Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel7101    0

Witam. W mojej okolicy juz powoli zaczynają ruszać z kosiarkami :rolleyes: ja myśle ze zacznę ścinac trawę pod koniec tego tygodnia lub na początek następnego na razie pogoda nie dopisuje :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Jeszcze kilka dni i u mnie też się skosi :D Tylko żeby pogoda była ze 2 dni, bo jak nie, to klops...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja zaczynam kosić w środe a bede prasował w sobote ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

a u mnie już w sobotę 2 hektary skosiłem i jak pogoda dopisze to koło czwartku zwinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

u nas na wsi dwóch gości dziś kosiło , koło szkoły jeden kosił i od razu rozbijał pokosy a drugi z sąsiedniej wsi koło szkoły przejeżdżał z kosiarką a zanim jechał aby rozbić pokosy :D i jeszcze jeden z prasą do Bel przejeżdżał :) myślę że może pod koniec tego tygodnia u wujka zaczniemy albo po niedzieli :) a do drugiego wujka muszę skoczyć bo nie wiem jak sytuacja z sianokosami :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

dzisiaj 2 h ścięte i zozbite

pogoda super, słońce i wiatr. schnie pięknie

jutro albo pojutrze jeszcze 1,5h

w tych dzisiejszych 2h, 1,5h to zeszło roczny siew trawka bajka reszta ...... o reszcie może lepiej nie będę pisał:rolleyes:


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

no u nas na Kujawach w powiecie wąbrzeskim powolutku pojedyncze osoby się ruszają, ale myślę, że od przyszłego tygodnia wszyscy ruszymy bo trawy się kłoszą więc nie ma na co czekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie! U mnie na gospodarstwie już powoli ku końcowi I pokosu się zbliża i u sąsiadów we wsi dopiero się rusza. Jak pogoda dopisze to w tym tygodniu skończe. A miałem do koszenia prawie 30 ha.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

miałem plan wczoraj wykosić wszystko bo tydzień pogody zapowiadają, ale się nie udało, po 1 ha koszenia bęben w rotacyjnej się rozsypał , prawie odpadł, wczoraj do nocy rozbieranie a zaraz jadę po części i znów ręce po łokcie ujeb--e,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja zaraz jade 3 hektary prasowac. i w sobote bede miał juz po sianokosach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79
Napisano (edytowany)

Równieź w sobote zakończe sianokosy. Tylko potem sasiad poukłada belki ale to tylko chwilke pewnie mu zajmie :lol:

Edytowano przez milanreal1

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Dziś pierwsze belki sianokichy na otwarcie sprzątnięte :D Ale jeszcze sporo do koszenia zostało


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5
Napisano (edytowany)

Suzuki pewnie się spieszyłeś i z 18 km/godz dawałeś.

wczoraj skończyłem robić kosiarkę, ta cholera pochłonęła 450zł, pokosiłem co miałem pokosić, i brałem się za podczepianie prasy by z belować na sianokiszonkę ten kawałek co udało się skosić przed rozwaleniem kosiarki, i znów kur--ca brała bo przeszedł przelotny deszcz, dziś przetrząsanie czekanie aż przeschnie i może się uda, jak nie urok to...............?

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

wczoraj barciak skosił 30 ha zajęło mu to 5 godzin

trawa marna, ale zobaczymy jak się będzie zbierać,

Quantum i liner już czekają na swoja kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Pokosy słabe bo to żyto było. Dziś położone 3ha trawy, i jeszcze zdąrzyłem roztrząsnąć ;) Wyglądało gorzej, ale z 60 belek bedzie ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja swoje zebrałem w sobotę. Plon marny ale co się dziwić lucerna i kupkówka poważnie zostały uszkodzone przez mróz i susza swoje trzy grosze dołożyła.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

a u mnie miałem za podwórkiem na działce 5m kwadratowych trawy dla królików :) dziś już zebrane było a koszone chyba było w piątek albo sobotę :D oczywiście ręcznie robione wszystko


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

panowie dziś belowałem sianokiszonkę i została owinięta 24x folią , ale zapomniałem załączyć aplikatora z detergentem ( zakiszacz) przy prasie , czy coś będzie z tego?, pierwszy raz robię sianokiszonkę i z tąd moje obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jeśli jest dobrze zbita to wyjdzie ;) Dużo osób robi bez zakiszacza i też wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj