej... :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi zostało jeszcze jakieś 4 hektary i pierwszy pokos skończony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj